www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Literatura

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Izobraževanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
blondi

Pridružen/-a: Sre Dec 2007 11:06
Kraj: Braslovče

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 18, 2008 4:30 pm    Naslov sporočila: Literatura Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Zanima me, kakšno literaturo se splača nabaviti za prvo pomoč? Moje znanje je zaenkrat polprofesionalno Smile

No, bil sem na izobraževanju od A. Posavca (RES JE CAR!!!). Moja cimra - sicer babica - mi je prinesla iz šolske knjižnjice knjigo Uroš Ahčan, Prva pomoč.

Baje da je to zadnje kar je izšlo. Ali obstaja še kaj boljšega/novejšega? Sicer se mi ta knjiga zdi dobra in zajema široko področje. Samo glede na ceno (50 €) bi pred nakupom rad slišal še vaše mnenje.
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 18, 2008 6:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na tvoj obseg znanja, kot si ga sam navedel, je omenjena knjiga validen nakup. Sicer se ti bo morda zdela preobsezna a bo zelo koristna ob morebitni nadgradnji znanja.

Vsekakor zelo uporaben pripomocek za laike in tiste ki jih pac zajema izraz "polprofesionalci" Rolling Eyes .

lp, i

Stupidity isn't punishable by death.
If it was, there would be a hell of a population drop.

Laurell K. Hamilton

Nazadnje urejal/a igor Sre Nov 19, 2008 5:59 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Basulja

Pridružen/-a: Pet Okt 2006 15:39

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 18, 2008 9:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hej!
Tudi sam sem bil na izobraževanju od A. Posavca in sem prav tako kot ti opravil izpit za polprofesionalca. Za RD sem dobil to tanajobsežnejšo od U. Ahčana, Prva pomoč.
Ker me to zelo interesira jo velikokrat vzamem v roke in morm rečt da je vsaj men in za moje zdajšnje znanje več kot v redu.
Delam pa tudi srednjo zdravstveno šolo prav z tem namenom, da nekoč postanem reševalec.

Skratka knjiga je vredna svojega denarja pomojm=)

lp
Nazaj na vrh
Posavec Anton

Pridružen/-a: Tor Sep 2003 0:22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 17, 2009 12:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni, morda malo pozno, zal nisem prej zasledil,

Omenjena knjiga dr. Ahcana je v bistvu knjiga za prvo pomoc in ni optimalna stvar za tiste, ki so polprofesionalci (v medicinskem smislu - gasilci, policisti, GRS, resevalci iz vode... s posebnim tecajem in usposabljanjem). Knjiga (tudi sam sem eden od soavtorjev) je zelo dobro zastavljena, lepa na pogled vendar... Absolutno je preobsezna, ker je v njej vec kot pol vsebine namenjeno temu, kaj delajo v bolnici, kar je povsem odvec in nepotrebno, ceprav zanimivo. Veliko bi se dalo razpravljati o nekaterih strokovnih zadevah, s katerimi se nas kar nekaj ljudi iz prehospitala ne more strinjati. "Le cevlje sodi naj kopitar" je zapisal nas veliki pesnik. In verjemite, da je nekaj na tem. Sem mednarodni instruktor za obravnavo poskodb v predbolnisnicnem okolju (ITLS Advanced), v predbolnisnicne okolju delam ze vec kot 15 let in nekaj malega bom ze vedel o tem. Prav zaradi tega mi ni jasno, kako nekdo, ki se mu ne sanja o terenu, lahko pise, kako se dela na terenu. Lahko bi se kaj navedel a ne zelim koga prizadeti, ker to ni moj namen. S kolegi smo se ze veckrat pogovarjali, da bi napisali kaksno skripto ali celo knjigo, ki obravnava to tematiko. Zal smo vsi prevec zaposleni, za tak projekt pa si je potrebno vzeti kar nekaj casa. Spostovanje do tistih, ki jim je to uspelo. Morda enkrat tudi mi... Do takrat pa na nasih tecajih delimo lastno "literaturo" za interno uporabo. Zal ni neke knjige, za katero bi vam rekel - to je to. Vzemite v roke in presodite sami, zal nimate veliko izbire... Lep vecer!

Tone
IPP

Pridružen/-a: Čet Jun 2004 22:49

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2009 12:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žal je v našem prostoru tako, da tudi če bo napisana se bo našlo določeno število ljudi, ki se z napisanim ne bodo strinjali...

Je pa knjiga obsežna s tem se zelo strinjam.
Nazaj na vrh
Uporabnik001

Pridružen/-a: Sob Mar 2004 15:08
Kraj: Ljubljana-Podutik

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 21, 2009 11:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

tudi sam sem poskušal najti kakšno slovensko literaturo, ki bi bila primerna za nas, t.i. polprofesionalce. Žal sem ugotovil, da slovenske literature (razen internih skript o katerih govori Anton) namenjene te verigi reševalcev ni. Glede na to, da je slovenski izraz "polprofesionalec" relativno mlad, verjamem da bo potreben čas in volja, da se zaorje ledino še na literaturnem področju.
Za tistega ki ga ta stroka resnično zanima mislim, da nebi smel biti problem malce "pogooglat" za želeno literaturo. To sem storil tudi sam in vam povem, da se da marsikaj najti v vseh jezikih. Predlagam, da malo pogledaš(te) po amazon-u (je v večih jezikih) kjer boš želeno literaturo zagotovo našel.

Lp,
Aljaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Izobraževanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu