www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Vaša navzočnost na OI ni več zaželjena
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Vaše in naše izkušnje iz prakse
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 18, 2007 5:51 pm    Naslov sporočila: Re: Parkiranje OI Odgovori s citatom

andrejf je napisal/a:

Zaenkrat bolj za šalo, kot zares - razmišljam Twisted Evil , da bi v tem času lahko čakajoči naredili kakšno "furco" za potebe RP KC. Seveda ne zastonj temveč na Nalog ZZZS.

To je bila prva misel mnogih kolegov... lej, lej, lej, ki se zacenja tisto o cemur se ze dolgo suslja... Ceprav jaz o temu slisal se nic...

No ja ideja morda ni napacna... Moras pa upostevati, da, ko odda vse paciente (po vseh klinikah) je praviloma ze 10:00 mimo in bi naj sel resevalec nekaj pojest... ob 10:30 pa so ze prvi pacienti z obsevanja gotovi, da tiste, ki jih je treba po ambulantah peljat (ne samo na onkoloskem) niti ne govorim...

Mi je pa ful vsec ideja... Jaz lepo v miru pojem in grem na nalog od ZZZS naredit kako furo za potrebe RP KC. Fantje iz RP KC pa se razdrobijo po Onkoloskem, ZRI-ju, Poliliniki, Infekcijski, P. Drzaja in ahtajo moje paciente, jih lepo zberejo in se me poklice, jaz pridem jih dam v avto in grem proti obali... Laughing In se noben pacient se ne jezi na mene saj sem na voznji Cool

Andrej; moje potrebe po hrani poznas... OD 10x, ki sem v LJ mi znese it jest morda 4x in se to je 3x kebab, ki da bi se sel vsest in kaj v miru pojest ni teorije. In to, ko so 4 nasi gor v Lj in si med sabo pomagamo rihtat paciente se posebej, ce so na nasih nosilih. Prvi nas avto se ze ob 11:00 vraca proti obali in je ob 14:00 ze spet v LJ medtem, ko sta druga dva (ce sta samo dva) vmes ze na poti nazaj in jih caka se vsaj 1 Ljubaljana, Idrija ali kake 3 prevoze za smer Il. Bistrica, Sezana... Lokalne prevoze + urgence, ki jih komaj folagmo z dvema ekipama na obali (od katerih ena gre lahko tudi do 3x v Ljubljano) ne bi omenjal...

lp, i
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boštjančk

Pridružen/-a: Sre Feb 2005 11:27
Kraj: povžarija

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 18, 2007 11:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Brez zamere, ampak ob Igorjevem vpisu sem se pa nasmejal (le nasmeh je bolj grenak) Wink

Ob 10.00 naj bi šel pojest Shocked Verjetno je bila šala. Za pokušino o prehranjevalnih navadah reševalcev v Sloveniji verjetno ni bistvene razlike, ko je delo se ne je, razen v Lj, ker dela ne zmanjka. Se je pa meni porajala ideja, ki bi zelo razveselila vse kolega na RPLj, da posodimo za nedoločen čas dva izredna dispečerja, da vam pokvarita dan z neprehranjevanjem in neskončno dolgo vrsto fur.

Fantje z RPLj so brez tega, da bi še kdo drug delal "fure", kot je omenil Andrej razkropljeni povsod tam, kjer je bilo našteto.
supersonic

Pridružen/-a: Tor Jun 2007 17:11
Kraj: štajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2007 10:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To o tem da bi furali medtem ko cakamo je pa malo tak tak!! Po tem takem naj še nardi kdo kak prevoz na periferiji, če odpelje pacienta iz LJ pa da se prazen ne vrača nazaj..... Twisted Evil Evil or Very Mad
andrejf
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Sep 2003 14:32
Kraj: Ljubljana (Litija)

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2007 10:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja Supersonic prav imaš - točno to! Temu bi se reklo koordinacija nenujnih prevozov, katere cilj bi bil racionalnejše in učinkovitejše delovanje.

Projekt z vsemi podrobnosti sem izdelal že leta 2003 in ga v realizacijo predlagal vsem pristojnim na državnem nivoju - do sedaj še nič konkretnega. Kakršna koli bojazen (čeprav osebno ne vidim razloga za bojazen) ni potrebna ne danes in ne v daljni prihodnosti.

Z izjavo (razmišljanjem) sem izletel, da vas vzpodbudim k temu, da o problematiki razmišljate malce širše.

P.S: Šljive še nimam imam pa že nalomljen prst Wink
tomy

Pridružen/-a: Pet Nov 2003 23:13
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2007 8:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja Andrej se strinjam, da bolnika vpišeš, ampak kako ga boš vpisal, če pa moraš čakati v vrsti pred okencem, ker na OI nimamo več prednosti (razen, če imaš ležečega P/B ali pa na kisiku), pa še varnostnik ti pove, da morš avto TAKOJ umaknit in da pa res nimaš ti kaj vpisovat P/B saj se lahko pacient SAM vpiše, češ če lahko hodi pol se bo pa že sam vpisal.
Ja spremljevalci OI že, samo kaj bo to pomenilo za nas, ki čakamo P/B v LJ. pa rajši ne pomislim, če ga sam pelješ od vrat do vrat še nekam gre, če bo pa P/B čakal pred vsakimi vrati na spremljevalca po 30 min ali več (ker jih sigurno ne bi bilo dosti), pa to pomnožiš z 3 ali 4 vrati, je to takoj 1, 2 ali celo 3 ure več preživetega časa v LJ!!!!
igor
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2007 9:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes s(m)o bili tudi po televiziji

Zmeda na onkologiji

Sicer mi pa res ni jasno zakaj OI preprosto ne zaposli transportne delavce in nekaj sester za cuvanje, prevazanje med ambulantami in strokovno asistenco pacietnom... Jaz si sploh ne zelim parkirat pri njih... Veckrat pa imam kar dovolj dela s pac. tudi po drugih klinikah se posebej, ce je pacient lezec.

So mi pa prav hecni tisti vratarji, ki vcasih z neko jezo vcasih pa ze kar z obupom v oceh "tezijo", da treba it naprej... Tudi meni je nekoc davno en povedal, da jaz nimam kaj vpisovat pacienta... Pa sem mu prav lepo z nasmejanim obrazom povedal, da naj bo kar brez skrbi. Saj ga bo vpisala administratorka pacient bo pa obrazec kar sam izpolnil jaz mu bom samo pomagal... In tako je bil moj avto zunaj 3x vec casa kot bi bil, ce bi jaz izpolnil tisti obrazec... Sam kaj cmo vratarja pa ja treba poslusat... on ze ve... Nikoli vec mi ni omenil nicesar na to temo.

Lepa beseda kolegice in kolegi, lepa beseda... samo nasmejano po onkoloskem in za vsakega pacienta poskrbet... Ce gospod direktor ima svoja pooblastila in nam postavlja pogoje dela se ne pomeni, da si lahko dovolimo kaj slabse ravnati s pacienti. Ono so vedno prvi ne glede na dopise ali morebitno jezo vratarja (ga bo ze minilo)... Laughing

lp, i
Nazaj na vrh
fargo

Pridružen/-a: Tor Apr 2004 18:58
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2007 9:39 pm    Naslov sporočila: link do prispevka na tv Odgovori s citatom

http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20071019_3108164_60058622.php
TRIP

Pridružen/-a: Čet Apr 2004 17:41
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2007 11:07 pm    Naslov sporočila: 6 pacientov, 6 ur čakanja in laufanja od ene lukne do druge Odgovori s citatom

Ampak sm pa povedal svoje novinarju za svet na kanalu a, ravno pravi del intervjuja so objavili.

katastrofa tale oi, treba bo kr revolucijo nardit, ena špaga bo dost za vse odgovorne!!

TRip

Tomaž
supersonic

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2007 11:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LE VKUP, LE VKUP, UBOGA GMAJNA!! HEJA HEJO!!!!! Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil Smile

Če ne gre na lepo bo pa šlo na grdo!!

OBVASTILO: ČE SITUACIJE NE REŠIJO V ČESU NPR: 14 DNI ZAPARKIRAMO ZALOŠKO CESTO!!
supersonic

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 20, 2007 11:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejF popolnoma podpiram tvojo idejo (načrt) za koordinacijo prevozov! Če smo prazni v saniteti in se fijakamo gor in dol smo nefunkcionalni tak da to ne bi bilo slabo. Sam centri bi bili na boljšem kaj pa periferije??? Itak smo na slabšem. LP
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 21, 2007 6:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trip... super si bil... Razz mas v dobrem ze ene par pirov "
TRIP

Pridružen/-a: Čet Apr 2004 17:41
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 21, 2007 10:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala, bo pasalo, ko bomo O.I. spravili v red. na kakem seminarju pa poplaknemo slab zrak iz ljubljane...

ps. pijem LAŠKO
igor
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2007 1:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mizerere je napisal/a:
Lahko pa tudi vi napišete svojo takšno ali drugačno na zdravstvenem blogu

Začetek:

Stvar je prišla že tako daleč, da sem se moral spet malce oglasiti. Problem ni samo v novi stavbi in selitvi onkološekga inštituta. Prešel bom kar na resnično dogajanje, da si bodo vsi tisti, ki sedijo v pisarnah malce predstavljali kako zgleda v resničnem življenju prepričevanje, organizacija in prilagajanje na vedno težje razmere:

Ura zjutraj ob 9. V reševalnem vozilu imam 4 paciente 1 nepokreten in v zelo slabem stanju in trije pokretni vendar tudi ne ravno preveč v dobrem stanju. Zavijem proti pediatrični kliniki nakar obstanem že na cesti kajti ‘zabasalo se je pri novi rampi, ker nekdo ni hotel plačati za parkirnino’ Ok.

Malce počakam saj sem tako vajen že čakat in bolniki tudi. Po nekaj minutah me varnostnik spusti mimo druge zasilne rampe, ker se osebni avto ni hotel odmakniti. Po vijuganju proti stavbi D zadaj, tam kjer je namenjeno za ležeče bolnike. Avtomobili parkirani ob pločniku vse od začetka do konca na desno gradbena ograja in še po sredi cesta srečam 3 kolesarje, ki niti jaz niti oni niso vedeli kako bomo prišli mimo.

Pločnika na desni ne uspejo uporabljati ker je zabasan z avtomobili. Pridem do dovoza v stavbi D in pred njim 6 reševalnih vozil. Ok poskusim iti naprej v garažo. Pozvonim nakar mi prijazen glas odvrne, da reševalna vozila naj ne bi več ‘parkirala’ v garaži onkološkega inštituta. Super. Odvijem krog in poskusim srečo pred stavbo D.

Zapeljem pred rampo in prileti vn varnostnik. Z prijaznim pogledom me nakuri kaj si predstavljam, da že ne bom vozil pacientov spredaj pred vhod , ker je že tako in tako gužva. Po prepričevanju me spusti naprej. Levo desno spredi zadi vse zabasano z osebnimi avtomobili. Prebijem se do vhoda D, ker drugje ni bilo moč pustiti reševalnega vozila. Odprem havbo in pacienta z ležečimi nosili vzamem iz rešilca. Ni minilo 5 sekund me že nekdo potreplja po rami. Se obrnem in juhu ponovno varnostnik v zelenem. Ta je bil še malo manj prijazen. Imaš 10 sekund da odmakneš rešilca in me niti ne zanima kam TLE NIMA KEJ DELAT rešilc.

Aha fajn. Zaprem haubo in poskrbim za ležečega pacienta. Ga prestavim in grem po ostale tri pokretne paciente. Zunaj je bil varnostnik že ves penast. Naredim en krog okoli, da sem zadovoljil njegove psihične potrebe in da sem sprostil kolono, ki se je nabrala za menoj. Naredim isto kot prej. Želim vpisat paciente nakar mi administratorka zabiča, da naj počakam v vrsti. Ni problema pravila so zato, da se spoštujejo. Ni minilo 5 minut, ko me je že besno iskal varnostnik, da naj umaknem vozilo. Hm začaran krog…

Čakaš tu, čakaš tam, nikjer nimaš mesta kjer bi lahko parkiral rešilca za dlje kot 5 minut in v miru predal in vpisal paciente.

Problemi so sledeči:

Garaža je polna privatnikov in osebnih avtomobilov po novem naj se ne bi več parkiralo tam in puščalo pacientov !

Edini zadnji vhod, ki je na voljo je prepoln in vsakdo, ki ima ležečega pacienta ne more vse opraviti v 1 minuti. Ne pozabimo, da na onkološki inštitut vozijo samo trije rešilci ampak se jih nabere tudi do 20 30 v 10 minutah za tiste, ki situacije ne poznate.

Spredaj je vse zaparkirano z osebnimi avtomobili in še tiste 3 parkirana mesta, ki naj bi bila za reševalna vozila niso nikoli prosta. Samo, da prideš na ozemlje onkološkega inštitua vedno ti je nekdo za vratom in poslušaš radio Grde besede, ko lovi na vseh frekvencah tudi v kleti onkološkega inštituta!

In to se ponavlja iz dneva v dan in situacija je vedno bolj NErožnata. Znajti se moraš kakor veš in znaš vendar tega se naveličaš predvsem pa zaradi tega početja nastradajo pacienti.

Eventuelne rešitve ?

- osebne avtomobile zaposleni parkirajte drugje zraven, čez cesto je garažna hiša ali pa začnite hodit na šiht z vlakom / kolesom / trolo ! Boste pretegnili mišice in zjutraj ne boste tako sitn!

- naredite garažo prosto samo za reševalna vozila in varnostniku dajte funkcijo, da bo razporejal rešilce kje naj kdo parkira ne pa, da bo svetil namesto policaja in bo parkiral vsak kakor se mu zazdi.

- Pred stavbo D naredite pred stavbo 5 6 parkirnih mest prostih, da lahko z reševalnim vozilom zapelješ naravnosti in ležečega pacienta vzameš ven iz avta ga vpišeš in zrihtaš v stavbi. Pri tem ne oviraš nikogar.

- Tisti na zadnjem dovozu, ki vozite ležeče ko zrihtate pacienta odfurajte avto nekam drugam ne da se naredi vrsta vi pa kofetkate noter v onkološkem inštitutu in vas pol ure ni ven.

- Privatniki ( nimam nič proti vam ) ampak ko čakate paciente 6, 7 kom ne zaparkiravajte za 3, 4 ure prosta mesta, ki so ostala še na voljo ampak pojdite izven okrožja onkološkega čakat saj je po ljubljani dovolj stvari za počet in bo mogoč kakšno mesto kdaj več frej, če ga ne bo zaparkiral kakšen zaposleni …

- Požagajte 10×10 m2 zelenice pred onkološkim saj ležečim in oslabelim pacientom ne pomeni nobene funkcije in tudi kloforila nevem koliko v ozračje ne spusti mislim, da je bolj važno, da je pacient hitro in dostojno prepeljan v onkološkega.

In še kar se vpisovanja pacientov tiče pa so na voljo 3 okenca in vedno ko je najhujša gužva delujeta samo 2. Kaj ko bi zaposlili še eno administratorko oz. dali v obratovanje vsa 3 okenca v kočljivih dneh ( ponedeljek, dopoldan med tednom itd.. )

In stvari se ne reši tako, da se varnostnikom da navodila ne spuščajte rešilcov spredaj in reševalcem dihajte za vrat non stop. To stvari samo še poslabša.

Kdor pa misli, da je vse skupaj to izmišljotina in nabijanje pa se lahko z veseljem javi in bo dobil zjutraj 4 paciente, ki jih bo moral odpeljat na onkološkega in zrihtat vse papirje ter predat medicinskem osebju. In to narediti večkrat na dan. Boste začeli drugače razmišljati in začeli razumeti naš problem !

Zaželjeni komentarji reševalcev in tistih, ki se soočajo z istimi problemi oz. kakšen sistem imate Vi glede tega problema, da ga omilite.

Lahko pa se kakšen dan zmenimo in se gremo po pravilih. Pripeljemo pacienta pred onkološkega vhod pustimo avto na sredi ceste gremo s pacienti noter tako kot si zaslužijo počakamo na vrsto in jih vpišemo. Gremo skupaj na obsevanje, jih vpišemo in se normalno brez hitenja vrnemo v avto in se odpeljemo. To bo trajalo približno 20 minut in se bo potem videlo kakšen kolaps bo nastal.

Ali pa rešilce začnemo parkirat zraven na avtobusni ali v garažni hiši čez cesto in paciente vozimo čez cesto peš, z vozički in nosili do onkološkega. Mogoče pa nas bo ujela kakšna kamera pop tv ja in se bo končno potem kaj premaknilo. Ali pa bodo imeli samo zaposleni še več prostora za parkiranje Smile Kdo bi si ga vedel.

In vse skupaj ni le kritično razmišljanje ampak kruta realnost !

supersonic je napisal/a:
APLAVZ za clanek!!! Situacija je iz dneva v dan hujša!!
Končna rešitev:
-pisat na televizijo in naj gre ekipa z nami od nalaganja pacientov v domačem kraju pa do onkota(da so ves čas zraven), mislim da bi to bil dober članek!!

Nova tema izbrisana in oba posta sta premesecena sem - v nadaljevanje ze zacete debate na to temo ni namrec potrebno odpirati nove teme na ze obstojeco debato. Prav tako je iz objave cenzuriran oglasi in, ker se s tem ne zelim vec ukvarjat bom naslednjic preprosto pocistil vse objave in "oglasevalca" zaklenil ven.
Nazaj na vrh
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2007 11:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hja ... al pa ... ker ma jajce parkirat v park ? Smile
drugace po kolikor so mi zadnji eni gospodje razlagali, naj bi bila nasa naloga samo prevoz do vrat bolnišnice .. znotraj pa ne vec ...
ka pa vem ..glede na to da cariniki " strajkajo" ... tud to nebi bila slaba ideja ... si vzeti 20min casa... Smile
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Vaše in naše izkušnje iz prakse Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu