www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Airtraq

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Vaše in naše izkušnje iz prakse
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
fargo

Pridružen/-a: Tor Apr 2004 18:58
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 16, 2007 10:19 pm    Naslov sporočila: Airtraq Odgovori s citatom

Zanima me ali ima kdo izkušnje z Airtraq-om na terenu.
Kako se obnese ko je prisotna kri, izbruhana masa......?
Airtraq je v bistvu optični laringoskop ,uporaba bi naj skrajšala čas intubacije, v veliko pomoč bi bila tudi slabo veščim intubacije.
V setu je šest Airtraq-ov, problem je da set vsebuje samo eno velikost (cena seta cca 400 EUR),velikosti sta sicer dve.
Airtraq je za enkratno uporabo, 30 sekund traja gretje opticne lece, ki preprecuje rosenje. V tem casu Airtraq utripa,da pa se gledati in intubirati. Sicer je cas delovanja okrog 1,5 ure,potem se baterija izprazni.
Seveda je odvisno kolikokrat ga ugasnes in prizges,saj veliko energije gre na gretje lece.

Demonstracijski, katerega sem sprobal na lutki v simulacijskem centru na VZŠ MB, pa ima baterijo z daljšo življensko dobo. Energija baterije bi naj v večji meri služila za segrevanje, kar prepreči rosenje zrcal,po katerih se prenaša slika.
Upam da bo najštevilčnejši narod na svetu naredil kak prototip za večkratno uporabo z zamenljivo baterijo.

http://www.airtraq.com/airtraq/portal.portal.action

V SLO ga je tudi mozno dobiti

Nazadnje urejal/a fargo Sre Feb 14, 2007 12:52 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 16, 2007 11:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo...

simal se morda bojim, da bi lahko bila cena ovira pri nabavi na nasih enotah ampak dobro morda pa je kdo le probal...

Mal sem ti "popravil" konec posta... Wink

lp, i
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
1-ej

Pridružen/-a: Tor Mar 2005 23:39

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 22, 2007 7:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimiva zadeva ! Sam sem ga sprobal in kot sem slišal je že v uporabi v KC-ju!Sem bil tudi zraven ko so snemali filmček intubacije. Na ta laringoskop lahko priklopiš kabelček in gledaš na monitor kot pri raznih preiskavah (bronhoskopija...). Zanimiva zadeva olajša samo intubacijo saj lažje vidiš kam gre tubus in ga lažje usmeriš kamor hočeš Wink !
Nazaj na vrh
fargo

Pridružen/-a: Tor Apr 2004 18:58
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 22, 2007 9:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi smo naročili komplet Airtraqov,danes sem pa že prejel eno šolsko-vadbeno varianto Airtraqa (za sprobati na lutki), ko bomo zadevo sprobali na intervenciji bom napisal kako se obnese v praksi.....
branko.kespert

Pridružen/-a: Čet Jan 2007 19:54
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 25, 2007 8:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni.
Demonstracijski Airtraq smo preizkusili tudi v Celju. Twisted Evil Ker se nam zadeva zdi zelo uporabna smo jo uvedli v operativno uporabo. Naš namen je pripomoček čimprej uporabiti in vse še slikovno dokumentirati, ter ugotoviti dejansko uporabnost v vseh pogojih. Shocked Na lutkah je postopek zelo enostaven (in-line, položaj spredaj, zadaj, zgoraj...).

brankok
branko.kespert

Pridružen/-a: Čet Jan 2007 19:54
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 27, 2007 9:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ponovno pozdravljeni.

Nekaj novičk glede uporabe airtraqa.
V Celju smo ga uspešno preizkusili tudi na terenu. Very Happy Izvajalec dipl.zn. Shocked
Komplilacij ni bilo, vse je potekalo kratko in gladko. Twisted Evil Verjetno se znajo pojaviti težave ob prisotnosti izločkov v žrelu. Pa še opozorilo: Po določenem času uporabe lučka ugasne in pripomoček ni več uporaben. Če se mogoče kdo spomni kakšne inovacije za podaljšanje življenske dobe pripomočka naj to sporoči.
mirko

Pridružen/-a: Sre Jan 2007 9:10

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2007 5:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
baterija v Airtraqu bi naj držala 90 minut. Sam pripomoček je za enkratno uporabo, kar pomeni da se baterije za eno intubacijo ne morejo sprazniti. Pomembno je da prvih 30 sekund lučka utripa, saj se na dnu Airtraqa stekelce segreva na delovno tempearturo, ko pri intubaciji ne pride več do zaroševanja.
Pomembno je tudi, da med intubacijo ni potrebno odstranjevati aspiracijksih cevk. Med samo intubacijo lahko imate v ustih celo dve aspiracijski cevki.
Lp Mirko
Nazaj na vrh
viktorz
Moderator foruma

Pridružen/-a: Čet Apr 2004 13:23
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2007 11:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V SNMP Murska Sobota uporabljamo Airtraq že več kot mesec dni. Preiskusili smo obe velikosti in izkazal se je kot idealen pripomoček v vseh situacijah. Z nakupom kamere (1.000 €) in LCD televizorčka (150 €) pa se izkaže kot nepogrešljiv v primerih, ko ne moremo pristopiti do B/P po standardni metodi. Na ta način lahko vstavljamo tubuse s strani, od spredaj, pri sedečih (zagozdenih) poškodovanih v razbitinah, ....

Dobavitelj zagotavlja, da bo v kratkem tudi pediatrični model Question Exclamation

Question Pozna kdo način sterilizacije, kjer se material ne pregreva preveč oz. razkužilo s katerim bi opravili kemično sterilizacijo Question Question

V tem primeru bi se Airtraq dal uporabljati tudi večkrat. Sama zamenjava baterij sploh ni problematična, ker se pokrov kjer so skrite enostavno odstrani in se vložijo tri zaporedno vezane baterije tipa AAA. Vprašanje je kako dolgo življenjsko dobo ima lučka in pa grelno telo, ki ogreva zrcalo na distalnem delu pripomočka.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 19, 2007 7:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

samo zakaj bi bil za 1x uporabo ? tudi laringooskopa ne steriliziramo ampak očistis in razkuzis ...
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 11, 2007 3:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dobili ... sprobali ... mnenja so razlicna ... precej togo oz "leseno" mi deluje na lutki ...
saxtenor3

Pridružen/-a: Pet Maj 2005 22:27
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 13, 2007 3:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V "živo" gre lažje!
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Vaše in naše izkušnje iz prakse Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu