www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Prepis na zdravstveno šolo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Izobraževanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
GašperM

Pridružen/-a: Pon Mar 2015 18:19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2015 12:00 am    Naslov sporočila: Prepis na zdravstveno šolo Odgovori s citatom

Zdravo!

Sem Gašper in sem dijak prvega letnika gimnazije. Ker me zdravstvo zelo veseli še posebaj reševalna dejavnost in bi se nekoč rad zaposlil kot reševalec ali morda gasilec, razmišljam, da bi se prepisal v drugi letnik zdravstvene šole, vendar sem malce v dvomih, zato me zanima kakšna so vaša mnenja ali nasveti glede prepisa..Po končani šoli bi se najverjetneje vpisal še na zdravstveni faks.

Lep pozdrav,

Gašper
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LIFEPAK®

Pridružen/-a: Ned Mar 2013 17:53

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 25, 2015 1:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sej lahko gimnazijo oddelaš do konca, pa se potem vpišeš na Zdravstveno fakulteto. Ker če se prepišeš v drugi letnik srednje zdravstvene potem pomeni, da moraš nadoknaditi prvi letnik. Kar je pa dosti, še posebej anatomija in fiziologija, teorija zdravstvene nege in podobni strokovni predmeti.

Moj nasvet je da oddelaš gimnazijo do konca, in če te bo čez 3 leta še zmeraj veselilo delati v zdravstvu, se vpišeš na ZF. Če te pa ne bo veselilo več, imaš pa še zmeraj odprte vse poti, kar pa ravno ne bi imel, če bi se vpisal in končal srednjo zdravstveno in bi ugotovil, da te pa zdravstvo ravno ne zanima preveč.
Nazaj na vrh
GašperM

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 25, 2015 4:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To vem ja, vendar pravijo, da imajo tisti, ki pridejo iz gim. na zdravstevni faks probleme, ker nimajo dosti pred znanja in se na začetku kar dosti lovijo.. Morda veš kako je s tem?
Nazaj na vrh
LIFEPAK®

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 25, 2015 7:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GašperM je napisal/a:
To vem ja, vendar pravijo, da imajo tisti, ki pridejo iz gim. na zdravstevni faks probleme, ker nimajo dosti pred znanja in se na začetku kar dosti lovijo.. Morda veš kako je s tem?

Tako kot bi se na začetku lovil, ko bi prišel v drugi letnik srednje zdravstvene. Isto sranje. Preveč gledaš na to, ker bo to "lovljenje" prisotno kakorkoli boš obrnil stvar.

Glej raje na prihodnost in na to, če se zadeve znajo v tvoji glavi spremeniti. Predvidevam, da si še vedno le najstnik, ki ga razganjajo hormoni in podobne stvari, zato ti gre milijon stvari po glavi.

Moj nasvet je, še enkrat, da ostaneš v gimnaziji do konca in se potem šele odločaš kam in kako.

Sem imel na faksu tudi sošolce in sošolke, ki so prišli iz gimnazij in niso imeli ravno velikih problemov v prvem letniku, ostalo so pa itak oddelali normalno, nekatere predmete še bolje kot jaz, ki sem delal še srednjo zdravstveno.
Nazaj na vrh
GašperM

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 25, 2015 8:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vredu, najlepša hvala za nasvet!
Kakšne so pa kaj omejitve za na faks?
Nazaj na vrh
LIFEPAK®

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2015 1:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko sem bil še jaz par let nazaj ni bilo ravno nekih omejitev, razen točk za vpis.
Nazaj na vrh
GašperM

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2015 10:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja sej to sem mislu. No, hvala za odgovore! Very Happy
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Izobraževanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu