www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

spremjevalec resevalnega vozila vs urgentnega
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Reševalci v zdravstvu v Sloveniji in drugje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 23, 2008 2:02 pm    Naslov sporočila: spremjevalec resevalnega vozila vs urgentnega Odgovori s citatom

glede na novo sistematizacijo delovnih mest, bo najbrz vecina prestavljena na spremljevalca resevalnega vozila ... ker se baje za premljevalca urgentnega vozila ne ukvarjamo dost z urgenco ... ( 1b enota )
vase mnjenje, nasvet ...
sindikalist je rekel da tk je ...
direktor tud...
Aljaž G.

Pridružen/-a: Sob Nov 2003 17:51
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 24, 2008 7:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi spremljevvalcev sploh nimamo. Če je urgenca gre ekipa dr.+m.s., če je pa nenujen prevoz... po iznajdljivosti (sosedi, družina, mimoidoči).
Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 24, 2008 9:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

b... Embarassed

ker nekateri ne razmete...
smo po razporedu urgentni in neurgentni, in ker nov plačilni razred razlikuje med 22. plačilnim razredom ( spremljevalec reševalnega vozila) in 23. plačilnim razredom ( spremljevalec v urgentnem vozilu)... so nas preprosto porinili v nižjega ...

zdaj pa preračunavam in preračunavam ... pa sej delamo več kot 50% razporejeni na urgentnega...
mirkoresilko

Pridružen/-a: Čet Jul 2008 15:33

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 24, 2008 10:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mene zanima če že kej veste kateri razred ima zdravstveni tehnik -reševalec v 1.b in1.b okrepljena
ja pa kašna je razlika med reševalec voznik 21.razred in sestra v reševalnem vozilu 22.razred in sestra v urgentnem vozilu 23.razred
ali ima kdo bolj natančen opis teh razredov???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 05, 2008 9:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaradi stevilnih pogosto neugodnih razpletov glede tega vprasanja in prav tako stevilnih klicev v zvezi s tem je sekcija objavila izjavo za javnost, ki vam lahko rpide prav pri "dogovorih" z vasimi delodajalci.

Izjavo najdete na oglasni deski in na uvodnem portalu. Sicer je bila odposlana ze ta week-end a zal ima dan samo 24 ur in meni je to ful premalo Confused

lp, i
Nazaj na vrh
Erik
Administrator foruma

Pridružen/-a: Ned Avg 2003 11:34
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2008 3:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če delodajalec v katerikoli minuti tvojega delovnika pričakuje od tebe da bo šel na urgenco (tudi če si neurgenten in je urg. ekipa zunaj) potem delaš 100% na urgenci, ne 50 ali 70%.

Če ne pa enostavno ne greš, ker si na "neurgenci"... ampak saj vemo kako je, etični pogon, pa to...
Nazaj na vrh
teaan

Pridružen/-a: Sre Apr 2008 17:47
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 18, 2008 6:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smo se pogajali z delodajalcem o razvrstitvi v 23.plačilni razred. Predložili smo jim izjavo za javnost, ki jo je izdala sekcija, ampak ne pomeni nič, ker bi naj na ministrstvu rekli naj delodajalci ne upoštevajo tega.
Pišite ali ste drugi kaj dosegli, mi smo vložili ugovor na anekse, ki smo jih dobili in čakamo na odgovor!
Nazaj na vrh
Erik
Administrator foruma

Pridružen/-a: Ned Avg 2003 11:34
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 18, 2008 12:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nas v Tolminu naj bi bili v 23. razredu (nismo še podpisali), mislim da je tudi Nova Gorica...

Saj izrecno piše kje je tvoje delovno mesto.. v reševalnem vozilu.
Nazaj na vrh
kokla

Pridružen/-a: Pet Apr 2008 13:51

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 18, 2008 9:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nas tudi nismo podpisali aneksov pač pa poslali ugovor na aneks, ker so nas dali 22 v namesto v 23 štartni razred. in zgleda da so tak aneks poslali slehernemu resevalcu v slo. Twisted Evil osebno sem zelo razočaran pa čeprav gre za en razred nižje kot je bilo obljubljeno kaže pa to odnos do našega dela oz. do nas reševalcev. Confused
Nazaj na vrh
saxtenor3

Pridružen/-a: Pet Maj 2005 22:27
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 20, 2008 10:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tud nas so vrgli v 22. razred. Vendar so nam v aneksu napisali naziv delovnega mesta SREDNJI ZDRAVSTVENIK V URGENTNI DEJAVOSTI. To pa mislim da nismo mi,ne? Po mojem je to IPP, KPP.......
stojko

Pridružen/-a: Tor Mar 2004 11:52
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 20, 2008 7:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V aneksu h kolektivni pogodbi za zaposlene v zdravstveni negi v 3. členu lepo piše "medicinska sestra v urgentnem vozilu", torej ni pomembno ali si voznik ali spremljevalec. Temu nazivu pripada 23. razred. Mislim, da bi tukaj morale spadati vse ekipe, ki se ukvarjajo z urgenco, kot pravi kolega iz Tolmina ne glede na procent. Mislim, da bo potrebno vključiti sindikat, povsod tam, kjer delodajalci ne bojo upoštevali postavljenih razredov.
Nazaj na vrh
benc

Pridružen/-a: Tor Nov 2004 20:33
Kraj: RS Brežice

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 21, 2008 11:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da bodo v 23 plačilni razred šle predvsem večje enote (tipa PHE ter 1c enote) preostale enote pa v 22 plačilni razred, oz. odvisno od interpretacije posameznega direktorja v kateri razred bo uvrsti delavce v reševalni službi. Torej po individualni presoji Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Se pravi če imate srečo in imate razgledanega in radodarnega šefa bo padel 23 razred če ne pa pač 22 plačilni razred oz. nekateri bi jih najraje dali še nižje če bi se le dalo, pa čeprav ne gre nič v finančno breme delodajalca.

Pa tudi sindikat v posamezni ustanovi ne bo stvari premaknil v "naše dobro" mogoče na republiški ravni ampak tudi to močno dvomim. Exclamation Question Exclamation

Zato bom rajši užival (v poletju) in si s tem ne bom več belil glave Cool Cool Cool

Brežice 1b enota = 22 plačilni razred
tomy

Pridružen/-a: Pet Nov 2003 23:13
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 21, 2008 1:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sindikat ne bo naredil nič, sem klical na sindikat g. Turuka in je povedal, da je ta razred MEDICINSKA SESTRA V URGENTNI DEJAVNOSTI čist v redu, da pravzaprav mi, ki ne dalamo "tolk" urgenc pašemo tu not in da je razred SMS V REŠ. VOZILU sam za "tavečje" ki majo fulllllllll urgenc!?! Confused Tak da se lahk sam slikamo zraven 23. razreda, če ni direktor za to. Tolk o SINDIKATU in podpori le tega.
PS.: Pa še to je reku, da smo lahk tak vesel, saj smo dobil ne vem kolk razredov gor Evil or Very Mad glede na prej.

Laško B: 22 oz. 32 razred
david

Pridružen/-a: Čet Jan 2007 1:53
Kraj: POSTOJNA

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2008 9:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No mi v Postojni pa smo dobili pa kar dva aneksa za podpisat. En je za medicinska sestra v urgentni dejavnosti, drugi pa za srednja medicinska sestra v urgentnem vozilu. Plačani pa bi bili 50% po enem in 50% po drugem. Rolling Eyes Rolling Eyes
Nazaj na vrh
IPP

Pridružen/-a: Čet Jun 2004 22:49

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 28, 2008 12:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A obstaja papir kjer bi bilo definirano kaj spada v delokrog.

Jaz imam recimo 22 MS v urgentni dejavnosti ampak ne vem kaj pod to spada. Kaj vse delam za to se tukaj ne upam napisat da ne ostanem brez službe. Bi me pa zanimalo.

Glede uvrstitve sem pa več kot zadovoljen. Glede na to, da sem poskusil pred sedanjim poslom tako intenzivo kot oddelek bi rekel da moje sedanje delo na ipp-ju primerljivo z intenzivo + malo bolj nepredvidljivo je vse skupaj pa malo več adrenalina.

No in po prejšni razporeditvi pač ni obstajalo delavno mesto "urgentna dejavnost" in sem padel pod oddelek...Juhu čakam plačilno listo ampak se bojim da bom razočaran.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Reševalci v zdravstvu v Sloveniji in drugje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu