www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

VPRAŠANJE - kako iz drugega poklica med resevalce?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Izobraževanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
malena3

Pridružen/-a: Tor Okt 2005 7:31

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2005 7:38 am    Naslov sporočila: VPRAŠANJE - kako iz drugega poklica med resevalce? Odgovori s citatom

No...po dolgem času sem naletela na vaš forum.
Imam eno vprašanje ki me muči že dolgo.
Končala sem srednjo ekonomsko šolo, kar je bila velika napaka.
Hotela sem študirati medicino, kar zdaj pač ne morem več Crying or Very sad , zato sem se odločila, da bi se vpisala na izrednji študij visoke zdravstvene šole-zdravstveni tehnik.
No....toje moja zelo velika želja, da delam v tem poklicu in potem se bom pomoje končno spet smejala po dolgem času, ker prekladanje papirjev 100% ni zame, kar sem na žalost že ugotovila.
Ampal zanima me sledeče:
kaj lahk sploh in kje delam s poklicem zdravstveni tehnik?
In kako je izobraževanje za reševalca? Seveda nebi vozila, bi pa bila sovoznik Laughing
Nekje sem prebrala, da je potrebno za to delo opraviti ne vem kake šole še, tako da me je zdej kar malo strah....

Prosim za pomoč...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domen

Pridružen/-a: Pon Avg 2005 18:41
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2005 10:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot prvo ti moram povedati, da po končani visoki zdravstveni šoli dobiš naziv dipl. MS ali dipl. zdravstvenik in ne zdravstveni tehnik(to je po končani srednji zdravstveni šoli)
Kot dipl. MS se lahko zaposliš v:
-bolnišnicah
-zavodih za zdrav. varstvo
-zdraviliščih
-dietnih kuhinjah
-zdravstvenih domovih
-reševalnih službah
-zavodih za rehabilitacijo invalidov itd.

Da pa postaneš reševalec pa moraš imeti opravljeno SZŠ ali VŠZ. Nadalje pa ti bojo bolje znali razložiti reševalci saj sem še študent. Mislim pa, da moraš imeti opravljeno eno letno kroženje po urgenci, porodnišnici, travmatologiji...
kjer dobiš dodatna znanja, ki jih boš rabil na terenu. Vendar naj ti na to vprašanje raje odgovorijo reševalci. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
saxtenor3

Pridružen/-a: Pet Maj 2005 22:27
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2005 1:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trenutno je možno na reševalni postaji delat še s srednjo šolo, vendar pa bo dolgoročno za delo na urgenci potrebno imeti visoko šolo Exclamation S srednjo šolo boš na reševalni lahko opravljal še samo sanitetne prevoze...... Rolling Eyes

Da bi pa bil pogoj za delo na reševalni kroženje po oddelkih pa (vsaj jaz) prvič slišim Question Na nobenem oddelku ne prodobiš takih izkušenj kot na samem terenu......
Ursa

Pridružen/-a: Ned Jun 2004 20:12

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2005 1:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

malena3 .... tehnik zrd.nege-->VŠZ Shocked ..a ti sploh ves kam si se vpisala Confused ?
Nazaj na vrh
malena3

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2005 3:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ursa je napisal/a:
malena3 .... tehnik zrd.nege-->VŠZ Shocked ..a ti sploh ves kam si se vpisala Confused ?

Urša...nisem se še nikamor vpisala.
Zato sprašujem tukaj, ker mi vsak po svoje pove in sama več ne vem.
Torej....delala bi kot reševalka ne kot medicinska sestra...
kaj je prvi korak?
Nazaj na vrh
saxtenor3

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2005 3:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glej malena Exclamation

Prvo razčisti KAJ bi ti sploh delala Question Preberi si moje prejšnje sporočilo Exclamation Exclamation

Ne moreš bit reševalka če nisi medicinska sestra al pa zdravstveni tehnik.....al kak si ti to predstavljaš Question Rolling Eyes

medicinska sestra.................visoka šola
zdravstveni tehnik.................srednja šola

V nobenem primeru pa ne moreš delat na reševalni (vsaj zdaj ne več) če nimaš zdravstvene šole Exclamation

P.S. Prvi korak do dela na reševalni postaji pa ti je definitivno zdravstvena šola Exclamation Exclamation
malena3

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2005 4:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

saxtenor3 je napisal/a:
Glej malena Exclamation

Prvo razčisti KAJ bi ti sploh delala Question Preberi si moje prejšnje sporočilo Exclamation Exclamation

Ne moreš bit reševalka če nisi medicinska sestra al pa zdravstveni tehnik.....al kak si ti to predstavljaš Question Rolling Eyes

medicinska sestra.................visoka šola
zdravstveni tehnik.................srednja šola

V nobenem primeru pa ne moreš delat na reševalni (vsaj zdaj ne več) če nimaš zdravstvene šole Exclamation

P.S. Prvi korak do dela na reševalni postaji pa ti je definitivno zdravstvena šola Exclamation Exclamation

no...sext... hvala na odgovoru Embarassed , vem da znam bit tečna...
Nazaj na vrh
malena3

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2005 4:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam koncano srednjo ekonomsko šolo in bi se rada prekvalificirala v zdravstvenega tehnika. Katere dodatne izpite moram opraviti in kaksen je postopek? Hvala za odgovor.
[i]Prekvalifikacija v zdravstvenega tehnika ni možna. Vpisati se bi morali v izobraževalni program za tehnika zdravstvene nega. Verjetno bi vam šola priznala tudi nekatere splošnoizobraževalne predmete, ki ste jih imeli v enakem obsegu kot to predvideva ta program. Za priznavanje nekaterih predmetov pa je pogoj tudi, da vaše spričevalo ni starejše od 10 let. Najbolje bo, da se pozanimate na Srednji zdravstveni šoli - v Ljubljani se nahaja na Poljanski 61, telefon: 01/ 300 16 11.
OK.....JE TO ZDEJ TO????
Nazaj na vrh
saxtenor3

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2005 5:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma saj nisi tečna............ Laughing Dancing Najbolj natančne informacije boš pa res dobila na sami šoli Exclamation Saj imajo uradne ure, pa pokliči!!!

Moraš vedet da skoraj vsako leto spreminjajo neke programe,tak da......
No, upam da smo ti vsaj malo pomagali Exclamation

P.S. Pa javi kak boš zrihtala Wink
malena3

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2005 5:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sporočim jutri....
HVALA ZA POMOČ..posebej tebi... Cool
Nazaj na vrh
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 05, 2005 3:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ceprav si nek okvirni odgovor ze dobila naj ga se malo dopolnem;

Prvotno sicer nisem glih najbolj razumel kaj si koncala oz. kaj bi dejansko rada sadaj pa razumem, da si ekonomski tehnik.

Torej kot ste ze ugotovili je ena od opcij iti na Srednjo zdravstveno solo (SZS) kjer se pac zmenis katere obveznosti moras zakljuciti do zakljucnega izpita (prakticno vse strokovne predmete + prakso). S srednjo zdravstveno solo danes postanes tehnik zdravstvene nege oz. v zargonu srednja medicinska sestra (nekoc je naziv po tej soli bil zdravstveni tehnik se prej pa medicinksi tehnik - gre pa za isto solo, ki ima sedaj nekoliko bolj usmerjen program v zdravstveno nego - ZN).

Glede na to, da imas srednjo solo ze zakljuceno pa bi morda bilo smisleno narediti maturo (ce slucajno imas zakljucni izpit) in se vpisati direktno na visko solo za zdravstvo (VSZ) smer ZN. Nekoc je to bila visja zdravstvena sola in diplomanti so bile visje medicinske setre (moskega naziva se pa ne spomnem iz glave). Odkar visjih sol ni vec pa je tudi ta postala visoka strokovna in je naziv diplomirana med. sestra oz. za fante dipl. zdravstvenik.

Tako kot zdravstveni tehnik (danes tehnik ZN) kot, ce si Dipl. MS se lahko zaposlis na resevalni sluzbi, seveda predhodno opravis pripravnistvo. Enkrat, ko si pa zaposlena je nacin uvajanja razlicen, kar je seveda odvisno od enote kjer se bos zaposlila.

Konkretno v LJ (Tone, Andrej oz. drugi popravite me ce pisem neumnosti) v casu uvajanja das skozi doloceno stevilo ur na razlicnih bolnisnicnih oddelkih (porodnisnica, urgneti oddelek KC Lj, intenzivna, ...) in sele potem prides na avto... (Od tod morda Domnu zgodba o krozenju)

V Izoli pa se prvo mal vozis in postekas sistem, potem pa prides v roke konkrento meni in si z mano v paru neki casa... Twisted Evil po tem obdobju "maltretiranja" v casu katerega das skozi vse posege po "dnevniku uvajanja novega kadra" in po dolocenih urah voznje pa se pocasi vkljucis v samostojno delo na enoti.

Sicer pa si oglej se morda za tebe zanimive teme:
Kdo so reševalci oz. kako postati reševalec
Zdravstveni reševalec
Profili na reševalnih službah po Sloveniji
Naše delo!!!
Reševalke

lp, i

PS:
NASLOV SEM TI PORPAVIL JAZ TAKO, DA JE OBISKOVALCEM FORUMA LAZJE ZE PO NASLOVU VIDETI KAJ TEMA OBRAVNAVA

Nazadnje urejal/a igor Ned Jan 07, 2007 9:10 am; skupaj popravljeno 4 krat
Nazaj na vrh
malena3

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 05, 2005 10:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

IGOR...najprej hvala za izčrpno poročilo.
Imam narejeno maturo+diplomo 6 stopnje.
Naj povem, da sem danes klicala na Visoko šolo za zdravstvo v Lj in mi je ena zelo neprijazna gospa Rolling Eyes dala skope podatke, seveda pa ni pozabila omeniti, da študij stane 700.000 sit. Seveda govorim o izrednem študiju. Kaj drugega mi ni znala povedati, razen da moram poslati vse dokončano..rezultate mature in diplome in potem se oni odočijo, ali sem sprejeta..po šokiranju, ko mi ej povedala ceno sem pozabila prašati ali to stane cel letnik ali ne....
IMA KDO MNENJE?
Nazaj na vrh
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2005 2:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja to je cena letnika in je priblizno taka tudi v Izoli in Mariboru...

Glede na to da imas maturo pa ti definitivno priporocam vpis na visoko solo... Mislim, pa da ti je bolj pametno se vpisati v redni studij, ki se pac ne placuje, ce seveda izpolnjujes pogoje oz., ce je sploh se kje kaj mesta.

Ne stekam 6 stopnje (to bi bila neka visja ali...) sicer tu naprej bova na private, ki sem prejel tvoje sporocilo...

lp, i

Stupidity isn't punishable by death.
If it was, there would be a hell of a population drop.

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
saxtenor3

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2005 10:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da ti je "neprijazna" gospa dala celo popust!!!! Rolling Eyes V Mariboru stane prvi letnik VZS 800.000 sit!!! Ce si sprejet pa moras 276.000 sit plačat takoj, ostalo pa malo kasneje Exclamation Exclamation

Ampak če te interesira se ti kljub ceni splača vpisat!Čeprav vem da jih je zadnje čase vedno več ki ravno zaradi cene ne morejo študirat........ Rolling Eyes

Ampak mislim pa (če se motim me naj kdo popravi) da si za letošnje leto prepozna!!!Kolikor je meni znano so že tud tretji (izredni) vpisi mimo Exclamation Question
malena3

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 06, 2005 11:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SAX...sem prepozna..sem deklica ki preveč komplicira in nabira informacije že eno leto naprej Laughing

Glavno...700.000 si tudi pri živi duši ne morem privoščiti. Rolling Eyes
Poznam tudi 3 primere depresivnih ljudi, ki si zaradi gromozanske cene ne morejo privoščiti študija.
In pri moji izobrazbi je res smešno da grem sedet spet v srednješolske klopi, ampak, ker je to moja velika velika želja, ne bom odstopila.
Sem se pozanimala na srednji zdravstveni šoli, izredni študij stane 180.000 sit, priznane imam izpite iz mature (slovenščina, angleščina), študij gre 3x na teden plus sobota dopoldne, vpisnina je 50.000+ ostalo lahko plačaš v 10 obrokih.
Evo, to se mi zdi čisto ok....in mogoče nadknadno naredim visoko šolo..
Mnenje SAX?
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Izobraževanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu