www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Potni nalog za prevoz oseb v resevalnih sluzbah

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Reševalci v zdravstvu v Sloveniji in drugje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 19, 2006 9:22 pm    Naslov sporočila: Potni nalog za prevoz oseb v resevalnih sluzbah Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Sicer se v praksi vsi srecujemo z Nalogom za prevoz bolnika, ki ga zdravnik izda, ko smatra, da je za bolnika potreben prevoz z resevalnim vozilom. Praviloma so nalogi prisotni na vseh "hladnih" prevozih, vcasih na nujnih in pri urgencah jih naceloma rihtamo za nazaj oz imamo razlicno urejeno.

Ti nalogi so osnova za dokazovanje opravljenih kilometrov in transporta ter se za marsikaj. Imamo se druge vecinoma strokovne obrazce, ki sodijo v naso sluzbo...

Zanima me pa sledece:

1. kdo od vas uporablja "Potni nalog za prevoz oseb" ali podoben obrazec, ki se izda na vozilo in voznika in je namenjen vpisovanju vseh premikov vozila za tisti dan. ali lahko tudi za cel mesec.

2. Ali tisti, ki potne naloge imate dobivate za odsotnosti v svojem rednem delovnem casu tudi dnevnice?

3. Kaj so vam rekli, da je razlog da take naloge imate? Torej kje je pravna osnova, da ste jih dolzni izpolnjevati.

Prosim tudi vse tiste, ki jih nimate, da napisete enoto in potrdite, da jih nimate.

Cez par dni, ko se mal razpisete bom dodal se moje zakljucke.

Hvala, Igor

Stupidity isn't punishable by death.
If it was, there would be a hell of a population drop.

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 19, 2006 9:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

seveda imamo " potni nalog" ...zakaj ga pisem ?
"baje" ga mores pisat ce imas sluzben avto... in ga tud... za vsak dan ...

dnevnice... hja zdaj ko tolcemo pred(ali iz) nocne ljubljane - baje si jih pisejo... in jih dobijo ... tak da jih bom tudi jaz napisal za cel mesec ...

Nazadnje urejal/a umetna_bradavicka Ned Jul 23, 2006 1:40 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
tomy

Pridružen/-a: Pet Nov 2003 23:13
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 22, 2006 10:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja tudi mi jih imamo in jih baje moramo imeti, ker pač tako je, da se ne bi delali brezvezni kilometri in da se dela statistika "realnih km".
viktorz
Moderator foruma

Pridružen/-a: Čet Apr 2004 13:23
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 26, 2006 6:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Cez par dni, ko se mal razpisete bom dodal se moje zakljucke.

Hvala, Igor

Po mojem je stvar sledeča. Najprej kako imamo mi pri nas.....

Sprejet imamo akt, ki se imenuje "PRAVILNIK O NOTRANJI KONTROLI VARNOSTI CESTNEGA PROMETA IN UPORABE SLUŽBENIH VOZIL", ki ureja to področje. Med drugim je zaslediti tudi:
Citiram:
9. člen
Pred vsako uporabo službenega vozila mora biti izdan potni nalog s strani pooblaščenega delavca ......

IV. POTNI NALOGI IN EVIDENCE O VOZILIH

14. člen
Potne naloge izdajajo direktor ali od njega ..... Potni nalogi se predajo s ključi in dokumentacijo za vsakega voznika posebej oz v skladu s 9. členom tega pravilnika.

15. člen
Potni nalog mora vsebovati:
 ustanovo oziroma ime in sedež imetnika vozila,
 kraj, dan, mesec in leto izdaje potnega naloga in njegovo zaporedno številko,
 ime in priimek voznika vozila,
 registrsko številko vozila,
 datum, uro in minuto odhoda in povratka,
 stanje števca kilometrov ob začetku in na koncu vožnje, ter dejansko število prevoženih kilometrov
 podpis pooblaščene osebe, ki je izdala potni nalog

in tako dalje in tako naprej.

Če spadamo v ...
Citiram:
"Opravljanje dejavnosti cestnega prevoza potnikov je prevoz oseb, ki ga opravi domači prevoznik, prevoznik Skupnosti ali tuji prevoznik, z motornim vozilom za prevoz potnikov in za opravljeni prevoz dobi plačilo."

Ne vem pa kaj je z naslednjo alinejo 3. člena ZAKONA O PREVOZIH V CESTNEM PROMETU ?
Citiram:
"Določbe tega zakona ne veljajo za prevoz oseb za lastne potrebe z vozili, ki imajo vključno z voznikom največ devet sedežev in za prevoz blaga za lastne potrebe v cestnem prometu, z motornim vozilom katerega največja dovoljena masa ne presega 3.500 kg. Za druge prevoze za lastne potrebe veljajo določbe tega zakona."

Zakon v 18. členu določa kaj od dokumentacije mora biti v vozilu ...

Think... če reševalni prevozi spadajo v okvire tega zakona, potem je obvezen tudi POTNI NALOG.

ALI Question
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
andrejf
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Sep 2003 14:32
Kraj: Ljubljana (Litija)

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 31, 2006 7:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Viktor pohvalno,

Kot vedno takoj s kladivcem na glavičko Very Happy

Na RPKC se pišejo vsak dan (vsaka izmena) zeleni potni nalogi (argumente zakaj je napisal Viktor) in na njih vsi potrebni podatki. V pri meru, da gre za izplačilo dnevnic mora biti izdan še dodatni potni nalog, ki ima popolnoma drugačne rubrike in tudi služi drugemu namenu.
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 23, 2008 9:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nujno vprasanje :
kaj pomeni moj podpis na POTNEM NALOGU... ali pomeni tudi da jamčim, da je avtomobil tehnično izpraven ?

oz kje bi jaz kaj vec izvedel o tem " potnem nalogu" kaj pomeni, ce more biti za vsak dan novi ali se lahka uporablja 2-4 dni, ...?
Buki

Pridružen/-a: Sre Feb 2005 10:05
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 23, 2008 6:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na Rp Celje imamo potne naloge. Vsak ki "zaduži" avto, ga dobi od dispečerja, podpiše pa ga šef avtoparka, nanj se morajo vpisti vsi prevozi ki si jih opravil tisti dan, ko ti je bil "pisan" avto, prav tako uro in lokacijo kje si vozil, začetni kilometri in na koncu tudi končni. Na nalog se tudi vpiše koliko bencina si natankal. Ta potni nalog se odda na koncu smene dispečerju, ti pa sam te podatke(ki so na potnem nalogu) vpišeš v posebno knjigo. Confused

Dnevnic pri nas ni!!!!!! (Vsaj jaz jo še nisem dobu na rednem šihtu) Shocked
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Reševalci v zdravstvu v Sloveniji in drugje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu