www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

mladi voznik

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bohri

Pridružen/-a: Ned Jan 2013 15:46

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 31, 2013 8:52 pm    Naslov sporočila: mladi voznik Odgovori s citatom

živjo.
sem grega hribljan in me zanima kako je zdej z zakonom glede mladih voznikov ter voznje reševlanega vozila. ali lahko js vozm reševalno vozilo (kar se tiče neurgence) čeprou sm mladi voznik? prosim za odgovor hvala

LP Grega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 04, 2013 12:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naceloma bi naj lahko vozil nenujno resevalno vozilo.

Ceprav sem pred casom ob dvomu glede te zadeve dobil "uradni odgovor, da je resilec menda vedno resilec" sem pred dobrim mesecem bil prisoten na enem predavanju kjer je bilo povedano drugace.

Policisti so nam namrec dali konkreten primer iz njihove prakse, ko so imeli za volanom sluzbenega vozila osebo, ki je bila mlad voznik... In dokler je ta oseba bila mlad voznik, ni vozila "pod nujno". Bistvo je namrec v dikciji 101. clena zakona, ki to podrocje ureja:

Vozila s prednostjo in vozila za spremstvo so motorna vozila, na katerih se za izvršitev določenih nujnih nalog uporabljajo posebni svetlobni in zvočni znaki.

Nekako tako kot sem tudi sam to razumel ze zdavnaj je "vozilo s prednostjo" le vozilo, ki uporablja signalizacijo, ce je ne uporablja je navadno vozilo.

Je pa ti se eno vprasanje... Ali si ti ali tvoj vodja upate vzeti na sebe odgovrnost, da bi ti vozil kot mlad voznik pa, ce bi se pokazala potreba po uporabi signalizacije "bi ze kako"...? Jaz si tega ne bi privoscil.

lp, i
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu