www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

REŠEVALNI MOTOR
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Tehnologija na področju našega poklica
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
martincek
Gost

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 10, 2004 12:22 am    Naslov sporočila: REŠEVALNI MOTOR Odgovori s citatom

Motor?.........mnenja uporabnikov in opazovalcev zaželjena!

Primorci?........izkušnje???
Štajerci?.......novosti ???? Laughing Shocked Rolling Eyes Crying or Very sad
Ljubljančani?........stanje???? Twisted Evil Twisted Evil Question

LP Martin
Nazaj na vrh
andrejf
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Sep 2003 14:32
Kraj: Ljubljana (Litija)

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2004 1:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje mnenje je, da je zadeva v redu - lahko zelo koristna, če se pravilno uporablja. Edina problema sta denar in pa veliko tveganje (nesreče, poškodbe, smrt reševalca na motorju Sad ..) zaradi katerega te projekte v tujini opuščajo.

Drugače pa kapo dol za naše motoriste Cool . Le tako naprej.

Kar se tiče LJ je situacija naslednja:

- naslednji teden bo izdelan osnutek poročila,
- sklican bo sestanek s financerji projekta, kje se bomo poskušali dogovoriti za novo sezono; potreben bo dogovor o povečanju denarja za usposabljanje,
- sklicana bo tiskovna konferenca, kjer bomo javnost seznanili z rezultai in z našimi nameni.

V tem letu menim, da bo potrebno stopiti skupaj in izdelati skupen pristop k stvari (oprema, usposabljanje, protokoli, algoritmi postopkov, aktivacija...itn.) tako, da bo za vse isti pogoji (LJ; MB in Obala).

Martinčk upam, da si zadovoljen z odgvorom.
andrejf
Moderator foruma

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 16, 2004 2:36 pm    Naslov sporočila: Uradno poročilo Odgovori s citatom

Končno so znani uradni rezultati izvedenega projekta Uporaba motorja za izvajanje predbolnišnične NMP. Opravljenih je bilo skupno 362 intervencij. Povprečni dostopni čas je bil za 50% krajši od dostopnega časa reanimobila oz. drugih reševalnih vozil. Zaradi hitrejšega algoritma aktiviranja smo dosegli zavidljivi povprečni reakcijski interval (čas od dviga telefonske slušalke in izvoz na intervencijo) 48 sekund. Za primerjavoi naj navedem, da smo prvič tudi uradno izmerili povprečni reakcijski interval reanimobila, ki znaša 2 minute in 14 sekund. V projektu smo dosegli 13% preživetje (za 5% več) v primerih kardio respiratornega zastoja!!

Skratka s projektom smo dosegli vse zastavljene cilje. O podrobnostih si poglejte prvo objavo spletnega časopisa Reševalec, kjer bo objavljeno celotno poročilo (če bo glavni urednik dovolil Cool ) oz. povzetek le tega.

Če bo vreme dano (in znani plačnik) ponovno štartamo že 1.aprila 2004.
Uporabnik001

Pridružen/-a: Sob Mar 2004 15:08
Kraj: Ljubljana-Podutik

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 24, 2004 1:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo pozdravljeni Exclamation
Včeraj sem motorista RPLj opazil na cesti, torej predvidevam da je projekt ponovno zaživel. Zanima pa me kdo je vse udeležen v temu projektu Question Zanima pa me tudi ali bo reševelec motorist zvezda stalnica v naši zeleni Ljubljani Smile Question
Andej za odgovore se ti že kar v naprej zahvaljujem Smile

LP Aljaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
andrejf
Moderator foruma

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 24, 2004 4:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aljaž videl si ga slučajno, ker se fantje še "ogrevajo". Pogajanja s financerji pa so v zaključni fazi. Denar za dodatno usposabljanje in treninge bo. Ekipa še ni formirana. Kaj več pa drugi teden.
Nedotakljivi

Pridružen/-a: Tor Maj 2004 15:00
Kraj: (evropa)

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 18, 2004 4:00 pm    Naslov sporočila: Rojen da sem divji! Odgovori s citatom

Pogajanja s financerji pa so v zaključni fazi.

Kdaj se bo pa ta faza zaključila,vreme je lepo ogreti smo sam moped počiva!??
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 18, 2004 4:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

povprečni reakcijski interval reanimobila
KAj JE TO ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nedotakljivi

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 18, 2004 4:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje mnenje: Od sprejama klica,do izvoza(status na poti)

Lp
andrejf
Moderator foruma

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 18, 2004 10:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja Martin a si prišel z dopusta Twisted Evil

Tolko vprašanj, da ne zmorem vsega....

Bradivički si pravilno odgovoril. Motor bo štartal, ko bodo 100% zagotovljena vsa sredstva. Ker smo zagotovili denar za usposabljanje le to že teče. Manjka samo še garancija MZ, da bo pokrilo stroške dela. Zgodba iz lanskega leta se na žalost ponavlja Crying or Very sad
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 18, 2004 11:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

uff 2 minuti ...
ja no ... sej najbrz pri nas tud nebi bilo kaj drugace, se posebej ce upostevamo da nismo skoz 100% tam ali pa da nas se iscejo doma ...

mislim da imajo celjani to kar dober poslihtano ... kolk jih opazujem ...
Nazaj na vrh
andrejf
Moderator foruma

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 19, 2004 7:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bradavička intenzivno delamo na tem, da se ta čas izboljša. Oktobra letos začnemo s posebnim projektom, ki bo ta čas skrajšal za 50%.
mihab

Pridružen/-a: Pon Apr 2004 20:29

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 06, 2004 1:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Andrej...oprost, sam do dans projekt motorja ni zalaufal, pa me zanima, zakaj ne...
pa brez zamere.
LP - ampak zdaj bi bil že čas.
Nazaj na vrh
andrejf
Moderator foruma

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 07, 2004 10:51 pm    Naslov sporočila: Projekt motor Odgovori s citatom

Projekt motor je letos že začel teči nekaj časa nazaj saj se fantje že pridno usposabljajo doma in v tujini. Kar se tiče operativnega dela pa do danes ni bilo nobenih pisnih garancij, da bo denar za plače (ustnih obljub pa veliko). Danes sem prejel potrjeni Področni dogovor za zdravstvene domove za pogodbeno leto 2004, kjer je zapisano, da imamo 8 MIO SIT za pokritje stroškov dela... ERGO...

Motor jutri zjutraj štarta v Ljubljani Wink
Nedotakljivi

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 08, 2004 2:46 pm    Naslov sporočila: Re: Projekt motor Odgovori s citatom

Citiram:
Motor jutri zjutraj štarta v Ljubljani Wink

TOO MI DELIIIIII!!!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Šumadinac

Pridružen/-a: Sob Avg 2004 19:19
Kraj: Notranjska

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 01, 2006 8:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo pozdravljeni!

Smo v času približno 2 leti po zadnji objavi...

Kakšno je stanje sedaj??
Na ušesa mi je namreč prišlo, da sta se v zadnjem tednu ponesrečila 2 motorista-reševalca, oba iz ljublanske reševalne postaje...

Se splača??

Prvemu želim, da čimprej okreva pa brez posledic
Za drugega pa upam, da ni poškodovan(nimam inf.)-če pa je pa prav tako vso srečo!!
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Tehnologija na področju našega poklica Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu