www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Cigavo vozilo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Tehnologija na področju našega poklica
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
panter84
Gost

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2005 4:29 pm    Naslov sporočila: Cigavo vozilo Odgovori s citatom

Danes sem opazil enga resilca parkiranega pred resevalno postajo v ljubljani. Pritegnil me je izgled vozila in napis na njem. No ujel sem le del napisa saj sem se peljal mimo. V anglescini je pisalo d aje darilo od ne vem koga. A je to kak nov resilc v lj ali so bli samo na obisku? In pa ko sem gledal strani z rabljenimi resevalnimi vozili v ameriki sem opazil da so njihovi resilci veliko bolj prostorni. Prosil bi da mi kdo od vas pove se kako razliko med nasimi in njihovimi res. vozili oz kateri so po vasem mnenju boljsi. Upam da nisem rpezahteven =) Pa fajn forum mate

lp erik
Nazaj na vrh
Posavec Anton

Pridružen/-a: Tor Sep 2003 0:22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 09, 2005 4:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na obisku pri nas so bili kolegi iz ZD Karlovac (Hrvaška). Vozilo je res izjemno prostorno, motor strahoten (8000 ccm), ni pa najbolj primerno za naše razmere (slab teren...). Je pa vsekakor zanimivo. Lep dan!

Tone
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2005 5:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja no od zunaj so res videti prosotrna samnotri pa je mal drugace...

Nekaj let nazaj sem bil 1 mesec v ZDA in gostoval na enotah v San Diegu (CA) Phoenixu, Tucsonu in Green Valley-u (AZ) - Pima County ter na kratko (le dva dni) v Sedoni - Yavapai County. Bil sem tudi s fanti od Rural Metro (ki je v ZDA zelo razisrjen - zasebniki, ki delajo kot koncesionarji drzave in so sestavni del sicer drzavnih ali zasebnih enot, ki pokrivajo neko podrocje)

Vozila so vsa istega prozvajalca ali so si pac zelo podobna, se nisem prevec ukvarjal z zunanjostjo notri pa so dobesedno enaka... To je pa zato, ker se na osnovno vozilo namesti BOX.

Glede udobnmosti in prevoza je bistvena razlika med nasimi in amerskimi morda v temu, da se pri nas pacienta dost bolj komot vozi pa ti dost bol komot sedis (ce pac seveda nimas za delat)... V nasih vozilih so namrec sedezi pri njih pa imas neke vrste blazin na razsiritvah notranjih sten - prucke (kot je videti tudi v filmih). Ce pa mas za delat pa si pri nas prav tako bolj komot v njihovih vozilih jaz namrec ne stojim po konci medtem, ko v nasih le mal glavo sklonim... Sicer pa tudi nimam zakaj stat po konci moram cepet ali klecat (beri 2 odstavka nizje naprej).

Premetavanje med samim prevozom pa se mi zdi, da je je pri nasih bistveno manj obcutno. Se pa tudi v SLO uporablajo vozila z BOX-i (MB) sam je pa nacin opremljanja mal drugacen in osnovno vozilo je drugo tako, da ni primerljivo z ameriskimi...

Se ena bistvena zadeva, je da so ameriska nosila (v vseh primerih, ki sem jih jaz srecal) postavljena med vodila, ki so "prisravfana" na tla. Pri nas so nosila vedno na podvozjih... Ce v njihova vozila dali se podvozje nosil bi pacient bil previsoko, kot sem zgoraj omenil ti namrec sedis nekako na pruckah, ki so razsiritve notranjih sten bolniskega prostora (recimo da precej komot cepis s polozeno ritjo...)

No tu je se postavitev opreme in omaric v vozilu (morda mi pac ni bila vsec ke rsem vajen drugace) sam to je pa ze druga zgodba... Torej njihova vozila le niso tako prosotrna (vsaj po visini ne, v sirino pa z malo ze) ...

Njihova dobra lastnost pa je npr. ta da imajo en kup opreme zunaj. Tu mislim, da ne vstopas vec v vozilo temvec le odpres vrata, ki so zunaj in vzames nek kos opreme (nekaj takega ima tudi MB pri nas, ki imajo box), pri nas je pa vse v avtu...

No tko... lp, i

Stupidity isn't punishable by death.
If it was, there would be a hell of a population drop.

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mitja.K

Pridružen/-a: Sob Nov 2003 18:00
Kraj: Kranjska Gora

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 11, 2005 12:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Anton, ali lahko malo opišeš tole pošast iz Karlovca. Ali je to kakšno ameriško vozilo, da ima takšno kubaturo? Wink
Nazaj na vrh
panter84
Gost

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 11, 2005 1:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JA res hvala za izcpen odgovor. Nisem pricakoval da se bo kdo tako zelo potrudil =)
Nazaj na vrh
Anton
Gost

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 12, 2005 2:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali obstaja kaksna slika tega avtomobila?

LP
Anton
Nazaj na vrh
Posavec Anton

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 14, 2005 9:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vozilo, ki sem ga omenil, so ZD Karlovac poklonili hrvaški izseljenci iz ZDA med njihovo vojno. Vozilo je seveda tipično ameriško - Ford z nekaj tisoč kubikov, pogon na bencin. Koliko pije goriva raje nebi govoril. Ima pa famozno vzmetenje (aktivno) - stvar, ki bi si jo želel vsak slovenski reševalec. Kako izgleda od znotraj je povedal že Igor in nebi več dodajal. Igor se pritožuje nad višino - kdo mu je pa kriv če ima skoraj 2 m. Igor, če bi bil tako velik kot jaz, ti to nebi delalo probleme Laughing. Pa saj je dosti prostora tudi za njega. Vozilo je izdelalo eno največjih ameriških podjetij za opremljanje reševalnih vozil Wheeled Coach. Slikic žal nimam, lahko pa pogledate malo po internetu, kjer tega materiala ne manjka. Vozilo nima štirikolesnega pogona Confused . Prav zaradi vsega tega ga kolegi iz Karlovca uporabljajo samo izjemoma in predvsem za premestitve. Vozilo je bolj primerno za ravne ceste in ne mara preveč ovinkov. Ena boljših stvari je tudi namestitev dela opreme v zunanjih boksih (imobilizacija...). To se mi zdi dobro predvsem iz higienskega vidika, ker umazane opreme ne daješ v čisto vozilo....... Toliko o tem. Lep dan!

Tone
boštjančk

Pridružen/-a: Sre Feb 2005 11:27
Kraj: povžarija

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 16, 2005 11:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No ja, med mojim 3-tedenskim obiskom v ZDA sem se dodobra spoznal s temi vozili in nimam ravno kakšne velike pritožbe nad njimi, oziroma so naša ferno nosila veliko bolj praktična kot pa njihova, je pa res da tam b/p v 99% ne naredijo niti koraka več po prihodu reševalcev Question

Kar se tiče prostornosti, imajo v tisti klopi kot je Igor omenil blazine, dosti opreme in raznega materiala, za ljudi z normalno postavo pa je tudi prostora dosti Twisted Evil , kot je že Tonček pojasnil.

Sicer je pa večje vprašanje kam bi v Ljubljani s takšnim vozilom prišel, glede na vse vrhunsko postavljene ovire in pravilno parkirana vozila Shocked
sfeder

Pridružen/-a: Ned Dec 2003 11:31
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 17, 2005 9:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

živjo družba, samo malo bi se vtaknil v debato.Morate vedeti, da je naš dragi Tonček pač higienik, pa zato nebi dal umazanih pripomočkov v vozilo, al potem takem ko poškodovanca imobilizirajo nekje v blatu, krvi... potem prinesejo do avtomobila in vse poberejo z njega al ga kar z vapom sperejo mislim, da ne malo šale.Osebno se mi zdi razporeditev opreme na zunanjem delu rešilca zato fajn, ker imaš lažji dostop do nje, v primeru prevračanja vozila ti vsa oprema ne zgrmi na glavo, pa še vrjetno ni vse natlačeno eno čez drugo ampak ima vsak pripomoček svoj prostor in pritrditev. Je pa res da ne vstopaš v bolniški prostor umazan ko še kaj potrebuješ.
Ne poznam avtomobilov sam iz neta in tv-ja.
Sem pa zelo zadovoljen z našimi wolksvagni.Tako z voznimi lasnostimi, kot tudi z bolniškim prostorom, jasno pa je, da bi pa se še kaj dalo spremeniti v bolniškem prostoru.
Lep pozdrav Danijel Andoljšek

Aja Tone je moj najbolši prijatelj Laughing
KONJAK

Pridružen/-a: Čet Dec 2003 13:25

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 21, 2005 9:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žijo konjederci!

Kakšno vozilo pa je blo parkirano na reševalni??

HAAAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Embarassed Rolling Eyes Very Happy Embarassed
Nazaj na vrh
boštjančk

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 21, 2005 3:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Silno ooooooooooglaaaaaaaatooooooo Twisted Evil in staaaaarooooooo, iztrošenooooooooo Twisted Evil Shocked Rolling Eyes Twisted Evil Twisted Evil
Posavec Anton

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 22, 2005 3:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oooooooooglatooooooo že, ma ne tooooooolikoooooo iztrooooošenooooo, ker ga imajo v glavnem parkiranega za hišo - prevelika poraba goriva, slabe vozne lastnosti v naših oz. HR razmerah ter prvi servis šele na Dunaju...... Ni toliko grozno slab avto samo z njim pri nas nebi šlo. Cool
boštjančk

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 22, 2005 5:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če ga imajo oni v garaži še ne pomeni, da ni iztrošeno, sicer pa najbrž niso dobili novega - vsaj izgled je tak; torej so se na njem izživljali prejšni lastniki - BUSHOZAVRI Twisted Evil
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Tehnologija na področju našega poklica Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu