www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

SEMINAR NA IGU

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Sekcija reševalcev v zdravstvu
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benc

Pridružen/-a: Tor Nov 2004 20:33
Kraj: RS Brežice

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 08, 2005 1:31 pm    Naslov sporočila: SEMINAR NA IGU Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem skupaj , pretekli teden smo dobili obvestilo da seminarja na Igu ne bo in moram rečt da smo bili kr mal razočarani (vsaj mi tle dol in mislim, da nismo edini). Evil or Very Mad

Zadnji seminar ki sem ga obiskal na Igu pa je bil 19. in 20.novembra 2002 na temo UPORABA PRIPOMOČKOV ZA IMOBILIZACIJO IN TEHNIČNO REŠEVANJE V PREDBOLNIŠNIČNEM OKOLJU Applause Applause (mislim da ga kasneje za nas reševalce ni bilo - popravte me če se motim).

Zame osebno najkvalitetnejši seminar (ki te dejansko pritegne in dejansko nekaj odneseš od njega tle mislim predvsem na vaje) v zadnjih letih v Sloveniji in mislim da nisem edini ki misli tako Question Question Question

Mislim pa da bi morali v Sloveniji vsaj enkrat letno organizirati takšno obliko izobraževanja. Cool Cool

LP

Matej
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 08, 2005 2:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer sem zvedel, da je seminar na Igu odpovedan (prelozen) a ozadja ne poznam v podrobnosti tako, da vam bo to verjetno pojasinil JozeP...

Glede izobrazevanj pa sekcija vsako leto organizira 2 seminarja (enega endnevenga in enega dvodnevnega) jeseni in spomladi, termini seminarjev in programi pa so objavljeni v glasilu Utrip. Sicer se trudimo, da bi jih obljavljali tudi v casopisu a je ta del nasega portala bil nekoliko "zapostavljen" pa tudi programi so bili pozni. Ob temu pa sekcija aktivno sodeluje pri organizaciji vsakoletnega simpozija v Portorozu.

Malo izven konteksta pa:
Novo izvoljeni IO sekcije se bo v tem mesecu sestal in narejen bo nov "bojni plan" ena mojih osebnih prioritet pa je oziveti tudi casopis. Ob objavi strokovnih clankov dati obiskovalcem na razpolago "updejtane" informacije o strokovnih srecanjih (sicer mi je to do sedaj nekak uspevalo zal pa lahko objavim samo tista srecanja za katera vem)...

Skratka; kot virtualna skupnost obstajamo dobri dve leti, veliko dela in prostega casa je vlozenega v to (in hvala vsem, ki sooblikujete ta portal in tistim, ki nam ga pomaget vzdrzevati) in mislim, da so rezultati (glede na to koliko nas sploh je) zelo dobri... Sedaj pa korak naprej.

lp, i

Stupidity isn't punishable by death.
If it was, there would be a hell of a population drop.

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 10, 2005 5:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A JE KER SLUČANJO DOBIL VABILO ZA TO PREDAVANJE NA IGU ALI PA V TARMAH ČATEŽ ?
benc

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2005 8:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vabila nismo dobili smo pa malo pogledal po utripu in isis-u

LP
andrejf
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Sep 2003 14:32
Kraj: Ljubljana (Litija)

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 12, 2005 9:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot predsednik programskega odbora tega seminarja vas obveščam, da je bil prestavljen za eno leto. Razlog: nedorečena (neizdelana) doktrina ukrepanja zdravstva ob množičnih nesrečah. Težko je nekaj učiti (predstavljati) na državnem nivoju, če uradno ne velja (kasneje te določeni popljuvajo, kaj si si drznil). Na Igu bi letos lahko predstavljali in vadili samo ljubljanski koncept, kar pa ni to kar si želimo.

Upam in želim si, da bodo odgovorni na državnem nivoju v enem letu uspeli pripraviti in formalno sprejeti enotno doktrino ukrepanja zdravstva ob množičnih nesrečah.

Vsem prizadetim se za nastali zaplet opravičujem.
Igor_R.

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 22:11
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2005 7:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni se malo čudno zdi da zdravstvo še nima izdelanega koncepta kako ukrepati v primeru večjih (masovnih) nesreč ? Shocked Očitno se malo preveč igramo z varnostjo naših državljanov.

Verjetno je problem tudi v tem, da ni nekega enotnega sistema organizioranje nujne medicinske pomoči v državi?

Jaz vidim problem tudi v celotnem sistemu "Civilne zaščite" (ne samo v kontekstu kot govorimo pri nas ampak širše v smislu Civil Defence), saj ni izdelanega enotnega "realnega" koncepta ukrepanja ob nesrečah. Evil or Very Mad Tudi na tem področju nam očitno manjka znanja.
Nazaj na vrh
umetna_bradavicka
Moderator foruma

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2005 7:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja bi bila zanimiva ena katastrofa ... pri nas... sicer tragicno ampak resnicno... Rolling Eyes
in te organizirane vaje .. kjer vsak ve kje bo parkiral ... Embarassed to ni realno....
Igor_R.

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 22:11
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2005 7:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žal se pristojni sprenevedajo! Velika žalost je, da se stvari vnaprej ne predvidi. Če nas bo kakšna katastrofa prej doletela se bomo pa tepli po glavi.
Nazaj na vrh
benc

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2005 9:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

2.DNEVI URGENCE bo nasljednji seminar ki bo potekal v hotelu KOKRA v Brdu pri Kranju dne 7.in 8.12.

Samo vsebina seminarja ostaja neznanka Question Question Question

Mogoče bo samo za določene enote ki bodo tako kot preteklo leto dobile pisno vabilo, vsi ostali pa........... Evil or Very Mad Question Question

program bo objavljen na spletni strani ministrstva za zdravje.Vsaj tako obljubljajo Exclamation Exclamation Exclamation

LP M
umetna_bradavicka
Moderator foruma

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2005 8:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a vas so tud ven spustil... jaz sme takrat orgiral in je imel direktor vabilo na mizi... vsaka pa cast dr. Štokovi, ker je ma moje orgiranje skurcala nas vrh.. seveda pa sem bil na koncu pri nas vsega jaz kriv ... Embarassed

vsaka organizacije je kot drevo polno opic in mi opice ki smo cist spodi geldamo tiste opice ki so vedno visje ... in visje ko gledas vec in vec riti vidis . Wink
RUGBY

Pridružen/-a: Pet Okt 2007 0:48
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 05, 2007 6:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jst nism hotu nove teme odpirat, me pa zanima, če se teh seminarjev lahko udeležiš, tudi če še nisi zaposlen. Sem tehnik zdravstvene nege čakam pripravništvo in verjetno bom nadaljeval študij, me pa zanimajo tečaji tako ali drugače. hvala za odgovore
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Sekcija reševalcev v zdravstvu Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu