www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Sindikat zdravstvenih reševalcev Slovenije
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Reševalci v zdravstvu v Sloveniji in drugje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
boštjančk

Pridružen/-a: Sre Feb 2005 11:27
Kraj: povžarija

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 15, 2012 3:09 pm    Naslov sporočila: Sindikat zdravstvenih reševalcev Slovenije Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Zanima me, kaj si mislite o ideji, da bi se ustanovil Sindikat zdravstvenih reševalcev Slovenije?

Ideja se je porajala na RP UKCL in zaposleni vedno bolj sprašujejo in dajejo pobude, da bi se tak sindikat ustanovil. Za vse skupaj je potrebnega ogromno dela in če ni zadeva podprta od večine, se to pač ne splača izpeljati.

Prosim, da zadevo pokomentirate. Kar nekaj reševalcev je, ki niso v nobenem od obstoječih sindikatov, bi pa bili v "našem reševalskem" če bi ga imeli. Kaj menite?

Ali ga potrebujemo, ali je sploh smiseln, ali ste se pripravljeni pridružiti takšnemu sindikatu, ste pripravljeni kaj narediti za ustanovitev?

Lep pozdrav,

Boštjan
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 17, 2012 5:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hm... kot prvo pocakimo na popis reševalcev, da vidimo kolk nas je sploh ...

potem pa ...
tomy

Pridružen/-a: Pet Nov 2003 23:13
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 23, 2012 8:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja po mojem bi bilo tudi dobro najprej počakati na "statistiko" pol pa naprej, ideja pa ni slaba Very Happy
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 27, 2012 9:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolikor mi spomin nese je ta "debata" na RP UKCLj bila aktualna ze leta nazaj. Spominjam se (zelo medlo) tudi bolj konkretnih premikov, ki pa (kolikor mi pac spomin nese) niso nikoli bili pripeljani do konca.

Torej neka osnova bi verjetno nekje mogla obstajati in bi jo bilo dovolj odkopati in delati naprej.

Sicer pa sama ustnovitev ima smisla izljucno iz vidika zastopanja interesov posamezne poklicne skupine. Kaksni so torej ti interesi? Ali onstran interesov, ki jih ima poklicna skupina, ki ji pripadamo imamo resevalci se dodatne interese, ki jih obstojeci sindikati nezadovoljivo zastopajo?

Govorim seveda o interesih vezanih na opravljanje poklica, delovno okolje, razpored in iz navedenega izhajajoce pravice.

Pomemebno je namrec razumeti, da strokovni delokorg ni podrocje, ki sodi v sindikalno podrocje delovanja... Torej ali je sindikat za naso poklicno skupino potreben / smislen?

In, ce je... je naslednji korak "stevilo". Tudi, ce bi se vsi resevalci vclanili (in se ne bodo) mislim, da bi tak sindikat stel manj kot 1000 clanov. Ali lahko prezivi s clanarinami? In kaj lahko naredi s takim v sirsem krogu poklicne skupine ne najbolj raprezentativnim stevilom clanov? Lahko tak sindikat vstopi v konfederacijo...

Od tu dalje pa je zgodba ze znana...

Skratka pred cimer koli je nujno potrebno imeti v sloveniji vsaj 10 - 15 resevalcev, ki bodo imeli voljo, zeljo in dovolj moci porabiti vec kot polovico prostega casa, da morebitni novi sindikat sploh vlecejo naprej in ga plasirajo tja kamor bo to potrebno - casa za narodov blagor. In, ce pozabimo vse zgoraj napisano in preberemo samo ta zadnji odstavek mislim, da smo ze v zacetku v "manjsih tezavah".

lp, i

Stupidity isn't punishable by death.
If it was, there would be a hell of a population drop.

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
kledo

Pridružen/-a: Pet Jul 2005 11:49
Kraj: Savinjska regija

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 22, 2014 4:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kar se mene tiče... najprej moramo ugotoviti ali bi bil sindikat samo za reševalce ali za vse ki delajo v urgenci, intenzivi... (recimo sindikat zaposlenih v urgentni in intenzivni dejavnosti). S tem bi pridobili na številu, pa vendar gre za dejavnosti, ki so nekako sorodne - urgenca, reševalne službe, intenziva, anastezija... Podoben delavnik, podobne težave, ki pa jih 'klasični' sindikalisti ne zastopijo.
Ob zadnjih dogajanjih na Vladi je bilo jasno da sindikat zdravstva in soc. varstva ali sindikat ZN ne predstavljata naših interesov, še huje, oba sindikata sta pasivna in od njiju ni niti besede. Tako da, po mojem mnenju je potrebno, da gremo svojo pot saj je naše delo specifično, in naše interese ne more zastopati nekdo, ki se z delom na terenu ali v urgenci še nikoli ni srečal
In kot vem je bil lani ali celo predlani izveden 'popis' reševalcev v SLO in je številka znana... kolikšna je? Igor, to boš ti verjetno najbolje vedel
Nazaj na vrh
igor
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 23, 2014 12:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj,

Zanimivo, da je tal tema prisla ven iz naftalina...

Verjeli al ne sem se v zadnjih 14 dneh kar nekaj krat zalotil ob razmisljanju, da bi nujno moral obstajati sindikat zaposlenih v NMP... pa naj si bo to na primarni ali na sekundarni ravni kakor tudi v razlicnih segmentih obe ravni.

Koliko nas je ne vem natanko. Joze je na portoroskem simpoziju 2013 (upam, da nisme zgresil leto) predstavil nekaj stevilk, ki so bile pridobljene v letu 2012. A v koncni fazi to ni tako bistveno saj niso vsi clani sindikatov torej ni nujno, da bi bili clani nekega novega sindikata. Vsekakro pa, ce ima kdo zbornik pri roki lahko prebere podatek.

Skratka se vedno se bojim, da bo stevilka morebitnih clanov (kljub morebitni "razsiritvi" clanstva z uporabo besedne zveze "zapolenih v NMP") ne bo dosegla stevila 1000, morda kaj vec kot 500. Ostalo sem ze napsial v prispevku iz leta 2012.

Sicer idejo podpiram a se vedno trdno stojim za zadnjim odstavkmom moje predhodne objave.

lp, i

Nazadnje urejal/a igor Pon Apr 13, 2015 9:10 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
LIFEPAK®

Pridružen/-a: Ned Mar 2013 17:53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2014 6:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Podpiram idejo sindikata.

Vendar, tudi če nas je 1000, se nikoli ne bo vseh 1000 včlanilo. Če nas je manj pa še toliko hujše. Potem je problem, ker verjetno večino (tudi tistih, ki bi se včlanila), ne zanimajo agresivni pristopi, ki bi jih morali imeti. Tukaj se ne gre le o zdajšnjem nižanju plač, ampak moramo gledati na celotno sliko in prihodnost. Beneficiran staž, višja plača, zakon o zdravstveno reševalni dejavnosti (ali podobno), specializacije, primeren strokovni naziv, enake uniforme, enako polepljena vozila ...

Nastane problem, ker sindikat s par sto člani nihče ne bo jemal resno. Morali bi biti glasni, jasni, prepoznavni, agresivni. Kar se pa do zdaj še ni zgodilo. Vedno so od nas močnejši neki direktorji zdravstvenih domov, zdravniki, ljudje brez zdravstvene izobrazbe v NMP ...

Ne vem, ali je v času politične in ekonomske krize ustanavljanje novega sindikata dobra izbira. To zahteva čas, voljo, prostor, denar, kolektivnost, primerne ljudi za javno zastopanje, ... Kar pa mislim, da je malo preveč, da bi pravočasno ustavili kakršnokoli nižanje plač trenutno. Cilji morajo biti jasno začrtani in dolgoročni z močnimi temelji, saj nas bo karkoli drugega enostavno sesulo hitreje kot hišico iz kart.

Trenutni problem je v pasivnosti vodij zdajšnjih sindikatov zdravstvene nege. Ta problem bi morali najprej razrešiti in nato skupno, kot najštevilčnejši profil delavcev v zdravstvu, napovedati vojno vladnim ukrepom (to bi sicer morali že zdavnaj).
Nazaj na vrh
LIFEPAK®

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2014 6:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kledo je napisal/a:
kar se mene tiče... najprej moramo ugotoviti ali bi bil sindikat samo za reševalce ali za vse ki delajo v urgenci, intenzivi... (recimo sindikat zaposlenih v urgentni in intenzivni dejavnosti). S tem bi pridobili na številu, pa vendar gre za dejavnosti, ki so nekako sorodne - urgenca, reševalne službe, intenziva, anastezija... Podoben delavnik, podobne težave, ki pa jih 'klasični' sindikalisti ne zastopijo.

Domen, veliko je tudi stvari, ki si jih ne delimo. Delo v vseh možnih terenskih in vremenskih pogojih, večje število nasilnih dejanj in večja možnost nasilja, fizično in psihično težje delo, na splošno večja izpostavljenost nevarnostim (poleg okužb in izločkov, ki so prisotni v bolnišnici, so tukaj tudi vožnja oz. promet, živali, kemikalije, ogenj, razbitine ...), nezmožnost vedenja celotnega pacientovega zdravstvenega stanja (v bolnišnici opravijo krvne teste in ostale preglede, ki lahko odkrijejo HIV, hepatitis, tuberkulozo. Če nam tega na prizorišču nobeden ne pove, ne moremo nikakor vedeti), drugačne uniforme, ukvarjati se moramo z avtomehaniko, telekomunikacije ...

Jaz vidim rešitve edino v tem, da, ali ostanemo v zdajšnjih sindikatih ZN in tam uredimo stvari, ki jih je treba urediti, ali ustanovimo samo svoj sindikat.
Nazaj na vrh
kledo

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2014 9:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede števila me ne skrbi. Predvsem ne zato ker menim da:
- če bomo (bodo/boste) delali dobro, potem bo potencialno članstvo to spoznalo in se nam pridružili;
- dvomim tudi, da sindikat poklicnih gasilcev šteje 500 članov pa vendar se jih sliši in to prekleto bolj kot vse sindikate ki nas predstavljajo skupaj...
Jaz sem pripravljen sodelovati, in niti slučajno ne za plačilo 900 ali 5000 eur, kot jih nekateri sindikalisti prejemajo sedaj. Zame bi bilo plačilo to, da se moj glas dejansko sliši in ne da nas poteptajo.
Kar se tiče ustanavljanja sindikata v kriznih časih. Prvič je bila ta pobuda izpostavljena 2012, torej ob posegih v naše kolektivne pogodbe, sedaj je podobno... res pa je da mora sindikat delovati stalno... in dvomim da je kdaj sploh pravi čas.
Moj predlog: dejmo se dobit skupaj, damo karte na mizo, povemo svoje ideje, zamisli, načrte... Naredimo prvi korak. Dejstvo je, da sindikata ne moremo ustanoviti pred novim letom ko bi eventuelni interventni zakon začel veljati, pa vendar lahko storimo prvi korak v to smer.

Lahko mi pišete na ZS pa si izmenjamo kontakte, sicer pa, glede da je moje ime javno, mi lahko pišete tudi na domen.kleva(at)gmail.com, pa prosim dajte nek smiselni subject...
Nazaj na vrh
LIFEPAK®

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2014 4:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, tukaj je plačilo res nepomembno. Predstavljam si, da ni boljšega občutka, ko zvišaš plače za par procentov oziroma ustaviš nižanje le teh, za svoje sodelavce. Pa ne samo plače, tukaj bi res bilo potrebno storiti OGROMNO dela. Nekaj sem že napisal tukaj v tej temi, par stvari pa tudi že tukaj: http://www.resevalci.org/forum/viewtopic.php?t=760

Imaš prav glede števila članov ter primer poklicnih gasilcev. Mogoče številka res ni pomembna. Še vedno pa je pomemben tisti zastopnik, ki mora biti psihično močna in retorična oseba. Potrebujemo tudi ozaveščanje javnosti o našem poklicu, preko medijev, Twitterja, Facebooka, Youtuba, imeti svojo spletno stran (vendar ne nekaj na pol narejeno kot od RPLJ ali resevalci.org). Glede socialnih medijev je naše zdravstvo popolnoma v kurcu. Ne moremo pričakovati, da nas kdorkoli podpre pri naših ciljih, če navadni Janez niti ne ve, kako dejansko je naporen in težaven naš poklic.

Potem bi bilo treba odgovoriti na kar nekaj vprašanj, ki bi se pojavila pri ustanovitvi sindikata:
Kdo se lahko včlani? Samo reševalci? Kaj pa ekipa 1A (mislim negovalni del ekipe)? Kaj pa zaposleni v NMP brez zdravstvene izobrazbe? Kaj pa glede menjave delovnega mesta (pri nas si lahko iz reševalca na negovalnem oddelku skoraj takoj), kdo bo nadziral dejansko istovetnost članov?

Upam, da nisem tečen s temi vprašanji, ampak nočem, da se gremo takih stvari na vrat na nos.
Mogoče bi bilo dobro narediti kakšno anketo in raziskavo ekonomičnosti ustanavljanja sindikata?
Nazaj na vrh
boštjančk

Pridružen/-a: Sre Feb 2005 11:27
Kraj: povžarija

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 02, 2015 11:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prva stvar, ki me je "zmotila" je stavek od Igorja glede strokovnega delokroga. Noben ni omenjal vtikanja sindikata v ta del, ker se (vsaj mislim) vsi zavedamo, da to ni delo sindikata.
Pisanje, da nas ne bo niti 1000 je po mojem mnenju brezpredmetno. Žalostno pa je nekaj drugega (iz lastnih izkušenj vem), da se na sindikalne predstavnike najbolj in največrat obračajo ljudje, ki sploh niso člani nobenega sindikata.
Če potrebujemo svoj sindikat? Ali drugi sindikati ne zastopajo dovolj dobro naše poklicne "sfere"? - Moje mnenje je da potrebujemo svoj sindikat ali predstavništvo alli kakorkoli hoče kdo to poimenovati. Zakaj? Ker nas trenutno vse, ne glede na veo zdravstva tlačijo v isti žakelj. Ko pa se pogovarjamo med seboj pa se vsi strinjamo, da smo posebna veja, da nas osebe, ki nas trenuto zastopajo, to ne delajo v našo korist. Če ti smatraš, da je tvoje delo enakovredno delu sestre na negovalnem oddelku, potem to ni problem večine reševalcev v SLO. Pa s tem ne mislim nič slabega, še manj omaloževati poklica in dela teh sester, ki mi bodo lahko enkrat v prihodnosti brisale rit in me negovale.
Sam osebno ne vidim ovir, da kolegi brez "ustrezne" izobrazbe nebi mogli biti člani takega sindikata, niti ne sestre in tehniki v manjših enotah, ki delajo večji del v ambulanti in vmes pokrivajo tudi terensko delo.
Delo sindikata mislim da ni niti to, da bi se zavzemal, da bomo vsi enako oblečeni ali imeli enako polepljena vozila. Lahko, ko bo to enkrat nekje določeno, ampak s tem naj se ukvarja kdo drug. Še v sami sekciji se ne znajo o tem opredeliti, kaj da bi to dosegli. To bo v SLO mogoče le, če bo nekoč čez ene 300 let ustanovljen zavod za NMP ali nekaj podobnega, pa še takrat bo tam vodja nek zdravnik, ki bo seveda večino sredstev potreboval za svojo stroko in ne za reševalčke. Lep primer je dispečerska služba, ki je, ampak jo v bistvu ni. Nekdo jo je pri nas poimenoval v dispečersko posredovalno službo, ker dispečerji klice posredujejo do dohtarja, ki mu zakonodaja in pravilnik omogočata, da se sam odloča kaj in kako in določene dispečerjeve odločitve včasih namerno demantira. No in z njim se deloma tudi strinjam.
Kar se resnosti tiče - resno te jemljejo toliko, kot se resno zastopaš in ne po številu članstva. Glede na to, da bi nekateri očitno še malo počakali, da nam število v osnovi naraste na nevem kakšno številko, pa se tudi že resno sprašujem, zakaj sem pred dobrima dvema letoma to vprašanje sploh izpostavil. Že s tem vpisom sem danes spet vrgel kakšno malo koščico in zašel iz teme.
Pa lep pozdrav.
kledo

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 10, 2015 10:42 pm    Naslov sporočila: Skrajni čas za ustanovitev sindikata reševalcev v Slovenije Odgovori s citatom

Zdej pa resno... Vsake toliko časa se nekdo oglasi, da ni zadovoljen s sindikati, ki nas predstavljajo, ukrepa pa nihče ne, samo pogovarjamo se, če je smiselno ustanoviti sindikat reševalcev, kakšne bi bile naloge, koristi, koliko članov bi imeli in ali je to sploh dovolj za učinkovito delovanje.
Kot sem že v enem od preteklih postov napisal, dvomim, da ima sindikat poklicnih gasilcev več kot 500 članov, pa se jih sliši dosti bolj kot kateri koli sindikat zdravstvene nege, ki pa NAS tako in tako NE predstavljajo. Kdaj ste nazadnje koga slišali, da bi se boril za pravice zaposlenih v NMP ali v urgenci? Jaz nikoli! Kar se tiče članstva, zgolj v PHE je zaposlenih preko 300 ZT/dipl.zn., potem pa je tukaj še 50 drugih reševalnih postaj itd.! Pri nas na Reševalni postaji Ljubljana (RPL) je pred časom padla ideja, da bi se lahko tudi povezali s policisti in gasilci (povezava treh oz. štirih sindikatov v skupnost sindikatov 'modre luči' ali pa ustanovitev skupnega sindikata... prvo se mi sicer zdi bolj smiselno) in bi skupaj nastopili v zastopanju vseh treh poklicov. Konec koncev se naše delo in pogoji ne razlikujejo tako zelo.
Kaj pridobimo z lastnim sindikatom? Predvsem možnost, da se sliši NAŠ glas in da sami vplivamo na svojo prihodnost! Tega trenutno nimamo. Če pa imamo svoj reprezentativni sindikat je naš glas lahko slišen.
Pogoj za dobro delovanje sindikata je dobra promocija med članstvom, občutek pripadnosti (da se dejansko borimo za pravice članov), odločnost pri vodenju in jasni kratkoročni in dolgoročni cilji.
Verjetno veste, da je namen aktualne vlade sprememba plačnega sistema. Pred nekaj dnevi je bil tudi objavljen prispevek, da so MS najbolj obremenjen poklic v zdravstvu v smislu izgorevanja, pogoji dela se slabšajo, pripravlja se sprememba NMP... To so, po mojem dobri razlogi, da potrebujemo lastne predstavnike in ne da prepustimo vodstvo naše dejavnosti drugim!
Če kdaj, je sedaj skrajni čas, da naredimo korak v smeri ustanovitve novega sindikata, zato prosim predstavnike iz Sekcije reševalcev v zdravstvu (mislim, da imata podatek Igor in Jože), koliko ste prešteli reševalcev pred nekaj leti, ko je bilo oprevljeno štetje zaradi izdelave priseskov z znakom Sekcije)?
Ali je kdo pripravljen sodelovati pri ustanovitvi sindikata, ima kdo kake izkušnje s tega področja? Lahko me kontaktirate na domen.kleva@kclj.si, sicer pa je moja številka dosegljiva med zaposlenimi na RPL, samo ne želim si da bi bil to projetk RPL ampak projekt Slovenskih reševalcev v zdravstvu!

Stopimo skupaj in se borimo za svoje pravice in pravične delovne pogoje!

Lep vikend,
Domen
Nazaj na vrh
igor
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2015 11:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Bostjanck
NAPISAL SEM (julija 2012)
igor je napisal/a:
Sicer pa sama ustnovitev ima smisla izljucno iz vidika zastopanja interesov posamezne poklicne skupine. ... ... ... Ali ... ... imamo resevalci se dodatne interese, ki jih obstojeci sindikati nezadovoljivo zastopajo?

Govorim seveda o interesih vezanih na opravljanje poklica, delovno okolje, razpored in iz navedenega izhajajoce pravice.

Pomemebno je namrec razumeti, da strokovni delokrog ni podrocje, ki sodi v sindikalno podrocje delovanja... Torej ali je sindikat za naso poklicno skupino potreben / smislen?

RAZUMEL SI (januarja 2015):
boštjančk je napisal/a:
Prva stvar, ki me je "zmotila" je stavek od Igorja glede strokovnega delokroga. Noben ni omenjal vtikanja sindikata v ta del, ker se (vsaj mislim) vsi zavedamo, da to ni delo sindikata.

Sicer ni prvic, da nekaj kar napisem razumes drugace. Naj bo jasno; nikjer nisem napisal, da bi se naj sindikat mesal v stroko ali, da je to kdo rekel. Namen je bil izkljucno podati nekaj izhodiscnih tock na osnovi katerih se lahko bolj ali manj zanesljivo oceni ali je snidikat potreben / smiseln. Torej, ce ponovno pojasnim. Bistvo je kaj vse je v delokrogu resevalca razlicno od delokorga MS v ambulanti, oddelku, zdraviliscu, ... ko potegnes crto dobis sliko s cim bi se ta nas sindikat moral ukvarjati in izhaja iz nasega poklica. Ce se na seznamu najdejo iizkljucno stvari s katerimi se ze obstojeci sindikati ukvarjajo in niso uspesni je lazje / hitreje prisitniti na obsotjeco strukturo, naj delajo za kar jih placujemo.

Omenja se sindikat poklicnih gasilcev a je ta z našimi željami primerljiv le iz vidika stevila potencialnih clanov. Ni gasilcev za pozare, pa gasilcev za resevanje ob nesrecah pa se nekih tretjih in cetrtih gasilcev... So samo eni "ergo" sindikat ima eno podrocje delovanja.

Upam, da je sedaj jasno bistvo mojega sporočila brez, da bi bilo potrebno razpredati o temu kaj je kdo s čim mislil ali želel povedati.

@Kledo, ravno pred dobrim mescem sem Joc-a prosil za končne rezultate iz leta 2012, ki sem jih potreboval za neki druzga. Število reševalcev takrat je bilo 864.

Stupidity isn't punishable by death.
If it was, there would be a hell of a population drop.

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
kledo

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 22, 2015 5:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Brez veze da se že v naprej kregamo... Glede na to da je napovedana sprememba sistema plač v JS, glede na napovedano reorganizacijo NMP v Sloveniji, glede na ustanavljanje urgentnih centrov, glede na ustanavljanje centralne dispečerske službe zdravstve, glede na skorajšnje posodobljene smernice ERC, glede na naš položaj, sistem izobraževanja, kompetence (ali pomanjkanje le teh), glede na standarde in normative... Je po mojem mnenju ustanovitev sindikata ne samo uprašljiva temveč potrebna. Ravno danes sem gledal, da je v Sloveniji okoli 860 poklicnih gasilcev, koliko jih je včlanjenih v sindikat ne vem, vem pa da je to številka podobna številki, kolikor je v Sloveniji reševalcev. Oni imajo sindikat, mi ne, delo je do neke točke podobno, naše, vsaj po številu intervencij celo bolj zahtevno... Ne vem kaj še čakamo?!?

Tukaj zato ponovno objavljam anketo glede včlanitve v sindikat reševalcev. Prosim, če jo lahko posredujete svojim sodelavcem zaposlenim na RP (zdravstvena nega) in jih spodbudite k reševanju... Ima samo 4 vprašanja! nagovor in zahvalo za sodelovanje... Nobene znanosti. Rezultati pa sledijo v roku 2 mesecev.

https://www.1ka.si/a/64185

Ali samo govorimo, se kregamo ipd. Ali pa smo dejansko sposobni kaj tudi narediti? Idealno bi bilo, da bi anketo rešili vsi, če pa bo vsaj 200 rešenih anket pa bo izvedena podobna raziskava na vsaki RP, ZD, organizacijski enoti, kjer so zaposleni reševalci, pred tem pa se moramo še organizirati. To je moj... eden izmed prvih korakov. Naprej pa moramo hoditi skupaj!
Nazaj na vrh
LIFEPAK®

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2015 2:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Perfekten primer zakaj potrebujemo ta sindikat. Torej nedavni napad (lahko bi temu rekli kar poskus umora?) na murskosoboške reševalce in zdravnico. A je kdo dvignil glas? Noben. Ah, pa je le nekdo. Konrad Kuštrin. http://www.zurnal24.si/v-romsko-naselje-le-se-v-spremstvu-policije-clanek-249355

Roko na srce, če ne bi bilo vpletene zdravnice, Kuštrin ne bi nič zahteval.

Domen, ali se kaj premika sploh? (maš ZS btw)
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Reševalci v zdravstvu v Sloveniji in drugje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu