www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

hmmm...... (80 urni tecaj PP)
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Izobraževanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
orfej

Pridružen/-a: Ned Maj 2005 22:23
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 09, 2005 11:26 am    Naslov sporočila: hmmm...... (80 urni tecaj PP) Odgovori s citatom

dragi moji tako je ,ker ne vem ali sem se spravil na pravi forum me prosim popravite ,ker sem se ves zelen tukaj bolj malo vem.

zanima me pa sledece

kje se da opraviti 80oz.100 urni zdrvstveni tecaj

in kaj sploh ta tecej vsebuje

ce mi lahko kdo pomaga bi bil zelo vesel

hvala
Sašo

Pridružen/-a: Pet Apr 2004 17:22
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 10, 2005 7:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tak tečaj naj bi potekal v kratkem v Bovcu pod okriljem tamkajšnje gasilske zveze in CZ...
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 10, 2005 8:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razen zgoraj navedene opcije pa se zglasisi na tebi najblizjem sedezu rdecega kriza in bos zvedel vse...

Glede na to da je tecaj bolj "po narocilu" je navadno tako da se zbirajo prijave in ko se doseze "kvota" prijavljenih se tecaj izpelje.

Navadno isti tecaj obiskujejo "razlicni" ljudje (npr.; clani CZ, posamezniki, zapslni, ki jim sluzba to nalaga, gasilci, ...) skratka, ko jih je dovolj se tecaj izpelje in tega (vsaj na obali) izvaja RK... mislim pa da je nosilec vedno RK.

lp, i

Stupidity isn't punishable by death.
If it was, there would be a hell of a population drop.

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orfej

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 10, 2005 9:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aha najbolje je da grem kar na rk pa vse zvem cool

a mogoce kdo ve kolk je kaj cena tega tecaja in pa kaj sploh vsebuje
stojko

Pridružen/-a: Tor Mar 2004 11:52
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 12, 2005 3:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nosilec takih tečajev je RK (razen v primeru kakih internih izobraževanj). Izvajajo ga predavatelji z licenco ( zdr. teh. in zdravniki ) in po opravljenem tečaju in uspešno zaključenem izpitu dobiš ustrezno potrdilo. Na tečaju se učiš o osnovah anatomije ( kosti, žile, mišice...)seveda zelo na kratko, potem je zelo velik povdarek na temo oživljanja, krvavitev, oskrbe rane z učenjem tipičnih in atipičnih obvez, imobilizacije s standardnimi in priročnimi sredstvi, oskrbe opeklin, ozeblin, elektičnih in kemičnih poškodb. Nekaj se pove še o zastrupitvah, kemičnih in bioloških strupih ter o masovnih nesrečah. V zadnjem času se na tem tečaju obravnava tudi nekaj nujnih obolenj, kot so: srčna kap, dihalna stiska, alergija, itd. To je v glavnem vse. Mogoče sem na kako temo pozabil, vendar nič pomembnega. Cena? Zadnja za katero vem je bila okrog 60.000 SIT. Lahko se pozanimaš v službi ( če si zaposlen, predvsem v družbeni firmi), CZ, ali kaki podobni službi, ki bi ti lahko delno ali v celoti plačali stroške tečaja, vendar te potem, seveda, lahko tudi ob kaki priložnosti izkoristijo. To je to. Upam.
Nazaj na vrh
orfej

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 12, 2005 3:48 pm    Naslov sporočila: stojko Odgovori s citatom

stojko....
.... ker sem imel danes malo casa sem potelefoniral okoli po obmocnih enotah rdecega kriza in sem se malo pozanimal glede tega tecaja res je kakor opisujes hehe sam je tu sedaj problem in to velik ki nastane,problem je v tem da teh tecajev pac ni ,ker ni interesentov za ta tecaj,v celju recimo ga niso imeli ze 3 leta tako da je povprasevanje po tem tecajo full majhno.

pa se nekaj je cene tecajev so razlicne tako sem dobil informacijo da je na stajerskem tecaj okoli 40.000 sit v ljubljani pa okoli 60.000 sit.
no ja pa se nekaj gre povsem za samoplacnisko varjanto tako da o kaksnem spozoriranju ni ne duha ne sluha hehehe.

sicer pa me se nekaj zanima kaj je lahko clovek ko imam opravljen izpit oz.kaj lahko pocne z njim oz kake naloge so mu nalozene ...ok to da je dolzan pomagat v nesrecah in podobnih zadevah mi je jasno nekdo mi je rekel da si lahko celo hudooo kaznovan ce ugotovijo da imas narejen tecaj p nisi pomagal poskodovancu 8no ja itaq svak pomaga po svojih najboljsih moceh)...........Ali imas kaksne prednosti pri zaposlitvi v zdravstvu ali pa ........

pa lep pozdrav
boštjančk

Pridružen/-a: Sre Feb 2005 11:27
Kraj: povžarija

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 13, 2005 10:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Orfej pa poskusi preko kakšnega gasilskega društva, oziroma tega ki ti je najbližji, ali pa preko OŠCZ, kjer bodo po vsej verjetnosti zahtevali, da se pridružiš in te bodo razporedili v svoje vrste, ampak to ni noben bau bau, pa še brezplačno boš prišel do tečaja.
stojko

Pridružen/-a: Tor Mar 2004 11:52
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 17, 2005 11:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda imaš prednost pri zaposlovanju, seveda tam, kjer tak kader potrebujejo. Voznik reševalnega vozila mora imeti najmanj 80-urni tečaj PP. Mogoče še kje v zdravstvenih ustanovah ( domovi starejših občanov, negovalni oddelki ...). Pri nas v Postojnskem RK že dve leti čakamo na prijave kandidatov, vendar je vedno tako, da naenkrat zberemo 2-3, kar je premalo, čez čas se prijavijo še 1-2, vendar tisti od prej niso več zainteresirani in tako to traja v nedogled.
Kaj s takim tečajem lahko počneš? Think Veliko ali pa nič. V mnogih službah so ljudje s takim znanjem zaželjeni ( jamarji, gorski reševalci, gasilci, vodniki reševalnih psov,....), vendar gre za večinoma neprofitne in prostovoljne organizacije. Dancing Sicer pa morajo imeti v podjetjih kader, s tovrstno izobrazbo, ker tako zahteva zakon. Vendar se na to firme bolj malo ozirajo, ker skozi njihov pogled so to nepotrebni stroški. Shhh Sicer pa je to znanje kot z večino ostalega znanja. Ko poveš da znaš to in ono izven okvirjev, ki jih zahtevajo, seveda, to nikogar ne briga, Not talking ker se bojijo, da bodo morali to dodatno plačati. Speak to the hand Ko pa potrebujejo to tvoje znanje, takoj vedo na koga se morajo obrniti. Very Happy Laughing Anxious Applause Če ga boš uspel unovčiti vnaprej bo v redu, drugače boš delal zastonj. Pray LP
Nazaj na vrh
orfej

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 17, 2005 2:16 pm    Naslov sporočila: stojko Odgovori s citatom

stojko

res si mi veliko povedal res hvala samo je pa tak,malo sem klical okoli in se pozanimal kak je tem tecajem,tako je po sloveniji je zelo malo teh tecajev nekateri obmocni centri RK in uprave za resevnje in zascito teh tecajev niso imeli kar nekaj let tako da tudi v kratkem ne vidijo moznosti izobrazevanja.sem pa zvedel da RK maribor prireja tecaj konec meseca in mislim da uprave za zascito in resevanje v ljubljani prireja tecaj v novembru,to p je tudi vse kar se tice teh tecajev.

problem nastane ko se odloci nekdo iz ljubljanskega konca ali pa drugega opraviti tecaj na stajerskem koncu(ker ni druge moznosti),treba se je vozit ali pa celo potrebno prebiti dneve kar tam ,si nekje zrihtat za prespat........

in tudi to sem zvedel da z opravljenim izpitom nisi dovolj usposobljen za voznika resevalnega vozila,sedaj pa ce je to res pa ne vem ker mislim da najbolj veste vi ki delate na tem podrocju.

sadaj pa eno resno vprasanje:

Koliko je sploh povprasevanja po tem kadru, tecajih....
Zakaj se resevalci ali pac kdo drugi ne vedejo in naredijo recimo tecaj in pa dajo pac spanje in vse ostalo zraven seveda za primerno ceno !!!! Osebno mislim da ce bi se naredil en tak tecaj za celo slovenijo tako da bi lahko prisli tudi iz ostali regij ,da bi bilo veliko vec odziva ,tko pa se javijo eden ali pa dva kar je verjamem veliko premalo ..............

ok lahko bi pisal se kaj ,vendar sem po eni strani razocaran po drugi pa zelo presenecen kako je s temi tecaji.

ok lepo se imejte upam da nisem bil prestrog hehehe
igor
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 17, 2005 9:45 pm    Naslov sporočila: Re: stojko Odgovori s citatom

orfej je napisal/a:

sadaj pa eno resno vprasanje:

Koliko je sploh povprasevanja po tem kadru, tecajih....
Zakaj se resevalci ali pac kdo drugi ne vedejo in naredijo recimo tecaj in pa dajo pac spanje in vse ostalo zraven seveda za primerno ceno !!!! Osebno mislim da ce bi se naredil en tak tecaj za celo slovenijo tako da bi lahko prisli tudi iz ostali regij ,da bi bilo veliko vec odziva ,tko pa se javijo eden ali pa dva kar je verjamem veliko premalo ..............

ok lahko bi pisal se kaj ,vendar sem po eni strani razocaran po drugi pa zelo presenecen kako je s temi tecaji.

ok lepo se imejte upam da nisem bil prestrog hehehe

Mislim, da si ti tu neki slabo razumel zato samo na kratko...

Nekdo, ki ima ta tecaj opravljen ni s tem tecajem postal nek "kader" So pa stevilni kadri za katere je ta tecaj eden od pogojev za zaposlitev.

Vozniki resevalnega vozila npr. (tam kjer jih pac se sprejemajo) morajo imeti izpolnjene dolocene pogeje (dolocena stopnja izobrazbe - navadno tretja, vozniske kategorije, ... 80 urni tecaj pp) voznike kot take pa na veliki vecini neot ne sprejemajo vec.

Glede same izvedbe pa ga v nasi drzavi lahko organizira in podeljuje kartocncke, ki potrjujeo da si tecaj opravil izkljucno in edino rdeci kriz, tako kot to velja za 8 ali 10 urni tecaj PP za voznike motornih vozil - 9 člen zakon o rdečem krizu, ki doloca da je to javno pooblastilo. Torej se nihce ne more organizrat, da bi ga tak tecaj enostavno sprovedel, ce tega ne organizira RK in ga izvajajo njihovi predavatelji.

Poudarjam pa ponovno da gre za tecaj PRVE POMOCI, ki jo ne gre mesati z Nujno medicinsko pomocjo. Gre za tecaj kjer se pridobi osnovna znanja o postopkih in ukrepih do prihoda storkvno usposobljene ekipe.

Nasi vozniki te tecaje imajo in veliki vecini sluzijo kot dobro izhodisce pri obvaldovanju znanj, ki jih pridobijo z leti izkusenj na enotah NMP po Sloveniji...

lp, i

PS:
GHlede tebe in tvoje zelje po tecaju pa; mislim, da vsi clani civilne zascite imajo tak tecaj opravljen in ga organizirajo interno v sodelovanju z RK, torej je ena od opcij ta da se jim pridruzis... (preveri prej ce drzi)

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
orfej

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 17, 2005 11:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

igor ja ja saj ko sem se pogovarjal z upravo za zascito in resevanje so mi povedali da s tem tecajem nisem usposobljen za voznika resevalnega vozila imam pa neko osnovo ki pa jo lahko nadgradim.

vem pa tudi da je potrebna neka izobrazba vsaj kolikor sem gledal po forumu.

hja no ja kar se tice tecaja vsesplosnega hja ideja je bila zato sem napisal ni pa slaba ideja moras priznat hehehe,kot sem ze omenil nekateri RK niso imeli tecaja ze nekaj let in tudi v prihodnosti ni na vidiku.

hja ko ze omenjas kategorije katere so to,in pa ves kaj me zanima privat firme imajo neurgentne prevoze kaj se tam zahteva.

lp
igor
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 18, 2005 10:23 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glih to glede "nadgraditve" tega tecaja ti skusam povedat...

Take nadgraditve ni... ta tecaj je pac sestavni del zahtev pri dolocenih poklicih in ga pac imas ali pa ne. Ce ga nimas in se zahteva ga gres
naredit in hga potem imas.

Najenostavnejsa pot do tega pa je kot sem ti omenil da se vclanis v civilno zascito in te bodo poslali oni (vsaj mislim, da je tako).

Glede kategorij pa je mislim da marsikje ze "C" dovolj pri nas jih ima vecina tudi "E". Sicer pa je to tko kot sem ti rekel, ce te zanima postati voznik resevalnega vozila se namesto teh tecajev vpisi v srednjo zdravstveno solo in zacni.

lp, i

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
orfej

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 18, 2005 2:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja zelo lapo napisano ja,verjamem da so pogoji vedno bolj zahtevni tako da je tezko priti do zeljenega poklica.

no ja kar se tice solanja je pa tko

!.ce bi vsak vedel kaj mu lezi na dusi pri 14 letih bi se verjetno ze takoj odlocil za poklic ki ga veseli,ker pa po mojem mnenju pri 14 letih nisi tolko dozorel da ves kaj bi pocel je to tezko ,in ce bi vedel vsak posameznik otem bi bilo manj izobrazevanja ob delu.

". solanje hmm vse lepo in prav po eni strani govorijo kolko primanjkuje zdravstvenega kadra po drugi strani pa ko zves ceno letnika se pa lahko samo vsedes in jokas hehehe ker ti je takoj jasno da ko se bos solal ne bos prisel cez mesec.

zdaj si pa zamisli ok to je moj pogled na vso zadevo in ne kritiziram nobenega da ne bo pomote.

clovek ki ima srednjo solo zeposlen ,prihodki so cca 115.000 sit na mesec si tezko privosci izobrazevanje ob delu kar mu ze tako tezko znese cez mesec,da pa bi se se izobrazeval in placeval take vsote je pa res hudooo.
se pravi da ostane tam kjer je in dela pac za teh pr tisoc tolarjev in vseeno ce hoce pridobiti se dodatno znanje,

pred leti sem delal v neki firmi ki sploh ni imela posluha za izobrazevenje v moji branzi tako da smo morali delavci oz.zaposleni jemati svoj dopust da smo se izobrazevali in imeli novetete na pladnju s katerimi smo se srecevali na delovni poti,delodajalec pa niti ni prasal al gres al ne enostavno je odvrnil da si dovolj usposobljen za delo ????????????halooooo se mi zdi da tak nacin res ni primeren,ampak kaj ces tiho si in vzames dopust in gres,hvala bogu da so nekatere firme naredile izobrazevanje v njihovem interesu in da ga ni bilo treba placat.

ok pustim sedaj to hocem reci da je hudo placevat solnino glede na ekonomsko stanje pri nas v sloveniji,ko je ze tako vse v k..........,da pa bi se cloveku pomagalo tega pa ni noben ti ne ponudi denarja za izobrazevanje.

ok tolko sem napisal upam da se nisem prevec oddaljil od teme hehehe samo moral pa sem napisat ej vem nekateri se ne boste strinjali z mano pa boste rekli prej bi mislil na to samo kaj cmo na napakah se ucimo

no pa lep pozdrav
Balko

Pridružen/-a: Sre Maj 2005 18:45
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 18, 2005 9:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sašo, a jst bi lahko naredu ta tečaj kar pri gasilcih u Kobaridu?

Problem je da nism gasilc in bi verjetno mogu delat še gasilski izpit.......

Dej malo opiši kaj bi se dalo narest (če bi se dalo) za ta tečaj PP

Napiš mi kr na zasebna sporočila
Uporabnik001

Pridružen/-a: Sob Mar 2004 15:08
Kraj: Ljubljana-Podutik

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 26, 2005 8:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem član prostovoljnega društva iz Mestne občine Ljubljana. V okviru Oddelka za zaščito in reševanje MOL se bom udeležil 80 urnega tečaja prve pomoči (čeprav rekli so nam, da je to tečaj za bolničarja), ki bo organiziran enkrat jeseni.
Zanima me če kdo pozna omenjeni tečaj oziroma a je tečaj za bolničarja=tečaju PP?

Za odgovore se vam lepo zahvaljujem...

Lp,
Aljaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Izobraževanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu