www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Dežurstva izven delovnega časa
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Reševalci v zdravstvu v Sloveniji in drugje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jernej

Pridružen/-a: Tor Nov 2003 17:23
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 18, 2004 9:18 pm    Naslov sporočila: Dežurstva izven delovnega časa Odgovori s citatom

Najprej lep pozdrav vsem sodelujočim!

Mene tokrat nekaj zanima glede dežuranja. Zanima me kako imate urejena dežurstva izven rednega delovnega časa. Naprimer športne prireditve, razna srečanja, zbave na katerih organizatorji potrebujejo medicinsko osebje in vozilo. Zanima me predvsem kako imate dogovorjeno plačilo. Ali se za to dogovarjate sami z organizatorji ali gre plačilo preko zavoda in imate postavljeno neko enotno ceno za uro prisotnosti na prireditvi.

Hvala!

Pa ne delajte preveč!! Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Erik
Administrator foruma

Pridružen/-a: Ned Avg 2003 11:34
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 18, 2004 9:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nas je tako...

Prireditelj mora z našim zavodom skleniti pogodbo o dežurstvu (kakšna ekipa bo dežurala, koliko časa,...).
Ekipa je potem plačana določen % iz te pogodbe.

Dežurstev imamo veliko, posebno v poletni sezoni (padalstvo, kajak, kolesarstvo, zabavne prireditve,...).
Organizatorji se počasi navajajo na to, da imorajo imeti dežurno medicinsko ekipo.
Za nekatere je to še vedno deveta briga Confused !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jernej

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 19, 2004 6:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja to mi je ze znano. Samo te % dobite plačane kot nadure ali kako drugače? Ali zavod obračuna tudi kdaj samo vozilo ekipi pa se plača na "roko"? Ali imate tudi za ta dežurstva ki niso v sklopu delovnega časa drugačno tarifo? Mislim da bi bilo dobro da bi bili tisti ki dežurajo plačani po enotni tarifi za vse RP, ki pa bi mogla bit višja od nadure. Saj za taka dežurstva gre tvoj prosti čas. Ste imeli že kdaj izkušnjo da je na prireditev na vašem koncu prišel dežurat kak privatnik, samo zato ker je zavod postavil previsoko ceno?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Erik
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 19, 2004 6:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V bistvu ima zavod posebno urno tarifo za plačilo voznika, tehnika in zdravnika na pogodbenih dežurstvih. Po teh tarifah smo plačani.
Na "roko" se nič ne plačuje, organizator plača zavodu, ta pa nam potem nakaže plačilo po zgoraj omenjenjenemu načinu.
Na dežurstvih nikoli ne dežura ekipa v rednem delovnem času. To je extra sestavljena ekipa. Ekipa v rednem delovnem času skrbi za redno službo NMP in nima nič z prireditvijo.
Privatniki pri nas niso še dežurali, dežurala pa je vojaška med. ekipa.

Vendar pa, če organizator najame ekipo od drugje potem nima nič z nami in mora ta njegova ekipa oskrbeti poškodovanca do bolnišnice (vključno z zdravnikom)!
Nazaj na vrh
Gost

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 19, 2004 7:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja saj pri nas je tudi tak da majo postavljeno tarifo mi pa dobimo nadure, ki pa tih jih pol pobere davkarija Smile
Nazaj na vrh
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 19, 2004 11:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

1) koristimo nadure ...
2) placilo na roko Laughing ( motokros ( ene 15k za cel dan + malica) , prireditve ...)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernej

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2004 4:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja bilo bi super če bi vse plačali na roko. Pa po neki taki tarifi ki bi veljala za vse. Včasih vidis da vodovodar zaračuna več nauro kot ti ki imas bolj odgovorno delo. Ti tvojo napako težko popraviš ali je pa sploh ne moreš, on pa ko je kaj zaj**** še ure piše. Rolling Eyes
Nazaj na vrh
tomy

Pridružen/-a: Pet Nov 2003 23:13
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 23, 2004 12:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nas imamo pa Pivo in cvetje kot glavno prireditev v letu.
Hiša zaračuna turističnem društvu, mi pa dobimo pol to plačan nekje med palčo tak, da sploh ne veš kolk si dobil na uro točno. Bi imel rajši, da bi se plačevalo na roko, lahko tudi direktno od prireditelja. Erik je napisal: Organizatorji se počasi navajajo na to, da imorajo imeti dežurno medicinsko ekipo.
Za nekatere je to še vedno deveta briga !

Ja to je res saj se nam je lani zgodilo to, da so se 3 dni pred glavnim dnem (sobota), ko smo imeli že vse lepo organizirano in splanirano, spomnili še 3 prireditelji (kolesarji, padalci, konjski skoki), da bi tudi oni potrebovali ekipe, ko pa smo jim povedali, da so pa skor mal pozni in ko smo povedali za ceno ekipe pa kar naenkrat 2 nista več potrebovala ekipe Question . Me zanima kdo bi bil pol kriv, če bi blo kaj narobe. Menim, da je tu zakonodaja še vedno premalo stoga.
To glede vrednosti naše ure in ure drugih servisov pa rajši ne bi govoril saj je to neverjetno. S tem, da avtomehanik, vodovodar ipd. lahko po šihtu še vedno "fušajo" in zaslužijo zelo veliko NEOBDAVČENEGA denarja, kaj pa mi? Nič. Nimamo kaj "fušat". Mad
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 23, 2004 9:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

popolni samoplačniški zdravniški pregled na domu je CENEJŠI od obiska veterinarja ! Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Erik
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 23, 2004 7:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tomy je napisal/a:
Me zanima kdo bi bil pol kriv, če bi blo kaj narobe. Menim, da je tu zakonodaja še vedno premalo stoga.

Dovoljenje za prireditev izdaja lokalna upravna enota. Organizator mora po zakonu poskrbeti tudi za "prvo pomoč" in upravna enota naj bi preverila ali je za to poskrbel.

Vendar tukaj se spet zatakne:

1. Ponavadi je dovolj, da organizator pokima češ za vse sem poskrbel in že ima vse papirje (tukaj bi moral izdajatelj dovoljenja bolj natančno preveriti kako je poskrbljeno - toda kriterije za to mu mora podati ekipa NMP). Ne more nek birokrat potrditi dovoljenja, ker mu je organizator natvezil, da si je nabavil dodatnih 5 povojev in vrečko z obkladki. Pri nas skušamo v prakso vpeljati tak način (seveda v dogovoru z UE), da mora organizator prinesti potrdilo našega zavoda, da je stvar ustrezno organizirana in ne tako, da organizator najame samo vozilo z tehnikom - te variante enostavno ni. Ali vozilo in 2 reševalca ali komplet z zdravnikom.
Dežurstvo pa mora biti časovno usklajeno s prireditvijo. Imamo izkušnje, da je organizator naročil dežurstvo do polnoči. Do takrat je bilo mirno. Po eni uri zjutraj pa se je začel tak kaos, da bi potrebovali 2 ekipi ne eno. In takrat je morala posredovati naša stalna ekipa NMP.

2. Glede tega, če organizator ne poskrbi ustrezno za prvo pomoč pa tako. Če se kaj zgodi in redna ekipa NMP ne more posredovati na prireditvi, ker je peljala v bolnico navadnega občana z infarktom, je prvi kriv organizator ker je prireditev neustrezno zavaroval.
Stalna ekipa NMP je za kritje stalnega prebivalstva, če pa je nekje organizirano neko dogajanje, katerega posledica bo povečanje mase ljudi na enem mestu potem sledi to kar tvezim že ves čas. Za ta višek ljudi mora biti dodatno poskrbljeno ! In poskrbeti mora tisti, ki to organizira Exclamation
Nazaj na vrh
Gost

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 17, 2004 10:17 am    Naslov sporočila: Dežurstvo izven RDČ Odgovori s citatom

Pri nas imamo pravilnik zavoda o dežurstvih (prisotnosti) na javnih prireditvah, ki določa urne postavke za vozilo, voznike RV, ZTR in zdravnike. S tem, da zdravniki lahko zahtevajo tarifo, ki jo imajo odobreno od njihove zbornice (če je ugodnejša) Shocked. Organizator se lahko dogovori tudi mimo zavoda s tem, da postavka za avto ostane, tarifa za ekipo pa je višja ali nižja Dancing . Opredeljen je tudi spodnji limit (3 ure + 1 ura za pripravo avta), ki se zaračuna takrat, ko bi organizator imel ekipo za "pol urce". Wink

Organizator mora podati pismeno vlogo na zavod v kateri je točno časovno opredeljeno trajanje prireditve in potreba po prisotnosti ekipe ter sestavo. Direktor v tem kontekstu tudi pismeno odgovori, ker brez tega potrdila organizator ne more pridobiti dovoljenja za izpeljavo prireditve.

Mislim, da bi bilo v tem našem pravilniku potrebno narediti nekaj korekcij in sicer:
    Exclamation urna postavka, ki jo zavod zaračunava navzen je nesramno nizka (poglejte račun serviserja, ko vam pride kaj popravljat), če lahko imajo zdravniki od zbornice priporočeno urno postavko, zakaj je ne bi lahko imeli tudi mi Question

Exclamation na enoten način ugotviti, opredeliti in določiti katere prireditve zahtevajo prisotnost zdravnika, dveh ZTR, .... (manj od tega pa ne upam napisat), ker na podlagi izdanega potrdila mi prevzemamo odgovornost
Je pa teh prireditev toliko, da so že skoraj moteče za normalen potek dela. Nimamo toliko notranjih rezerv, da bi lahko še ob rednem urniku viseli na vsaki veselici. In če že mora(mo)jo naj bo to vsaj materialno zadovoljstvo Exclamation

Kako so se pa ljudje nekoč Boo hoo! Question
Nazaj na vrh
viktorz
Moderator foruma

Pridružen/-a: Čet Apr 2004 13:23
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 17, 2004 10:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PRI PREJŠNJEM PRISPEVKU SEM SE POZABIL PRIJAVITI. Embarassed
QUOTA

Pridružen/-a: Pon Nov 2003 13:39
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 19, 2004 4:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dežurstva v PHE MB so plačana po pogodbi, ki jo vsak individualno podpiše z zavodom( zdr. dom MB) in se tudi plačujejo glede na izobrazbo. Vsako dežurstvo se mora plačati preko nakazila na trajnik, sicer se ta dežurstva " na roko" sploh ne smejo omenjati, zatorej če že to počnete bodite tiho, da vas davčna ne bo lovila. Vsako dežurstvo se plača v naprej, glede na dolžino prireditve in faktor tveganja pa mi določimo, ali bo dovolj eno vozilo ali ne. Če organizator poskuša plačati manj kot je dejanska dolžina prireditve, se ekipa enostavno ob končani zadnji plačani uri umakne, ali pa organizator doplača nadaljnje delo po tarifi, ki jo ima zavod. K vsakemu dežurstvu se doplača 1 ura priprave in čiščenja vozila ter dejanski kilometri, ki jih opravimo do prireditve in nazaj v bazo. Vse intervencije ki nastanejo v sklopu dežurstva se ne zaračunavajo posebaj, ker so v ceni dežurstva. Dežurstva se rezporejajo med zaposlene glede na interes in pa tudi enakovredno med vse, da na koncu leta nimajo eni deset dežurstev, nekdo pa nobenega. To pa se prepušča vodji službe.
Upam da nisem preveč zakompliciral...
viktorz
Moderator foruma

Pridružen/-a: Čet Apr 2004 13:23
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 20, 2004 12:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to kaj vse se dogaja (Šentjernej, Velenje, ...) bi lahko poskušali narediti osnutek enotnega pravilnika o dežurstvu na javnih prireditvah, ki bi pomagal na tem področju narediti red Question
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 20, 2004 4:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nas se dezurstva na prireditvah placajo po pogodbi, ure se ne stejejo v redno delo, dezurstvo opravis in dobis ob placi pod rubriko pogodbeno delo.

Zavod postavi ceno in mi gremo...

Zaradi bedne urne postavke in mojega stalisca do teh dezurstev sem od opravljanja le teh ze skoraj dve leti nazaj pisno odstopil ...

problem namrec vidim v temu, da se igramo kdo bo vec pobral, eni drugim zbijamo ceno, direktorji se pogajajao, privatniki pa pridejo za se manj...

No bitvo vsega je to, da bi si jaz mocno zelel, da bi pri nas bila zadeva urejena kot v MB - po mojih informacijah so oni edini, ki imajo to postimano zares kot se spodobi.

Obcinski odlok jim daje vse kompetence (doloca, da vse prireditve mroajo biti organizirane pod dolocenimi pogoji, ter da so doloceni segmenti v domeni tega, tega ali onega), oni sami odlocajo koliko je vozil potrebnih gelde na prireditev in gelde na stevilo ljudi... Oni dolocajo v kaki zasedbi bodo vozila, oni dolocajo kje bodo postavljena in ali je potrebna "on site" lokacija za "recovery"....

No in seveda oni dolocajo ceno, ter moznost sodelovanja zasebnih enot, ki nudijo ponavadi samo vozilo in voznika... In poglavitno: oni koordinirajo posotpke ob nezgodi in sami usmerjajo katera vozila bodo sla kam,oz, katero vozilo bo interveniralo in kam pacienta pripeljalo, ter katero vozilo gre naprej...

Pri nas pa je tak, da se pac gre na dezurstvo, tam te nek bedak z nekim trakom na roki ali in neko kapo postavi na neko mesto in tu bos... seveda so vsi prepricani, da je tako prav... Ko se bo pa kaj resnega zgodilo mocno dvomim da bo odogovoren organizator, prej bodo stresli vse na neustrezno organizirano zdravstveno zavarovanje - kdo jim je rekel naj se tam postavijo?!?! Se bodo vsi sprasevali...

menim torej, da bi gelde zdravtvenega zavoravnja organizator lahko imel eno edino komptenco in to je dviganje telefona in narocanje ekipe...

Naknadno bi mogla loklana resevalna sluzba / postaja povedat kako in kaj;
- koliko vozil,
- kje naj bodo postavljena,
- kdo bo v njih in s kako opremo
- kako postavit evakuacijske poti in jih zavarovat
- kje postavit sotor oz. zagotovit prosotor za recovery
- v naprej pripravljen plan intervencije, zaustavitev prireditve ob nezgodi
- koordinacija resevanja je izkljucno na odgvornem zdravniku (tehniku)
- ... ... ...

Oz aktivno sodelovat pri dogovorih glede zgoraj navedenega...

no v tem primeru grem z veseljem dezurat na prireditev in sem tudi odgovoren za karkoli, dokler mi bo pa nek cudak cez cesto krical;" jeli makni resilca iza, da ne smeta..." me na dezurstvih ne bo vec, rad namrec mirno spim in imam cisto vest.

In ne nameravam bit odogovren za nic dokler je v prvem planu denar organizatorjev, ki jim varnost na prirpeditvi pomeni imet enega resilca nekje pa ceprava ta stoji nekje zadaj tolk, da je.

BTW, ko sem omenil, da bi se lahko malo ozrli po Marbiorski organizaciji, so mi rekli, da sem kreten in da spet kompliciram in, da ce bomo take fore meli, da nikjer vec ne bomo dezurali... No se doboro da obstajajo pametnejsi od mene in da se se vedno dezura.

lp i

Stupidity isn't punishable by death.
If it was, there would be a hell of a population drop.

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Reševalci v zdravstvu v Sloveniji in drugje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu