www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Novo reševalno vozilo zd Bled
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Tehnologija na področju našega poklica
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
13-pgd cerklje

Pridružen/-a: Pet Jun 2005 14:53
Kraj: cerklje

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2007 11:45 am    Naslov sporočila: Novo reševalno vozilo zd Bled Odgovori s citatom

Kot je razvidno iz slik so blejci prišli do novega reševalnega vozila. Je to mogoče eno iz med boljših vozil v Sloveniji v zadnjem času?
Čestitke k novi pridobitvi in čim več varnih kilometrov.

LP! Jan

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matej_

Pridružen/-a: Sre Feb 2004 22:55

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2007 11:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

konkretni podatki Question
oprema Question

srečno vožnjo Wink
Nazaj na vrh
supersonic

Pridružen/-a: Tor Jun 2007 17:11
Kraj: štajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 02, 2007 2:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja zunaj je lep!
Kj pa notranjost???

SREČNO!!
*loco*

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 0:29
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2007 8:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čestitke kolegom...
Moram pa se pohvalit, da tudi v Mariboru kmalu dobimo takšen avto, samo da bo rumen.. Very Happy
Uporabnik001

Pridružen/-a: Sob Mar 2004 15:08
Kraj: Ljubljana-Podutik

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2007 2:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

o omenjenem vozilu sem bral nekaj dni nazaj v Slovenskih novicah. Vozilo je donacija iz strani gorenjskega poslovneža, njegove družine in podjetja. Izdelano je v Nemčiji v Delfiju. O ceni vozila ni bilo govora saj pri reševanju življenj ne smemo gledati na številke (in res je to).
Vsem vpletenim v "nakup" vozila kot tudi "končnim" uporabnikom (RP Bled) čestitam in želim varno in uspešno uporabo.

Kar se tiče donacij me zanima ali je tega v vaši branži veliko? Zanima me tudi kako se lotite "lobiranja" za donacijo?

Hvala in lp,
Aljaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Martin Vavroš

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:56

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2007 8:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Delfis product fa. Ambulanz Mobile.
Nazaj na vrh
boštjančk

Pridružen/-a: Sre Feb 2005 11:27
Kraj: povžarija

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2007 12:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Srečno vožnjo in čestitke!

Drugače pa takoj čez mejo - Avstrija, Graz; lahko vidite kar lepo število takšnih in podobnih modelov, je pa res, da je več VW.
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2007 11:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja no videt je vredi... a to je od privatnikov ? Question mislim glede na tisti napis na havbi RESEVALEC Shocked ... ali ni glede tega nekaksen standard AMBULANCE ? Embarassed
13-pgd cerklje

Pridružen/-a: Pet Jun 2005 14:53
Kraj: cerklje

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 23, 2007 11:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

umetna_bradavicka je napisal/a:
ja no videt je vredi... a to je od privatnikov ? Question mislim glede na tisti napis na havbi RESEVALEC

Vozilo ni od privatnikov pripada RP Bled, se pa strinjam da napis REŠEVALEC ni ravno najbolši. Zanima me pa tudi kakšne napise imate drugje in če je to kje uradno določeno tako kot je v tipizaciji za gasilska vozila.

LP! Jan
Nazaj na vrh
Posavec Anton

Pridružen/-a: Tor Sep 2003 0:22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 06, 2008 9:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali je res, da nima 4×4 pogona? Upam, da je ta podatek napacen. Ne predstavljam si, kako bi sicer pokrivali teren z vozilom brez takega pogona, sploh teren RP Bled. To bi bila precej nespametna odlocitev. Drugace pa cestitke k novi pridobitvi in srecno voznjo! LP

Tone Posavec
zrko

Pridružen/-a: Čet Apr 2008 19:45

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 10, 2008 9:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja pogon ima zadaj Embarassed

Avto je prevelik za slovenijo in slovenske bolnice. Tudi sedaj ko je novi dovoz narejen v KC LJ ne pridejo spodaj. Presirok je v vaseh... Skratka ce se mene vprasa bedarija od avta. Tudi kvaliteta ni taka kot bi clovek pricakoval pri delfisu, vse skriplje vse odpada, predali se zatikajo...
Avto je slab, slabo potegne, slaba koncna, previsok in tezko manevriras na nujni voznji, smotana sirena (gasilska), nima troblje (HORN)... Meni ni vsec avto no. Transporter mi zaenkrat zmaga v vseh pogledih.

LP
Nazaj na vrh
Mitja.K

Pridružen/-a: Sob Nov 2003 18:00
Kraj: Kranjska Gora

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 10, 2008 9:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vozilo je bilo donirano takšno kot je. Tako kot PHE enote ko so dobile Mercatorjeva vozila niso mogla izbirati pogona, ga tudi mi nismo. Predali škripljejo? Vozilo ima 10 različnih tonov siren, trenutno ima nastavljen nizozemski ton, ki ga nikjer ne uporabaljajo gasilci. Drugače imajo pa v SLO gasilci, reševalci in policisti v vozilih večinoma možnost uporabe vsaj treh tonov siren. Kaj je že odpadlo? Glede snega pride enako daleč kot VW 3.2 V6 4motion (testirano na pokljuki), v snegu pač zmaga syncro pogon od VW T 4. Res je pa, da je avto precej večji od VW ter ne zmore takšne hitrosti. Če poznaš lastnosti in sposobnosti vozila manveriranje na nujni vožnji ni nič težje od VW.

Nazadnje urejal/a Mitja.K Čet Apr 10, 2008 9:39 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
zrko

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 10, 2008 9:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj merkatorji so bili tudi svetovna jajca. Tisto je bilo za voziti krompir ne pa ljudi.
Ja tudi novi 4motion pomon je zanic, synchro je bil zakon.

LP
Nazaj na vrh
tomy

Pridružen/-a: Pet Nov 2003 23:13
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 11, 2008 2:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja ne vem kako, da je 4motion slabši kot syncro saj je le nadgradnja le tega? Jaz sem čist zadovoljen z 4motion sam je pa motor (174KM) in prestavno razmerje mal čudno, 1 preveč potegne se sploh ne da normalo speljat, al pa jaz ne znam vozit!?!
zrko

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 11, 2008 3:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja 2.5TDI 175KM so zanic menjalniki in motor nasploh ker ima zelo ozko uporabno obmocje vrtljajev. Do 2000rpm negre nikamor, potem se mu vtrga in pri 3000rpm se vase ustavi. Ce pomotoma speljujes v 2gi prestavi crkne takoj brez opozorila.

Kar se tice synchro pogona je to stalni 4x4 medtem ko 4motion je preklopljiv. Se pravi, ko prva kolesa izgubijo nadzor se vklopijo zadnja, kar pa pri V6 pomeni da te hitro obrne ker je premocan motor (to govorim za zasnezene ceste).

LP
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Tehnologija na področju našega poklica Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu