www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Reševalci privat
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Vaše in naše izkušnje iz prakse
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Kolikokrat so vam policaji pogeldali skoz prste ker ste "usluzbenec zdravstva" ?
Nikoli
21%
 21%  [ 7 ]
Ne vedno
78%
 78%  [ 25 ]
Skupaj glasov : 32

Avtor Sporočilo
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2004 2:25 pm    Naslov sporočila: Reševalci privat Odgovori s citatom

mene pa zanima ali imate kaj izkusen z policisti v privetnem zivljenju ... ? recimo ce vam "pogledajo" skoz prste ? oz ce se zgovarjate na " sluzbo resevalca " ... Embarassed

Ponekod sem opazil da imate resevalci nalepke na osebnih avtomobilih ?
vam to kaj pomaga pri zgoraj omenjenih primerih ?
imate dopolnjeno prvo pomoc v avtomobili ? kaksno in kje nabaviti kufer ?

tudi tukaj bi se lahko mal nekdo izprsil in dal natisnit ( z sponzorjem- ker brez tega ne gre) nalepke za na avto za vse resevalce ... ? Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejf
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Sep 2003 14:32
Kraj: Ljubljana (Litija)

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2004 2:33 pm    Naslov sporočila: Re: resevalci privat Odgovori s citatom

Ja kakor kdaj. Včasih so mi že čez prste ogledali (speeding). Nikoli pa se ne izgovarjam na to, da delam na reševalni - princip, če naredim napako in me dobijo me pač dobijo. Če dobim položnico jo takoj plačam. Nalepke po osebnih vozilih imamo pa zaradi tega, da nimamo težav na prometni nesreči, če naletimo nanjo in se gužvamo v koloni, da pridemo čim bližje. Kolikor poznam kolege imamo vsi dopolnjene komplete PP, eni celo male kovčke oz. so njihova privat vozila podobna first responder vozilom. Žene pa v zrak, ker ni prostora za potovalke ko se gre na dopust Twisted Evil .

Kupi se pa to lahko na različnih koncih. Ne bi rad delal reklamo. Ti odgovorim po zasebni pošti.
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2004 8:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Andrej jaz sem ti Navedek izbrisal, ker ni potreben saj ni bilo vmesnih postov in odgovarjas direktno na prvo zastavljeno vprasanje (stabilizacija).

Meni je bilo kar nekaj krat pogeldano skozi prste, celo pred kratkim enkrat. Imam pac izjemno tezko nogo in to je to, a naceloma ne pomnim, da bi jaz komu visel za ritjo, blendal, prehiteval v skarje ali podbno, ko pa sem na cesti sam se zares tako tudi obnasam Razz .

Ko me policija ustavi, in sem naredil bedarijo, lepo povem, da ce bi vedel, da je tam radar ne bi tako vozil in policist se naceloma vedno nasmehne mal se podebatira, vcasih, ce je prekrsek majhen (10% prekoracitve) me mal pokara in mi zeli srecno voznjo pa brez da bi me vprasal kje delam ali da bi mu jaz to povedal... Sem namrec izjmeno kulturen clovek, ceprav je to morda tezko verjeti.

Vcasih me vprasajo kje sem zaposlen pa ko povem, mi gre nekako bolj na milo skozi. Vcasih ga pa spet tolk poserjem, da placam... kljub delovnemu mestu.

Nikoli pa ne povem kje delam dokler me to ne vprasa, ce torej zacne pisat papirje in pride do te rubrike me vprasa ni vec poti nazaj. Nalepke nimam na avtu, ampak tudi ko sem jo imel ni bila temu namenjena.

Sicer pa je moja najvisja vsebnost alkohola v krvi za volanom bila presenetljivih 0.00, moj ton glasa s policisti je tak kot z mojo punco, ki jo imam zelo rad itd, itd...

S policisti sem namrec pogosto na cesti in vem kako nehvalezno delo opravljajo in ne vidim ponate v nekem mojem izzivljanju ce sem prekoracil kar je pisalo na okroglem znaku pa tudi ce le za 2 km/h.

Prve pomoci v avtu menda nimam (vsaj je nisem se opazil), zakon namrec ne predpisuje oblike temvec vsebino, imam le osebni sluzbeni kufer, ki vsebuje vse predpisano in se "malo" zraven. Rdec plasticen kufer sem pa vzel v Italiji se, ko so se po slovenskih cestah vozili resilci s crnimi usnjenimi kufri in je ta oranzen box bil cist filmska scena... Sam ni drag max 50 EUR (in ze to je ekstremno veliko) v kateri koli Sanitaria trgovini (tudi v avstriji verjetno)

lp Igor

Stupidity isn't punishable by death.
If it was, there would be a hell of a population drop.

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 24, 2004 11:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja jaz sem mal gledal okrog .. pa imajo v kopru ( firmo izpustim zaradi antireklame - pa sej vsi vemo kaj je v kopru) kar dost "kufrov" sam so okol 50k ... ? Crying or Very sad

drugac pa imam en alu kufercek v avtu, pa "vse" not, sam v praksi se je izkazal za sicer koristnega sam pa preden sem kaj nasel not in Laughing ... razmetal ...

baje ste ljubljancani zadolzili ene velke kufre od civilne zascite ? vsaj tak pravi kolega ki dela pri vas ... Question
Nazaj na vrh
tomy

Pridružen/-a: Pet Nov 2003 23:13
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 09, 2004 8:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se tiče osebnih vozil mi "domači" policisti pogledajo skozi prste (samo 1x do zdaj). Drugače pa mislim, da če si vljuden in jih spoštuješ lahko velikokrat dogovoriš tudi brez tega, da vedo da si reševalec.
Ko smo pa v službenih vozilih pa tako ali tako vemo kako stvar stoji. Če ne delaš res štale po cesti te ne bodo niti ustavili. Po svoje je tako tudi prav saj smo pravzaprav vsi v enem in istem d... (delo z ljudmi ni prijetno in hvaležno). Sem pa že od večih policistov slišal, da veliko senco na nas mečejo nekateri privatniki, saj mislijo, da za njih ni omejitev. Potem pa nas nekateri policisti dajo vse v en koš in rezultat je tu Shocked!
fargo

Pridružen/-a: Tor Apr 2004 18:58
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2004 7:16 pm    Naslov sporočila: dobre izkušnje Odgovori s citatom

V našem malem mestu se večinoma vsi poznamo (kljub močnem povečanju policijskega kadra zaradi južne meje),tako je toleriranje manjših prekrškov (pas,lučke,laser.....) do reševalcev s strani policistov skoraj ustaljena praksa.
Tudi drugače z njimi zelo dobro sodelujemo, večkrat se je že zgodilo, da so nam pomagali (tudi ko niso v uniformi).

P.S.
Sam pa imam prijetno izkušnjo srečanja z radarjem v Čakovcu (Hrvaška), kjer mi je nalepkica "reševalec" na vetrobranskem steklu prihranila cca. 500kn
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
stojko

Pridružen/-a: Tor Mar 2004 11:52
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 08, 2004 4:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi mene so že nekajkrat spustili, vendar predvsem v domačem okolju. Enkrat na obali mi je pa policaj, potem, ko je prišel do rubrike "zaposlen" in izvedel, da sem reševalec , vprašal, zakaj nisem tega prej povedal. Šlo je samo za pas, vendar tudi v drugih primerih se ne vidim v položaju, ko bi začel kričati "Jaz sem reševalec, tralalalala" Boo hoo! bi me bilo verjetno malo sram Embarassed . Mislim, da štala po cesti z reševalnimi vozili ni tako izključna lastnost privatnikov, se najde tudi kdo med nami. Verjetno privatnikom manjka urgentnih voženj pa to potem malo kompenzirajo.
Nazaj na vrh
bartol

Pridružen/-a: Sre Feb 2004 11:23
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 05, 2004 2:56 pm    Naslov sporočila: skozi prste Odgovori s citatom

No moram priznati ,da so meni tudi že pogledali skozi prste , vendar je obakrat šlo za manjšo hitrostno prekoračitev. Enkrat v primeru ,ko sem navidezno poznal policista in enkrat v primeru ,ko je policist vprašal za zaposlitev. Pa sem seveda povedal ,ker vem ,da je potem malo popusta. Drugače pa ne bi nikoli uveljavljal reševalskih pravic do bonitet v prometu , ker vem da smo pred zakonom načeloma vsi enaki in se nimaš kaj piz.. če poznaš policista pa te ne spusti. Twisted Evil
Imam pa podoben problem z kovčkom ,ki je moja zasebna last, še posebaj ,ko je treba kaj večjega naložit v avto in so me že 1000x vprašali "če to škatlo res vedno rabimo seboj vlačit." Ampak se kar malo slabo počutim če se s kom peljem v drugem avtu pa vem ,da nima nič kaj uporabnega s sabo. V mojem avtu je pa seveda vedno z menoj mali oranžni kovček ,ki ko je dan v cliota sploh ni tako majhen ,pa kaj zato! Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
sfeder

Pridružen/-a: Ned Dec 2003 11:31
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 05, 2004 10:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nimam slabih izkušenj v privat avtomobilu s policisti, res tudi ne lomim ga po cesti.To da imamo ljubljanski reševalci kufre od civilne zaščite prvič slišim. Sam imam reanimacijski rukzak, srednje velikoisti z vso opremo, kupljen pri znani firmi, da ne bo reklam (Sabol).Kupil sem ga pa zato, ker sem izredno veliko na cesti in že večkrat sem posegel po pripomočkih, kadar sem naletel na prometno nesrečo.Je pa zelo draga stvar, toda če si tak intuziast kot sem jaz, si pa tudi to omisliš.Mislim, da bi država lahko kaj "častila"ljudi, ki imajo znanje, voljo in dovoljenje za delo.
Lep pozdrav
stojko

Pridružen/-a: Tor Mar 2004 11:52
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 07, 2004 12:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sfeder, optimizma manjka in samo optimisti bomo preživeli. Država ne poskrbi še za vse službene zadeve ( beri na forumu o akcijah, kjer se zbira denar za nova RV ), kaj šele, da bi častila tebi nekaj za privat. Čeprav, jaz sem na tvoji strani - vendar Shame on you . J..i ga, C`est la vie, bi rekli Kitajci. LP.
Nazaj na vrh
Posavec Anton

Pridružen/-a: Tor Sep 2003 0:22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 14, 2004 2:59 pm    Naslov sporočila: Kufer Odgovori s citatom

Ko je na Hrvaškem policaj videl prtljaznik moje Škode, je rekel: "J... G. - pa ti imaš više opreme u auto nego Dom zdravlja Metkovič..." Cool

Prvi kufer sem po zgledu kolegov nabavil že več kot 10 let nazaj (takrat žal še ni bilo ruzakov). Najbolj je bil boleč nakup laringoskopa - takrat je halogenski laringoskop Riester koštal velikooooooooo. Crying or Very sad Poleg reanimacijskega imam v avtu še travmatološki kovček. Tudi jaz se pridružujem temu kar ste že povedali - se kar bolje počutim, ko imam kaj prijeti v roke, kadar naletim na prometno. Že večkrat mi je oprema prišla zelo prav. Tudi druge vzpodbujam k nabavi vsaj osnovnih stvari za pomoč, kadar na kaj naletite. Kar pogumno naprej, čeprav včasih kakšna cena pripomočka boliiiiii. Embarassed Žal nismo zdravniki, ki jih farmacevtske firme (tko se govori Silenced ) dobr podprejo, če si kaj zaželijo. Ko bom velik bom tudi jaz recepte pisu Think . Na zdravje gospod minister. Brick wall
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Metulj

Pridružen/-a: Sre Jun 2004 23:04
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 05, 2004 1:15 am    Naslov sporočila: smešna oprostitev.... Odgovori s citatom

Pred leti ko sem krožil na stomi sem odhajal iz službe in malo prekoračil omejitve,radar,loparček,zapisnik,pri rubriki kje ste pa zaposlen gospod, sem si pa privoščil---- gospod policist,delam v Univerzitetnem kliničnem centru na stomatološkimaksilofacialniincervikofacialnioralnikirurgiji --in še predno sem povedal do konca je začel vrteti oči in me vprašal če za to obstaja kakšna kratica,pa sem rekel da je žal ne poznam(laž...)nato pa pravi mož v modrem,ja pol pa kr pejt tole je pa mal predolgo za pisat.....in sem bil bogatejši za par deset tisč......
remšak6

Pridružen/-a: Pet Avg 2007 9:49

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2009 6:43 pm    Naslov sporočila: Re: Kufer Odgovori s citatom

Posavec Anton je napisal/a:
Ko je na Hrvaškem policaj videl prtljaznik moje Škode, je rekel: "J... G. - pa ti imaš više opreme u auto nego Dom zdravlja Metkovič..." Cool

Prvi kufer sem po zgledu kolegov nabavil že več kot 10 let nazaj (takrat žal še ni bilo ruzakov). Najbolj je bil boleč nakup laringoskopa - takrat je halogenski laringoskop Riester koštal velikooooooooo. Crying or Very sad Poleg reanimacijskega imam v avtu še travmatološki kovček. Tudi jaz se pridružujem temu kar ste že povedali - se kar bolje počutim, ko imam kaj prijeti v roke, kadar naletim na prometno. Že večkrat mi je oprema prišla zelo prav. Tudi druge vzpodbujam k nabavi vsaj osnovnih stvari za pomoč, kadar na kaj naletite. Kar pogumno naprej, čeprav včasih kakšna cena pripomočka boliiiiii. Embarassed Žal nismo zdravniki, ki jih farmacevtske firme (tko se govori Silenced ) dobr podprejo, če si kaj zaželijo. Ko bom velik bom tudi jaz recepte pisu Think . Na zdravje gospod minister. Brick wall

Kaj ni reanimacijski kovček samo za zdravnike? Sem gledal po netu, da nekateri kovčki vsebujejo tudi ampule zdravil itd..

Kako daleč lahko reševalci sploh posežete po teh pripomočkih, ki rešujejo življenja? Pri srčnem zastoju lahko daste adrenalin, ali intubirate ponesrečenca itd.. pri tem, da niste v službi in naltetite na nesrečo?
Nazaj na vrh
IPP

Pridružen/-a: Čet Jun 2004 22:49

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 04, 2009 11:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sfeder je napisal/a:
Nimam slabih izkušenj v privat avtomobilu s policisti, res tudi ne lomim ga po cesti.To da imamo ljubljanski reševalci kufre od civilne zaščite prvič slišim. Sam imam reanimacijski rukzak, srednje velikoisti z vso opremo, kupljen pri znani firmi, da ne bo reklam (Sabol).Kupil sem ga pa zato, ker sem izredno veliko na cesti in že večkrat sem posegel po pripomočkih, kadar sem naletel na prometno nesrečo.Je pa zelo draga stvar, toda če si tak intuziast kot sem jaz, si pa tudi to omisliš.Mislim, da bi država lahko kaj "častila"ljudi, ki imajo znanje, voljo in dovoljenje za delo.
Lep pozdrav

Ja tale ruzak ni poceni...In ko sem bil že na tem da se odobri hišni proračun je žena ostala brez službe in...seveda je padel nakup v vodo. Confused
Nazaj na vrh
IPP

Pridružen/-a: Čet Jun 2004 22:49

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 04, 2009 11:57 pm    Naslov sporočila: Re: Kufer Odgovori s citatom

remšak6 je napisal/a:
Posavec Anton je napisal/a:

Kaj ni reanimacijski kovček samo za zdravnike? Sem gledal po netu, da nekateri kovčki vsebujejo tudi ampule zdravil itd..

Kako daleč lahko reševalci sploh posežete po teh pripomočkih, ki rešujejo življenja? Pri srčnem zastoju lahko daste adrenalin, ali intubirate ponesrečenca itd.. pri tem, da niste v službi in naltetite na nesrečo?

Hm če bi naštevali vsa poralna vprašanja bi lahko odprli nov forum na to temo.
Če nekaj ovladaš ne vidim ovir, da tega nebi storil. Kot zdravstveni delavec si odgovoren če NE pomagaš. Pomagaš pa lahko le v okviru, ki g a obvladaš.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Vaše in naše izkušnje iz prakse Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu