www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

AIRBAG
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Vaše in naše izkušnje iz prakse
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 21, 2006 12:31 pm    Naslov sporočila: AIRBAG Odgovori s citatom

malce po gledam po internetu za podatki o nesprozanju zracnih blazin ( airbag). In ker nisem nasel nic pametnega,postavljam vprasanja tule:
- v primeru da pridete na kraj nesrece in da ni( še ne) gasilcev na kraju, polagate pozornost in tuhtate ce je zracna blazina v avtu ? ( seveda ce lezes v avto oz so poskoovanci se v avtu)
- obstatajo primeri v katerih se ne sprozi ?
- se vam je ze zgodila "zapolznela" oz nenacrtovana sprozitev airbaga ?

itd... mnenje, ideje, komentarji....
TRIP

Pridružen/-a: Čet Apr 2004 17:41
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 22, 2006 11:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gasilci imajo eno lustno zadevo, ki jo nataknejo za volan Exclamation vendar avtomobili imajo blazine se povsod drugje.. Nam se še ni zgodil zapozneli vklop blazin, je pa nevarno, naša reševalna ZD NM nima še čelad. (reši te trd pisker)

Idea Idea
saxtenor3

Pridružen/-a: Pet Maj 2005 22:27
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2006 11:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TRIP, bradavička sprašuje v primeru da še ni gasilcev! Najbolj enostavno je obrnit ključ in ga potegnit iz ključavnice. Za to ne rabiš gasilcev....

Je pa res da večkrat ko pridemo do poškodovancev pozabimo na lastno varnost..... Rolling Eyes Vsaj meni se to dogaja in šele potem razmišljam kaj bi bilo če bi se airbag sprožil...
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2006 11:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja ze, samo ce vzames kontakt najbrz ni dost ? ? ?
Erik
Administrator foruma

Pridružen/-a: Ned Avg 2003 11:34
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 24, 2006 1:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odklopit akumulator... sicer pa smo imeli namen nabavit varnostno ponjavo za na volan ... pa ni časa Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 24, 2006 2:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm,

a je mozno, da pri bolj ali manj poskodovanem vozilu zadostuje vzeti ven kljuc ali odklopiti baterijo? Torej, ce prav razumem se Airbagi naj ne bi sprozili ce v vozilu ni toka? Ne vem no meni se zdi mal preenostavno pa ceprav sedaj, ko sem pogldal po netu je to priporoceno saj je elektricna napetost tista, ki bo sprozila sistem je pa pudarjeno, da nam to ne bo nujno tudi zagotovilo varnosti.

Se pa priporca pravilo 5/10/20 (dolzina v inch-ih),
ki bi pri nas lahko prevedli v pravilo 12,5 / 25 / 50 (cca v centimetrih)

Pravilo pa pomeni, da se med intervecijo drzimo varnostnih razdalj;
- 12,5cm (5 in) od stranskih airbagov (zaves ipd)
- 25 cm (10 in) od voznikovega airbaga
- 50 cm (20 in) od sovoznikovega airbaga.

Celoten clanek pa je tu (sej jih je se ful, je pa tale kratek in zelo razumljiv);
Emergency Rescue Guidelines for Air Bag Equipped Vehicles

lp, i

Stupidity isn't punishable by death.
If it was, there would be a hell of a population drop.

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Erik
Administrator foruma

Pridružen/-a: Ned Avg 2003 11:34
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 24, 2006 11:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm... ne vem če bo kdo med intervencijo pazil na varnostne mere, posebno, če sta pri poškodovancu najmanj 2 reševalca, vsak z ene strani, če je streha še neodrezana.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
saxtenor3

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 29, 2006 5:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolikor je meni znano je dovolj če avtu vzameš elektriko (izvlečeš ključ) Rolling Eyes !!!Pa tudi na tekmovanjih je pogoj da preden začneš z reševanjem pacienta moraš izvleči ključ,tak da...
Bremzi

Pridružen/-a: Tor Mar 2005 16:28
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2006 8:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

V kolikor je meni znano (povprašal sem tudi mehankarje), imajo avtomobili za proženje air-baga za to namenjen kondenzator, ki naj bi meh sprožil tudi, če kontakta ni. Kondenzator se baje vaskič znova napolni z elektriko in, kot sem že rekel, ta napetost v kondenzatorju omogoča, da se meh proži brez kontakta ali prižganega motorja.
V to sem se lahko prepričal tudi sam, ko je nekdo zapeljal med nove avtomobile, ki so bili parkirani pred salonom in čisto vsem se je sprožil air-bag (in dvomim, da so bili vsi prižgani :-S).

Lep pozdrav,
Bremzi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
13-pgd cerklje

Pridružen/-a: Pet Jun 2005 14:53
Kraj: cerklje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2006 4:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi na forumu gasilci.org je nekaj govora o air-bagih če koga zanima naj si ogleda.

http://www.gasilci.org/forum/viewtopic.php?t=6178

Lep dan še naprej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
saxtenor3

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 03, 2006 7:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja,pa tam tud nisem nič novega še izvedel!Je tema kar hitro zavila v drugo smer kot sem postavil vprašanje..... Rolling Eyes
Posavec Anton

Pridružen/-a: Tor Sep 2003 0:22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 03, 2006 11:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pazite - ni dovolj, da vzamete kontakt in izvlečete ključe in ni dovolj, da odklopiš akumulator. Proženje na terenu se mi še ni zgodilo, sem pa večkrat že imel priliko videti, da se airbag ni sprožil... Takrat je najbolje, do prihoda gasilcev, ki zadevo zavarujejo s pajkom (voznikov airbag) oz. ponjavo (sovoznikov airbag), da delate previdno s strani. nikakor ne smete priti med poškodovanca in nesprožen airbag. Airbagov je vedno več - torej pazite! Lep dan!

Tone
Gorcha

Pridružen/-a: Ned Avg 2006 1:22

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 27, 2006 10:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ampulo odklopiš, pa se ne sproži
MHA

Pridružen/-a: Pon Avg 2006 18:43
Kraj: Prlekija - Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 29, 2006 1:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa ko ne moreš čakati gasilcev, ko je potrebno voznika takoj rešit iz avta?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
saxtenor3

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 29, 2006 7:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Varnost ekipe NMP je na prvem mestu !!!! Gasilci so opremljeni in zaščiteni za reševanje iz avta, mi pa ne. Tak da če je stanje riskantno - POČAKAJ GASILCE!!!
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Vaše in naše izkušnje iz prakse Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu