www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Eno vprašanje

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pingvin

Pridružen/-a: Sob Maj 2012 0:13

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 09, 2012 10:30 pm    Naslov sporočila: Eno vprašanje Odgovori s citatom

Nisem iz vaše branže, imam pa eno vprašanje: ali ste 100 odstotno prepričani, da ste storili vse, preden ste razglasili smrt človeka ? Jaz sedaj pol leta hodim vsak dan na Žale in še danes ne morem verjeti, da z Vašo silno tehniko, niste mogli narediti nič. Imam pa še eno vprašanje, ali mi lahko kdo od Vas naniza 10 vzrokov za najpogostejšo smrt pri ljudeh rojenih leta 1940 in kaj pomeni krvni strdek ? Prosim za laično razumljiv odgovor in kako ga opazim, oziroma, čega se pazim , če sem star 40 let.
Se Vam v naprej zahvaljujem za odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 12, 2012 10:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

odgovor No1... pravzaprav zanimivo vprašanje ... ja, nikol ne razmišljam o tem

silna tehnika ... tole zveni malce zbadljvo ... vendar so v naravi sile, proti katerim niti z najmodernejšo tehniko ne moreš nič ...

10 vzrokov za smrt pri l.1940 : je enakih kot pri letniku 1920, 1930, 1950, 1960,.... in to je vse kar lahko gre narobe ... lahko pa bi v statistki mogoče našel ...

krvni strdek je kot že beseda sama pove, strdek krvi ( skupek krvnih celic, lahko si razlagaš da je kot usedlina celic, maščobe, nikotin,...) ki se nekje v žili nabira in potem zamaši žilo ali odtrga in potuje po žili dokler gre, ko pa ne gre več, zamaši žilo in prepreči pretok krvi ( kap)

ne kadit, ne jest mastno, telovadit, dost pit ( vode), ne se živcirat, dost spat, ne gledat dnevnika, jesti zdravo, redni sistematični pregledi, ne se preveč sončit, ne skači na glavo če ne veš globine, etc etc etc,...
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 13, 2012 7:40 pm    Naslov sporočila: Re: Eno vprašanje Odgovori s citatom

pingvin je napisal/a:
Nisem iz vaše branže, imam pa eno vprašanje: ali ste 100 odstotno prepričani, da ste storili vse, preden ste razglasili smrt človeka ?.

101%
Smrt sicer ugotovi zdravnik in jo ugotovi na podlagi odsotnsoti zivljenskih znakov. V filmih sicer vidimo t.i. klinicne smrti pa bujenje celo iz krst (posebej v zadnjem casu, ko so filmi vse bolj zanimivi) a o temu ne bi prevec polemiziral.

pingvin je napisal/a:
Jaz sedaj pol leta hodim vsak dan na Žale in še danes ne morem verjeti, da z Vašo silno tehniko, niste mogli narediti nič.

Verjamem, da so kolegi naredili vse kar so lahko. Ne razumem pa povezave z Zalami. Odstotek umrlih po intervenciji resevalcev je relativno nizek v odnosu na stevilo intervencij nekajkrat bolj nizek pa je ta odstotek v odnosu na splosno stevilo smrti (torej stevilo pokopov).

pingvin je napisal/a:
Imam pa še eno vprašanje, ali mi lahko kdo od Vas naniza 10 vzrokov za najpogostejšo smrt pri ljudeh rojenih leta 1940 in kaj pomeni krvni strdek ? Prosim za laično razumljiv odgovor in kako ga opazim, oziroma, čega se pazim , če sem star 40 let.

Vzroki smtri mislim, da niso povezljivi z letnico rojstva. Zanesljivo vem, da podobna raziskava ni se bila delana so pa bile studije (tuje) o vzrokih smrti glede na podorcje bivanja.

Za krvi strdek preprosto googlaj to besedno zvezo ze na prvi strani najdes zelo razumljive vsebine (dnevnik, 24ur, vizita.si), tudi prispevek o temu kako jih prepreciti. Torej tudi cesa se paziti ne gelde na to koliko si star.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu