www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nalepnice in podobna krama
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Sekcija reševalcev v zdravstvu
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 25, 2004 12:39 am    Naslov sporočila: Nalepnice in podobna krama Odgovori s citatom

Glede na to da smo ze res pisani in neprepoznavni, pa se celo vcasih mal v kot porinjeni ...
kaj ko bi nam kdo iz "sekcije" mal kak simbolcek zrihtal ... recimo kako nalepko za na avto, kak obesek za kljuce v obliki tega znaka Sekcije resevalcev ?
pa da kako clanarino placamo pa se ene 2x na leto je dobimo na kaki zabavi ....?
pri nas ko smo bolj mali tak ni nobene zabave, ker ce je, nas je tak pol v sluzbi ... in trije resevalci se pac ne morejo zabavati ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Erik
Administrator foruma

Pridružen/-a: Ned Avg 2003 11:34
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 25, 2004 11:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če želiš nalepko ti jo jaz izrežem z rezalnikom iz samolepilne folije .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
umetna_bradavicka
Moderator foruma

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 26, 2004 4:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala lepa... so si jih dal tiskat...
Nazaj na vrh
Posavec Anton

Pridružen/-a: Tor Sep 2003 0:22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 06, 2004 9:03 am    Naslov sporočila: Simboli sekcije Odgovori s citatom

Lepo, da reševalci čutimo pripadnost naši Sekciji reševalcev v zdravstvu. Very Happy Simbolov - novega logotipa - nismo mogli dati v izdelavo, ker ga zbornica - zveza, pod katere okrilje sodimo, še ni uradno potrdila. Sedaj se je to že zgodilo in razmišljamo tudi o tem (nalepke, našitki). Kar se tiče članarine - žal je sami ne moremo pobirati Crying or Very sad ceprav bi to precej olajšalo delo sekcije. Sekcija deluje v okviru Zbornice zdravstvene nege Slovenije in tam se prijavite in plačujete članarino - pravzaprav vašemu regijskemu društvu medicinskih sester in zdravstvenih tehnikov. Edini dohodek, ki ga imamo, je od naših seminarjev in če nam v okviru teh seminarjev priskoči na pomoč kakšen pokrovitelj ali donator, da lažje pokrijemo vse stroške. Ves denar se namenja izključno izobraževanju reševalcev. Veliko literature z naših seminarjev razdelimo po reševalnih postaja in službah tudi zastonj. Prav tako po srednjih zdravstvenih šolah in visokih šolah za zdravstvo. Nek kolega, ki nima OO, da bi se predstavil Rolling Eyes je pisal o nekih honorarjih... Ko bi vi vedeli, koliko zastonj dela je, da sekcija in navsezadnje tudi ta spletna stran , deluje. Ljudem, ki delajo, povrnemo le potne stroške, pa še to ne vedno, ker se jim odpovemo v korist sekcije. Prav zaradi tega sploh ne mislim odgovarjati kolegu (kateri je sicer z moje Reševalne postaje v Ljubljani - to vem, ker imam kot moderator dostop do nekaterih podatkov, pa on tega ni vedel) na očitke o nekih honorarjih... (tema: novoletna zabava). Pri sekciji je dovolj prostora za vse reševalce in dela ne manjka. Zaslužil ne bo nihče... Torej - najbolj nam lahko pomagate tako, da se redno udeležujete naših seminarjev, mi pa se bomo trudili, da bodo čim bolj kvalitetni (tako in drugače Very Happy ).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Gost

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2004 4:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LOGO - sekcije NALEPKE ZA NA AVTO in Nalepnice in podobna krama se mi zdita zelo podobni. Mogoče je ti dve temi potrebno zdtružiti v eno Question

Ne, da bi bil Crying or Very sad oz. Mad , da se naš logotip pojavlja na vseh mogočih avtomobilih in da si vsemogoči bogsigavedikdo z njim kupuje Pray pri policajih.

Če že imamo sekcijo in člane, ki so se v njo včlanili zaradi pripadnosti skupini, ki se navzven identificira z enotnim znakom pričakujem, da bom ob srečanju s človekom, ki nosi tak znak imel opravka s stanovskim kolegom in ne z Question Liar Exclamation ....

Kaj bi bilo, če bi si mi začeli na avtomobile lepiti FIDES-ove nalepke oz. zakaj to ne počno taisti, ki se krasijo s tujim perjem. Sprašujem se ali je naš logotip lepši ali pa se je lažje izkazovati za REŠEVALCA V ZDRAVSTVU kot pa za ZDRAVNIKA.

Mislim, da imajo policaji zelo lepo izdelan znak na prozorni plastiki, ki se z notranje strani pritrdi na sprednjo šipo avtomobila. Zraven logotipa imajo še številko, ki je verjetno preverljiva in onemogoča "zlorabo".

Ko bomo imeli ta del rešen si bom tudi jaz z veseljem in ponosom "zalimal" znak sekcije na svoj avtomobil.
Nazaj na vrh
viktorz
Moderator foruma

Pridružen/-a: Čet Apr 2004 13:23
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2004 5:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rolling Eyes Prejle mi je potekla seja, pa nisem opazil.
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
bartol

Pridružen/-a: Sre Feb 2004 11:23
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 28, 2004 10:58 am    Naslov sporočila: Kaj pa uradne službene izkaznice? Odgovori s citatom

Že kar nekaj časa razmišljam o potrebi enotne službene izkaznice. Mislim ,da bi uradna izkaznica olajšala mnogo stvari in komplikacije ,ki nastanejo, ko se kot civilni reševelci pojavimo v različnih situacijah. Ker je pač večkrat tako ,da se vsi ne moramo poznati med seboj . Pa tudi ,če bo šel še kakšen od kolegov kam v tujino pogledat ali pa se bo samo ustavil iz firbca mu lahko povem kako prav bi mu prišla. Me pa zanima kaj si ostali mislite in če ni mogoče kaj takega že v teku?

Lep dan vsem!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 28, 2004 1:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Osebno bi zelo rad imel sluzbene ozkaznico in tudi nalepko bi rad imel (na temu ze delam - sam ne z logotipom sekcije ker je pac precej specificen)

Mislim pa da bi to moglo bit nekako urejno znotraj sekcije ne vem pa kako - bi bilo dobro malo potuhtat

Stupidity isn't punishable by death.
If it was, there would be a hell of a population drop.

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
DOMEN
Gost

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 28, 2004 9:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam nalepko na avtomobilu, ki me je rešila že kar nekaj krat. Govorim, takrat ko nisem bil privezan ali pa sem prekoračil hitrost, vendar za 10km/h, NAJVEČ.
Ampak, ko so me možje postave nazadnje ustavili, mi je rekel naj mu pokažem iskaznico, ker da nalepka za njega ni dovolj.
IZKAZNICE bi nam prav prišle, pa ne samo v tem primeru.
PS. Igor, pokliči me!
Lep pozdrav! Cool
Nazaj na vrh
tomy

Pridružen/-a: Pet Nov 2003 23:13
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 28, 2004 11:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja to bi bilo pa res v redu.
Kaj pa,če bi se pri policiji pozanimali kako imajo oni to reč s prozornimi tablicami in izkaznicami urejeno?

Po mojem bi bilo res dobro, če bi si vsaj kakšno izkaznico omislili.
Matej_

Pridružen/-a: Sre Feb 2004 22:55

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 29, 2004 1:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A izkaznica zbornice ZN ni v redu Smile Smile Stvari bi bila res lahko zanimiva s temi novimi izkaznicami in št. Pa to sam za "forumovce" ali kako bi bilo s tem?
Nazaj na vrh
umetna_bradavicka
Moderator foruma

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 02, 2004 7:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja dalo bi se vse naredit ... sem ze malo pozvedoval okoli,... pa tudi dal sem si naredit "znacko" ... ceprav preko oceana in je kar drago prislo
http://www.badges-etc.com/

ps: pa zdaj nic ne maham okoli z njo !

drugace pa mi je ze nekdo punujal da bi si dali delat usneje etuije za vozniško z odtisnjenim logom ali pac karkoli se da gor odtisnat ...
pa tudi znacke oz pravzaprav dandanes se da SKORAJ VSE ...

samo tezave so ( ki pa so resljive)
1) morali bo dobiti nekaksno odobritev ( zelono luc) od sekcije oz kaksen visje ustanove
2) moralo bi se jih dati masivn delat, ne 5 ali 10 ampak 100 kom ...
3) glih vsi niso za to ( glej tudi tocko 2.)

Nazaj na vrh
Gost

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 03, 2004 8:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ideja res ni slaba in lahko bi se kej naredilo v tej smeri. Mislim pa, da ni rešitev, da gremo v neke samostojne projekte in se sami ubadamo s tem. Mislim, da mora biti zadeva speljana na višjih inštancah in bi vsak reševalec pridobil dokument, ki bi veljal kot uraden dokument pri našem delu. Z njo bi lahko v vsaki situaciji dokazoval identiteto in bi bilo veliko manj težav za vse.
No ja, v mislih imam nekaj podobnega, kot imajo policisti. Službeno izkaznico z imenom, službeno številko, sliko..., katero jim izda ministrstvo za notranje zadeve (vsaj mislim).
No ja, sam ideja Cool
Nazaj na vrh
umetna_bradavicka
Moderator foruma

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 03, 2004 9:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja samo,... koga bi izbrali kot najvisjo instanco ?
kdo nam bi podpisal ? kebercek ?
h komu bi lahko poslali predlog ?

Embarassed
Nazaj na vrh
andrejf
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Sep 2003 14:32
Kraj: Ljubljana (Litija)

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 04, 2004 12:29 am    Naslov sporočila: Nekaj razmišljanj Odgovori s citatom

Vse to kar omenjata diši po licenciranju. Možno bo po pridobitvi izobrazbe zdravstveni reševalec (nacionalna poklicna kvalifikacija) in opravljenem licenčnem izpitu na MZ (bodoča Agencija za NMP - Zakon o NMP v pripravi). Če bi imela Zbornica ZN zakonsko podlago in pristojnosti tako, kot Zdravniška zbornica, potem bi lahko to bila Zbornica ZN.

Kdor ima licenco (dovoljenje za delo) ima ustrezni identifikacijski dokument s ID številko, značko, pravico do določenih oznak ipd...
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Sekcija reševalcev v zdravstvu Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu