www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nalepnice in podobna krama
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Sekcija reševalcev v zdravstvu
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mihab

Pridružen/-a: Pon Apr 2004 20:29

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 04, 2004 12:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No ja andrej, licenca bo res krasna stvar, vsaj status bomo imeli urejen ( če si ga bomo-ste izborili), ampak do tam je še daleeeč. Laughing
Mi pa smo reševalci in delamo na terenu in imamo poklic reševalca, zato ne vidim ovir pri izdaji službenih izkaznic (ali kaj podobnega).
Verjetno je potrebno le malo truda Razz Twisted Evil

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 04, 2004 2:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ceprav se sprasujem ??? komu bi kazali znacke in izkaznice ?
kaj smo mi policistom da bi nam morali Anxious

lahko pa bi zaceli z 1x letnim velikonsko gromozanskim piknikom ( ki bi ga zasako organizirala druga RP) pa bi v kotrizacijo bila vsteta se kaksna dobra majica ...
Nazaj na vrh
bartol

Pridružen/-a: Sre Feb 2004 11:23
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 04, 2004 2:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No glede piknika ideja ni slaba in iz lastnih izkusenj povem ,da se zelo obnese. Pri nas na Gorenjskem so nasi Kranjski kolegi prisli ven z to idejo in jo tudi uspešno realizirali. Seveda smo se imeli fino in je koristilo sodelovanju in poznavanju enot NMP ja po Gorenjski. Samo je pa treba veliko res veliko energije za te stvari.
Glede službene izkaznice Bradavicka ,sej ne ,da bi igral kakega zas. detektiva ampak če prav pomisliš ,bi ti pa mogoče res kdaj prav prišla.?
Se pa globoko strinjam z vsemi kolegi , da bi morala biti podeljena po točno napisanih kriterijih in od priznane institucije. Da ne bomo spet priča poplavi kvazi in pa samosvojega kičenja.

Pa lep dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 06, 2004 1:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mihab je napisal/a:
Mi pa smo reševalci in delamo na terenu in imamo poklic reševalca, zato ne vidim ovir pri izdaji službenih izkaznic (ali kaj podobnega).
lp

No naj povem, da je izdelava znack, in se marsicesa zadnji problem, celo ostevilcit se jih da in sploh ni potreben trud - morda dva telefonska klica. Ampak narediti zadevo tako, da bo imela neko veljavo (kot npr policijske) pa ne gre.

Naj probam mocno poenostavit. Policisti spadajo pod ministrstvo in prejemajo placo od tam. Gasilci imajo edukacijski center, izobrazevanja, Zvezo, ... ... ... - le vzorci

Mi smo pa zaposleni v Javnih zavodih. Oprema sem na od enot do enote razlikuje, ene direktorji posiljajo na izobrazevanja ful pogosto, drugim pa razlagajo kako so vazni kilometri itd, da niti ne nastevam vseh posameznih primerov, ki jih zivite vsak dan v sluzbah.

Nasa strokovna institucija je Zbornica zdr. nege - Zveza drustev MS in ZT Slovenije. Skicaj res. v zdr, ki sodi pod to zbornico je tudi ustanovila to stran... A Zbornica in vse njene strokovne sekcije delujejo se vedno na nivoju drustva in se ni tezko pricakovanega statusa zbornice. Kar je predpgooj za nek splosno veljaven in pravnoformalno sprejet I.D., ki ga bodo takrat dodeljevale verjetno sekcije v skaldu s sprejetimi akti zbornice, ki bo imela moznost tudi odvzmea licenc (ne samo resevalskih), podajnja mnenj in se marsicesa za poklice na podorcju ZN (MS, ZT, DIPL MS, ZN)

Torej nic ni problem narediti na loklani ravni ali celo na drzavni - rezultat pa je se vedno isti torej: npr. Igor, ki se zmeni s kolegom, da nam izdela 400 znack in 400 plasticnih emblemov za zavto - veljavnost tega = 0.

Torej, ce ti oseba, ki ji to pokazes ne verjame, da delas v taki sluzbi se pac s tem moras sprijaznit. Pogoj je torej priznaje statusa Zbornice, natancno dolocena pravila in bodo znaki veljavni ter dodeljevanji na podalgi necesa, kar bo nekje vodeno...

Sicer pa; Jaz na prometni nesreci ali dogajanju kjer zelim biti koristen ne tekam okoli z borsko ali nalepko ter se derem kdo in kaj sem. Temvec izvlecem iz haube kufer kjer imam marsikaj bolj uporabnega od znack in zacnem delat - izkazeme se le kolegom ob njihovem prihodu in jim predam ugotovljeno stanje (oz se ponudim v pomoc, ce sem prisel nakndano).

lp i

Stupidity isn't punishable by death.
If it was, there would be a hell of a population drop.

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
andrejf
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Sep 2003 14:32
Kraj: Ljubljana (Litija)

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 07, 2004 2:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mihab je napisal/a:
No ja andrej, licenca bo res krasna stvar, vsaj status bomo imeli urejen ( če si ga bomo-ste izborili), ampak do tam je še daleeeč. Laughing

lp

Mihab malce no pomisli preden kaj napišeš ali očitaš. Na RP KC imamo že nekaj časa nalepke za na vetrobransko steklo osebnih vozil zaposlenih na RP KC. Za kaj več pa zaenkrat še nimamo vseh pooblastil oz. še niso izpolnjeni vsi pogoji, da bi delali nalepke ali izkaznice za posamezne profile. Prva prilika bo, ko boste oz. boš opravil vse obvezne izpite znotraj internega izobraževanja in si boš s tem pridobil interno licenco - no takrat pa le pritisni name, da se potrudim in nekaj naredim(o) glede tega Twisted Evil .

LP

P.S.: Trud bo potreben na obeh straneh razlika je samo v tem, kje bo potreben večji vložek.
Gost

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 13, 2004 11:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NO, andrej...Licenca opravljena...kaj je zdaj z izkaznicami? Very Happy Twisted Evil Very Happy
Nazaj na vrh
andrejf
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Sep 2003 14:32
Kraj: Ljubljana (Litija)

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 13, 2004 12:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čestitam Cool .

Zdaj pa nekaj info.: opravil si prvi izpit v prvem delu oz. modulu. Jeseni bosta na vrsti še dva modula in končni preizkus znanja. Potem pa zares glede izkaznic itn.
Posavec Anton

Pridružen/-a: Tor Sep 2003 0:22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 14, 2004 2:29 pm    Naslov sporočila: Interna licenca Odgovori s citatom

Anonymous je napisal/a:
NO, andrej...Licenca opravljena...kaj je zdaj z izkaznicami? Very Happy Twisted Evil Very Happy

Pa saj še testov nisem popravu... Crying or Very sad No, vseeno boš lahko dal za pijačo.
Very Happy Če boš padu, bova pa skupaj žalost zapila. Boo hoo!
Lep vikend - čaka te divji večer če se ne motim (šifra: Gorjupova fantovščina... Cool )! Lej da boš preživel. Rolling Eyes

Tone
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ruševec

Pridružen/-a: Ned Feb 2005 17:45
Kraj: ljubljana - maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 14, 2005 9:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene pa zanima, zakaj vsi, ki smo člani sekcije reševalcev v zdravstvu, nismo dobili našitka za službene jakne? Od česa je odvisno da to dobiš, oz. na kakšen način si to pridobiš? Hvala za odgovor. Embarassed Pray Rolling Eyes
Nazaj na vrh
igor
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 15, 2005 11:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm,

ne me vzet za besedo... Sam nasitki, ki si jih videl so se iz prejnjseg amandata izrs. odbora in je gor se star logotip (8-kraka zvezda), ki je sedaj popravljen in mal usklajen.

No od kar sem jaz v IO vem, da ni bilo delanih nasitkov tko da je morda to razlog, da ga nimas.

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
ruševec

Pridružen/-a: Ned Feb 2005 17:45
Kraj: ljubljana - maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 15, 2005 6:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni se pa močno zdi da sem videl na nekaterih našitke že z novim logotipom! Bom pa se še enkrat prepričal!
Mislim pa, da bi lahko člani sekcije oz. člani foruma lahko imeli kakšne razpoznavne artikle (majice z logotipom).Moje osebno mnenje je da to ni preveč drago, predvsem če bi vsak član oz. tisti ki bi si to želel imet, sam nekaj prispeval ali pa mogoče s sponzorskimi sredstvi. Sem pripravljen pri tem tudi pomagat!
Nazaj na vrh
Erik
Administrator foruma

Pridružen/-a: Ned Avg 2003 11:34
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 15, 2005 11:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Igorja moram popraviti!

Našitki so bili izdelani, slaba novica pa je to, da je bilo narejenih bore malo - bolj za pokušino. Da jih je bilo le peščica je Igor živ dokaz, ker ga očitno nima niti ne ve zanje, kljub da je v izvršnem odboru Very Happy
Jaz sem si priboril enega... Cool

Kolikor sem z Tonetom govoril bo našitkov še in se jih bo verjetno delilo na seminarju v Bovcu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
igor
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 21, 2005 12:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ej sej me je ful sram...

Me je Tone klical in sem ga dobil tudi jaz...

Sorry... sam je bil sam eden in sem morda zato pozabu nanj Cool

lp, i

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
kledo

Pridružen/-a: Pet Jul 2005 11:49
Kraj: Savinjska regija

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 05, 2012 11:45 am    Naslov sporočila: Nalepka za na avto Odgovori s citatom

No da malo obudim temo, in hkrati še prosim za dovoljenje za uporabo logotipa sekcije

1. Ponovno smo nekateri (oz. da ne bom govoril v imenu ostalih kolegov), oz. sem se spravil delati nalepko (oz. sticker z vakumskimi priseski - http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150677228884177&set=o.111404231584&type=1&theater). Prvotna ideja je sicer bila, da bi dali na ta sticker znak NMP Slovenija, tako ga bi dajansko lahko uporabljali vsi v NMP - tehniki, zdravniki... vendar pa pravilnik o znaku nmp in tudi odgovor, ki sem ga dobil z Ministrstva za zdravje (kljub dobronamernosti) ne doboljuje uporabo tega znaka na osebnih vozilih oz. osebni opremi zaposlnih v NMP.
Torej je alternativa, uporaba znaka Sekcije reševalcev v zdravstvu. Tukaj je krog tistih, ki bi ta znak uporabljali nekoliko ožji z vidika ker izključuje zdravnike, se pa razširi glede na to, da ga lahko uporabljajo tudi reševalci, ki niso zaposleni v NMP Slovenija.
Cena izdelave kosa takega znaka bi bila nekje 5-10 EUR (natančno ceno še pričakujem), tisk bi bil na prozorni plastiki, velikost 8-10 cm (na zgornjem linku lahko vidite primer takega stickerja). Znak bi izdelali enkratno, torej najprej pobrali naročila in nato izdelali znak. Do sedaj imam okoli 80 interesentov (sicer za znak NMP Slovenija, pričakovati je da se bo kak znaku odpovedal ali bo kak nov).

2. Na koga na Sekciji reševalcev v zdravstvu se lahko obrnem za dovoljenje za uporabo znaka v zgoraj napisan namen oz. za soglasje? Mail sem Prestorju že poslal, pričakujem tudi odgovor v kratkem... Obstaja kaka druga, morda bolj uradna pot, pa če se da v najkrajšem možnem času. Vsi vemo da je čez 1 mesec sejem v Fuldi in če ne bomo imeli takrat svojega znaka, bomo tovrstne znake oz. zvezde življenja kupili gor.

3. Prosil bi, če se da dobiti znak v vektorski obliki (morda v CDR) če mi ga lahko kdo pošlje...

Hvala in LP

P.S.: Interesenti za znak, če se niste javili na FB- mi lahko pustite zasebno sporočilo s številom koliko znakov bi rabili, da vas obvestim o razvoju dogodkov v zvezi z izdelavo znaka. Naročila bom pobiral, ko (če) dobim vsa soglasja za uporabo znaka
Nazaj na vrh
igor
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 05, 2012 5:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moj odogovor je zelo neuraden saj ni se uradnega stalisca a naj bo:

Uporaba znaka sekcije je zelo teoreticna moznost. Morda je mozna... a verjetno ni - zveni bedasto a je tako.

Glih okoli zlorabe znaka (logotipa) na facebooku smo imeli v zadnjem mesecu precejsnje tezave (skoraj do podaje kazenske ovadbe)... Se vedno pa se prav na FB-ju logo sekcije uproablja "brez dovoljenja" kar sicer verjetno ni tako narobe... ali pa tudi je.

Morda bi lahko Sekcija zavzela stalisce, da bi clani dobili nalepko - od nas, tako kot dobijo clani IPE ali kot imajo zdravniki od svojega zindikata (FIDES)... Sam financno gledano bi to bila bolj nalepka kot licen produkt, ki ga ti predlagas.

Da bi pa dovolili uporabo logotipa za to, da si ljudje sami izdelajo oznako ne vem ali bi slo... Predvsem zato ker je v ozadju clanstvo.

Skratka na seji IO 19 aprila bomo temu in podobnemu namenili tocko dnevnega reda.

Letos bo verjetno kar nakup znaka v Fuldi "resitev" potem bomo pa videli. Sicer pa lahko (po moji osebni oceni) kdorkoli uporabi zvezdo zivljenja kot nalepko / plasticno oznako na svojem vozilu, ce si jo naredi sam.

lp, i
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Sekcija reševalcev v zdravstvu Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu