www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

VPRAŠANJE - kako iz drugega poklica med resevalce?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Izobraževanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
saxtenor3

Pridružen/-a: Pet Maj 2005 22:27
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2005 1:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo moje mnenje Exclamation Pa prosim ne se potem obešat na to da ti je to eden rekel.....

Če imaš čas oz. ti je vseeno koliko časa boš še hodila v šolo, potem je to dobra opcija! Sploh kar se tiče finančne plati! Če si preračunaš v štirih letih ne plačaš toliko šolnine kot za en letnik visoke šole Exclamation
In če že greš v to opcijo se pa moraš potem v srednji šoli res pridno učit da boš prišla v visoko po redni poti!!!

Kar se mene tiče je to kr dobra šansa, sploh za tebe ker še nisi zaposlena Exclamation Za nas ki že delamo je pa to ze druga zgodba.
Če pa ti po redni poti nebi šel kasneje vpis v visoko šolo boš pa imela izobrazbo s katero lahko delaš na reševalni in se lahko kasneje ko (že ) imaš službo vpišeš izredno.......

Jooooooj, upam da nisem preveč zakompliciral Exclamation Exclamation Embarassed Ampak to je res samo moje skromno mnenje........ Laughing
Odločitev je pa samo tvoja Exclamation Exclamation
malena3

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 7:31

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2005 2:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nene..sva kar istih mislih....
Hm...tudi jaz sem zaposlena.... Exclamation
Tukaj razlog da ne grem redno študirati.....in da nimam bajne plače za dati 700.000 sit, firma pa mi ne bo financirala..če delam na poslovni strani Laughing

Hvala za mnenje.... Wink pa še kdaj no... Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
saxtenor3

Pridružen/-a: Pet Maj 2005 22:27
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2005 2:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NI BLEMA........ Exclamation Exclamation Exclamation
bartol

Pridružen/-a: Sre Feb 2004 11:23
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 07, 2005 6:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja mogoče še jaz dodam moje mnenje. Jaz osebno ne vidim smisla, da greš še enkrat v srednjo šolo, če pomisliš, da te bo šolanje (srednje, vse skupaj prišlo kot recimo 1 letnik VŠZ ja ) in ob tem izgubiš 4 leta, potem pa ko dokončaš srednjo šolo pa boš morala itak narediti VŠZ ,če boš hotela delati v urgenci kot je tvoj edini cilj. No je za razmislit? Jaz bi začel razmišljati in šparat kako na VŠZ in še poti so ti potem bolj odprte. Je pa res študij svinjsko drag in ga tudi sam plačujem iz svojga žepa. Pogum!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
malena3

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 7:31

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 08, 2005 1:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bartol je napisal/a:
Ja mogoče še jaz dodam moje mnenje. Jaz osebno ne vidim smisla, da greš še enkrat v srednjo šolo, če pomisliš, da te bo šolanje (srednje, vse skupaj prišlo kot recimo 1 letnik VŠZ ja ) in ob tem izgubiš 4 leta, potem pa ko dokončaš srednjo šolo pa boš morala itak narediti VŠZ ,če boš hotela delati v urgenci kot je tvoj edini cilj. No je za razmislit? Jaz bi začel razmišljati in šparat kako na VŠZ in še poti so ti potem bolj odprte. Je pa res študij svinjsko drag in ga tudi sam plačujem iz svojga žepa. Pogum!

Hvala bartol za tvoje mnenje.
No glede visoke zdravstvene ni pogoj, da si samo s to šolo lahko na urgenci, vem pa da je trapasto da bi šla v srednjo, vendar študija si ne morem plačati, financiral mi ga pa itak ne bo nihče, posebej ne firma Rolling Eyes
Mam še časa do drugega leta da pogruntam kako bom..

Hvala za vzpodbudo. Exclamation
Nazaj na vrh
jejz

Pridružen/-a: Pon Mar 2006 9:12
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2006 9:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

malena3 ! ne vem kaj tako siliš v srednješolski program, če pa imaš že opravljeno srednjo solo in zaključeno maturo. V kolikor imaš možnost rednega vpisa na VŠZ (seveda če si v srednješolskem izobraževanju in na maturi zbrala dovolj točk) jo seveda izkoristi. Če pa ti zmanjka kakšna točka za redni vpis pa poizkusi najprej popraviti rezultate mature, saj boš le tako lahko uspešno vpisala v visokošolski študij na VŠZ. Študij bo v tem primeru brezplačen, še vedno pa boš lahko opravljala različna honorarna dela preko študentskega servisa, v kolikor je to tvoja želja in bo čas to dopuščal. Žal prihajajo časi, ko bo zdravstveni tehnik s srednješolsko izobrazbo lahko opravljal v glavnem samo nego bolnika, za ostale posege pa je potrebna visoka izobrazba. V kolikor te iz tega področja zanima kaj več, si priskrbi Protokol KC- Sonček in si v njem preberi razmejitev del in nalog, ki ga lahko opravlja zdravstveni tehnik oz tehnik zdravstvene nege. Potem pa se mi oglasi, če je to tisto delo, ki te bo osrečevalo in ti dajalo smisel v tvojem novem poklicu. Zaradi zahtevnosti dela in izvajanj posegov je na področju urgence danes že skoraj nujno potrebna visokošolska izobrazba. Verjetno pa bo čez deset let visokošolska izobrazba tudi edini pogoj za delo na urgenci. Seveda pa je odločitev še vedno zgolj in samo tvoja.

S spoštovanjem, Jejž
Nazaj na vrh
Posavec Anton

Pridružen/-a: Tor Sep 2003 0:22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 03, 2006 9:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivjo,

Tudi moj nasvet je samo en - delaj na tem, da se vpises in nekako koncas VSZ. Srednja zdravstvena sola je zal dobesedno izguba casa in denarja. Tako to je... Veliko poguma... Lep dan!

Tone
Marmemačka

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 13:05

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2006 1:45 pm    Naslov sporočila: Re: VPRAŠANJE - kako iz drugega poklica med resevalce? Odgovori s citatom

malena3 je napisal/a:

Končala sem srednjo ekonomsko šolo, kar je bila velika napaka.
Hotela sem študirati medicino, kar zdaj pač ne morem več Crying or Very sad , zato sem se odločila, da bi se vpisala na izrednji študij visoke zdravstvene šole-zdravstveni tehnik.

Ne moreš prit na medicino / redno na VŠZ, ker si se že vpisala na nek visokošolski študijski program ali ker nimaš splošne mature / dovolj točk? Če je kaj od slednjega, se vpiši na maturitetni tečaj / izboljšaj maturo.

Tudi sama imam vprašanje. Sem študentka medicine in bi letos, ko pavziram, z veseljem delala kot recimo spremljevalka v reševalnem vozilu, če je kaj takega mogoče. Poznam punco, ki je v srednji šoli (gimnaziji) delala prek študentskega servisa kot spremljevalka starejših (se z njimi tudi vozila v Pacientu), ampak je od tega že nekaj let, tako da ne vem, kako in kje točno se je to zmenila. Če bi mi znal kdo kaj več o tem povedati, bom zelo hvaležna. Aja, imam opravljen izpit na Medicinski fakulteti iz nujne medicinske pomoči ... mislite, da bi me lahko kako ponucali? Smile

Pa se opravičujem za oživitev že kar stare teme. :ups:
Nazaj na vrh
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2006 6:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojla,

ce me spomin ne vara je kar nekaj studentov medicine (ne spominjam se tocno od katerega letnika naprej) delalo pri pacientu po pogodbi.

Sicer pa bo verjetno Andrej takoj, ko bo opazil tvoje vprasanje povedal kako je z Ljubljansko resevalno in moznostmi.

Definitivno pa je tovrstna "zaposlitev" stvar enote na kateri bi se zelela zaposliti in je najbolj smiseln klic na upravo enote, ki te zanima. Tam bos dobila konkreten odgovor.

lp, i

Stupidity isn't punishable by death.
If it was, there would be a hell of a population drop.

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
andrejf
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Sep 2003 14:32
Kraj: Ljubljana (Litija)

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2006 11:06 am    Naslov sporočila: Re: VPRAŠANJE - kako iz drugega poklica med resevalce? Odgovori s citatom

Marmemačka je napisal/a:
...Tudi sama imam vprašanje. Sem študentka medicine in bi letos, ko pavziram, z veseljem delala kot recimo spremljevalka v reševalnem vozilu, če je kaj takega mogoče. Poznam punco, ki je v srednji šoli (gimnaziji) delala prek študentskega servisa kot spremljevalka starejših (se z njimi tudi vozila v Pacientu), ampak je od tega že nekaj let, tako da ne vem, kako in kje točno se je to zmenila. Če bi mi znal kdo kaj več o tem povedati, bom zelo hvaležna. Aja, imam opravljen izpit na Medicinski fakulteti iz nujne medicinske pomoči ... mislite, da bi me lahko kako ponucali? Smile..

Pa se opravičujem za oživitev že kar stare teme. :ups:

Na RPKC imamo utečeno prakso dela preko študentskega servisa (spremljevalec v reševalnem vozilu). Pogoji za takšno delo so: končana srednja zdravstvena šola ali študent visoke šole za zdravstvo ali medicinske fakultete ter uspešno opravljeno interno usposabljanje za delo na RPKC (interna licenca).

Predhodno omenjeno usposabljanje se enkrat letno izvede pred glavno sezono študentskega dela. Glede na to, da boš eno leto pavzirala in si pripravljena ta čas koristno izrabiti bi lahko v tvojem primeru naredili izjemo in usposabljanje organizirali predčasno. Več o tem bi prosil preko ZS ali e-pošte.
Marmemačka

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 13:05

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 19, 2006 12:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najlepša hvala obema za (hiter) odgovor.
Nazaj na vrh
Basulja

Pridružen/-a: Pet Okt 2006 15:39

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2007 12:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da izkoristim temo še jaz, bi vprašal, če lahko ne glede na to, da od prej nimam nobene podlage iz zdravstvenih vod, po vpisu na VZŠ in po končani le tej postanem reševalec?
Letos bom maturiral na gimnaziji in bi se vpisal na VZŠ in bi postal reševalec? Je to mogoče, glede na to, da nisem prej hodil na Srednjo zdravstveno...?
Pa še nekaj bi vprašal; na VZŠ je kar nekaj različnih smeri študija (babištvo, radiologija, zdravstvena nega,...) -- ali se moram za delo reševalca obvezno usmeriti v določeno smer, ali je vseeno katero smer izbereš...? (Npr. če bi izbral smer babištvo, bi bil še vedno lahko reševalec)?
Verjetno je najprimernejša smer zdravstvena nega......

Hvala in lp
Nazaj na vrh
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 10, 2007 8:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot pise ze prakticno v vseh temah kjer govorimo o temu je pac definitivno VZS ustrezna smer. Vecje resevalne ze imajo dipl. zn. med zaposlenimi manjse bodo pa s casom tudi vsaj del kolektiva imeli s tem profilom.

Naceloma je smer ZN najbolj primerna.

lp, i
Nazaj na vrh
remšak6

Pridružen/-a: Pet Avg 2007 9:49

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2009 1:56 pm    Naslov sporočila: Re: VPRAŠANJE - kako iz drugega poklica med resevalce? Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Za uvod naj povem, da skrajno spoštujem delo zdravnikov, reševalcev in osebja v zdravstvenem sistemu. Veliko vas je takih, ki tvegate svoje življenje, da rešite življenje nekomu, ki ga niti poznate ne. Taka dejanja so plemenita in vredna občudovanja..vsaj iz moje strani.

Da zastavim vprašanje. Sem dijak srednje kemijske šole in sicer čez cca 2 meseca bom imel v rokah poklic kemijski tehnik.

Še pred vpisom na to srednjo šolo in še prej v maljših letih, me je dedi nagovarjal naj postanem zdravnik...kot majhen mulo se mi je to zdelo smešno in sm vse do zadnjih 2 let trdil, da bom kemik. Kemija me je res veselila in lahko rečem da z njo nism mel nikoli problemov. Kot še dijak nižjih letnikov sem sodeloval po inštituihm, izdeloval rakete, itd.. skratka po 4 letih šolanja lahko rečm, da nekaj vem o kemiji sami.

Kot povsod, se tudi na naši šoli dogajajo nesreče itd.. tako sem biu priča 2 leti nazaj, ko je nek dijak doživel epileptični napad..sam seveda nism znal pomagati, kot mu pod glavo postavit le nekaj mehkega..to pa je bilo tudi vse. Profesorji...grdo rečeno, ampak tudi niso bili koristni, tazen za klicanje 112. In takrat se je neki premaknilo u meni. Odločen sem biu, da bi rad pomagal ljudem s svojim znanjem, ki bi ga pridobil preko študija itd.. A čez nekaj časa, me je spet zamikala kemija...in sem celo oddal pred prijavo za kemijsko fakulteto.

Ampak globoko v sebi mislim, da bi bil študij kemije napaka..kajti še vedno je u meni želja pomagati ljudem.

Zato Vas sprašujem, spoštovani reševalci, medicinci, kaj vi menite o tem. Seveda ne ciljam na vpis na medicinsko fakulteto (tako grozno spet nism priden), sm pa trdno prepričan, da mi vpis na visoko zdravstveno šolo, smer zdr. nega, nebi smel delati prevelikih težav.

Razz

Rad bi delal kot reševalec..kaj menite vi? Se še potrebuje tak kader višje izobrazbe (ker sm zasledil, da je potrebno imeti višjo šolo)?

In zanima me, kako je z prehodom na medicinsko fakulteto. Recimo, da po študiju na visoki šoli za zdravstvu ugotoviš, da bi študij rad nadeljeval.

Hvala Vam za vnaprejšnje odgovore in res STE carji. Vsaka Vam čast Wink
Nazaj na vrh
UrbanP

Pridružen/-a: Tor Feb 2012 17:15

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2012 7:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav!

Časi so takšni, da je že težko priti na Visoko šolo za zdravstvo tudi če si na srednji zdravstveni šoli zaradi velikega navala v ta poklic in s tem posledično potrebnih veliko "pik" za sprejem. Sam sem namreč 3. letnik SZŠ in me že kar malo zanima kako je s tem ker poklic je zelo lep ampak težko ga je dobit.
Zanima me kako je s tem, če se po končani srednji šoli zaposliš (če imaš možnost) in študiraš ob delu - če ima/ je imel kdo že kake izkušnje in lahko pove svoje mnenje??

Hvala in lep pozdrav,

U.P. Smile
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Izobraževanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu