www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

izbira izobrazbe, nujno!

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Izobraževanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
študent

Pridružen/-a: Tor Mar 2009 11:59

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 04, 2009 10:41 am    Naslov sporočila: izbira izobrazbe, nujno! Odgovori s citatom

pozdravljeni
trenutno sem pod hudim pritiskom, ker se moram do 9.3 odločiti kakšna bo moja življenska pot, vpisujem se v šolo. odločam se med strojnim faksom in srednjo zdravstveno. (imam nekaj predmetov priznanih, tako da bi končal v enem letu). sem dokaj temelito pregledal forum, vendar imam še nekaj vprašan ki bi uplivale na mojo odločitev.
kakšen je delavni urnik reševalca?, so tudi nadure?
kako zgleda povprečen delovni dan?
do kakšne meje sega urgentno delo na trenu, ali je potrebno prevzeti tudi doktorjevo delo?
kako naprimer izgleda delo po prehodu na prometno nesrečo kjer je motorist stisnjen med ograjo in avtomobilom?
kako je z delovno dobo, je kaj bonificirana?
in seveda še neprijetno vprašanje kakšne so plače?

zahvaljujem se vam za odgovore, če kdo ne želi javno pisati mu pošljem mail.
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 04, 2009 11:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mal cudno zastavljen ta tvoj post... Nekako se mi zdi, da ni enega moznega odgovora, predvsem zato ker je od resevalne do resevalne razlicno.

Se mi pa zdi, da je bolj smisleno koncat faks kot iskat sluzbo s srednjo solo. Ce bi pa rad bil resevalec rajsi koncaj srednjo zdravstveno pa se potem vpisi na visko solo za zdravstvo... Ce si prebral cel forum ves kako se stvari sukajo (sicer bo dolgo trajalo do optimuma a tendenca je taka)... In ceprav je v vseh sluzbah vecina takih, ki so v sluzbi zaradi place gre pri tem poklicu bolj za "way of life", ce tega feelinga nimas, poklic ni najboljsa izbira.

In tvoja vprasanja;
kakšen je delavni urnik reševalca?
Kakor kje in odvisno od razporeditve, nekje delajo 12 urne izmene vsak drugi dan, nekje je nekaj dnevnih pa nocna, nekej se nocna in dnevna izumenjujejo... Nekje pa delajo 8 urne izmene.

so tudi nadure?
Mislim, da so povsod

kako zgleda povprečen delovni dan?
Hm... zabavno. Odvisno s kom si v smeni... Lahko je tudi tak, da gres iz resevalne zjutraj in se ne vracas do vecera.

do kakšne meje sega urgentno delo na trenu, ali je potrebno prevzeti tudi doktorjevo delo?
Posokodvanec oz. nenadno oboleli mora priti v bolnico in za njega je treba narediti vse... naredis vse kar ves, da je v tvoji moci. Ali pa kar je v tvojih kompetencah... vsekakor si za svoje delo odgoovren, koliko dalec pa bos sel je odvisno tudi od tega kar sme napisla zgoraj. Ni namrec nujno, da je vedno zdrvanik zraven.

kako naprimer izgleda delo po prehodu na prometno nesrečo kjer je motorist stisnjen med ograjo in avtomobilom?
Res ne vem kaj bi ti odgovoril tu... Ena od stevilnih situacij pac.

kako je z delovno dobo, je kaj bonificirana?
Mislis bEnificirana? Ni... v Sloveniji nikoli bila.

in seveda še neprijetno vprašanje kakšne so plače?
Spet odvisno od razporeda, nocnih, dodatkov, dela med week-endi, ... ... ... Recimo cca 800 - 1000€ s potnimi stroski in malico za srednjega tehnika

lp, i
Nazaj na vrh
študent

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 04, 2009 12:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala za oedgovore, če ma kdo še kaj za dodat naj piše Smile
glede tega smislno končat faks, šola ni vse, nekateri imajo šolo v praksi niso nič. pa tudi kaj mi pomaga faks ko pa nebom zadovoljen z delom.me veseli strojništvo, vendar tam ni tako andrenalinsko delo, je bol nerzagibano.
ko sem se vpisoval v srednjo šolo sem imel misli tudi na zdravstveno šolo, sam nisem imeu zadosti dobrih ocen v šoli pa sem šel na poklicno in sedaj končujem +2 strojno.

kako pa naprimer izgleda nočno dežurstvo?
Nazaj na vrh
Nedotakljivi

Pridružen/-a: Tor Maj 2004 15:00
Kraj: (evropa)

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2009 7:59 pm    Naslov sporočila: brr Odgovori s citatom

Predvsem je bolj temno!
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2009 8:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In, ce si v nocni izmeni v bazi... prizges luci in je svetloba... Wink mal cudna vprasanja zastavljas...

Glede znanja oz. izborazbe pa mislim, da sem zgoraj bil dovolj jasen... Ne gre za znanje to je individualno... Gre za pooblastila, delokrog in nacin organizicije oz. teznjo k temu, da se vkljuci diplomirani kader... Sicer si pa verjetno razumel, ce si cel forum pregeldal.

Sam si napisal, da izbiras med srednjo zdr. in strojnim faksom... Torej, "ce ze gres na faks... ... in bi rad bil resevalec = srednja zdr. + vsz" to je bil smisel mojega odgovora.

lp, i
Nazaj na vrh
boštjančk

Pridružen/-a: Sre Feb 2005 11:27
Kraj: povžarija

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 10, 2009 6:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No moje mnenje je pač moje. Za to službo - reševalec; moraš biti malo "čuden" tip človeka. Če se ti obeta in te povrh vsega še zanima strojništvo, neboš na izgubi. Sem tudi sam strojnik v "prvi fazi" in ti povem, da če te žuli denar, ga bo v strojništvu več, služba pa je lahko definitivno razgibana tudi, če nisi reševalec, sploh če imaš malo domišlije. Povrh vsega je po kvalitetnih strojnikih vedno več povpraševanja in v strojništvi imaš tudi več smeri, tako da boš skoraj zagotovo nekaj našel. Na koncu se boš pa sam odločil kaj in kako, ter s čem si boš rezal kruh - skalpel ali fleksarca Twisted Evil Wink
študent

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 10, 2009 7:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

igor, te razumem, sam jaz sm hotu to povedat da mene ne zanima stopnja izobrazbe, mene zanima znanje in da se naučim tud to znanje v praksi uporabljat. saj pol lahko po končani srednji zdravstveni še zmer naredim višjo če bo potreba ...
drgač pa glede nočne sm le tko vprašu kr si ne predstavljam kako bi zgledla Very Happy

boštjan , mislim da sm čudn tip, rad sm u nevarnosti, adrenalin me poganja naprej, spanje se mi zdi pa izguba časa...
denar tud ni vse, če tud ti delo ne odgovarja jo morš nardit vredu in kvalitetno, če pa moraš vsakodnevno opravljat je pa že mučenje.
drugač sm se pa vpisau naprej na eno smer strojništva, če ne pridem v "finale" sm na drugo mesto napisau pa zdravstveno v izoli, igor pridem na vaše konce, tud morje mi odgovarja Very Happy
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Izobraževanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu