www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nekaj online testov za reševalce

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Izobraževanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Uporabnik001

Pridružen/-a: Sob Mar 2004 15:08
Kraj: Ljubljana-Podutik

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 25, 2004 12:36 pm    Naslov sporočila: Nekaj online testov za reševalce Odgovori s citatom

Živjo!

No ja....Morm povedat da sm mel kr mal težav ker nisem vedu kam naj objavim moj odgovor/temo...Glede na to da se v tej temi govori o nazivu Paramedic in uvajanju First Respodnerjev itd. sem se odločil da kar tu objavim. Na spletu sem čisto po naklučju našel ON-LINE test za (moj prevod je tko tko kar se medicinskih terminov tiče Very Happy ) za zdravstvene tehnike in reševalce.

Test je objavljen na strani http://www.nyerrn.com/ems/tests.htm#ems
Test je v angleščini... No če se bo kdo odločil da bo reševal test veliko uspeha...

LP Aljaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 25, 2004 12:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aljaz;

temo sem premaknil jaz. Debata v kateri si objavil odgovor je govorila o nesreci v Sentjerneju in pricakujemo pogovore na zaceto temo.

Glede na to, da pa je to povezava na vprasalnike in teste menim, da je lahko povsem nova tema saj nima nic opraviti s prej omenjeno temo.

Morda bi lahko sama debata sla v isto rubriko (izkusnje iz prkase) a je tudi tema izobrazevanja kar primerna - saj gre za online vaje. No vsekakor pa menim, da je priemrni odpreti novo debato saj;
1. jo bo vsak opazil ze ko bo odprl rubriko (ce jo das kot odgovor v obstojeco temo morda marsikdo ne bo niti pogledal ker ga tema ne zanima)
2. morda ima kdo se kake linke na podobne online teste in jih bo objavil

Drugace pa le v informacijo; ze od samega zacetka obstoja te strani je povezava na http://www.nyerrn.com/ med povezavami, ki jih nasim obiskobvalcem priprocamo, gre namrec za izjmeno bazo podatklov vsega medicnskega in se vec. Tako, da obstaja moznost, da je kdo te teste ze reseval.

lp i

Stupidity isn't punishable by death.
If it was, there would be a hell of a population drop.

Laurell K. Hamilton

Nazadnje urejal/a igor Ned Apr 25, 2004 3:10 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 25, 2004 1:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi pa morda dodal se, da na strani http://www.nyerrn.com/ v arhivih (link na desni strani sivega polja) najdete povezave celo knjiznico polnih in neokrnjenih strokvnih knjig tako iz podrocja urgentne kot ostalih vej medicine. Pa se; Bazo podatkov zdravil, Slovarcki, Strokovne slike, Strokovne prispevke, ... ... ...

Je ena od strani, ki jo obiskujem ze nekaj let in nisem prebral niti polovice vsega kar je gor dostopno.

lp i

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
Uporabnik001

Pridružen/-a: Sob Mar 2004 15:08
Kraj: Ljubljana-Podutik

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 26, 2004 9:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Igor ali je morda na voljo kakšen slovenski test z sorodno vsebino? Teste sem tudi sam malo preletel, pa me zanima ali so vprašanja realna (lahko prevedena)? Testi se mi zdi da bi bili uporabni pri dodatnih usposabljanjih npr. pri gasilcih, policajih,...

LP Aljaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
igor
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 26, 2004 10:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm...

da bi vedel tovrstne strani v slovenskem jeziku ni... oz. pravkar pises po njej ( morda nekoc torej bo tudi pri nas toliko linkov Cool )...

Je pa mozno v slovenskem jeziku dobit en simulator v obliki racunalniskega programcka,ki obravnava tako prvo kot nm pomoc in je kar priemren...

Ker sem pa pisal pravilnik tega foruma in v njemu prepovedal povezovati na komercialne strani ti link posiljam po PM pa si poglej na povezave mas tudi slikice...

lp i

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
bronchi

Pridružen/-a: Sre Mar 2009 20:08
Kraj: okolica Lj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2010 11:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni! Zanima me, če bi se dalo to še kje dobiti ali je že zastarelo, glede na to, da ste o tej temi pisali že kar en lep čas nazaj Very Happy
lp
igor
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2010 11:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pogledal med sporocili a zal tako starih nimam vec... in, ce se se tako trudim se resnicno ne spomnim kaj sem poslal takrat za en link.... Sicer pa mal googlas pa najdes.

ne bo druge... zal
Nazaj na vrh
bronchi

Pridružen/-a: Sre Mar 2009 20:08
Kraj: okolica Lj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2010 11:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ni panike! hvala vseeno Smile če pa ima kdo drug še kaj podobnega se pa priporočam..lahko na pm...hvala Very Happy
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Izobraževanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu