www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Silvestrovanje03/04

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Sekcija reševalcev v zdravstvu
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
neznanec
Gost

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 05, 2003 9:18 pm    Naslov sporočila: Silvestrovanje03/04 Odgovori s citatom

Mene pa zanima če bo tale sekcija organizirala kaj silvestrovanja?
Prosim za Shocked odgovore pristojnih? Laughing Laughing Razz Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Nazaj na vrh
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2003 5:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Definitivno ga ne bo organizirala, in ne vidim zakaj bi ga.

Kot, da bi vprasal, ce bodo pri BMW-ju sivali medvedke... (non sense)

Sicer pa je na samem portalu zapisana zgodovina in delovanje sekcije, ter povezava na Zbornico zdr. nege Slovenije znotraj katere "tale " sekcija deluje. Tam je razvidno, kaksen je namen sekcije...

lp

Stupidity isn't punishable by death.
If it was, there would be a hell of a population drop.

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sprc

Pridružen/-a: Čet Dec 2003 21:33
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 07, 2003 2:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Namen sekcije res ni organizacija zabav, ampak bi si, ko imate sestanek sekcije, lahko vzeli nekaj dragocenega časa in nadaljevali pogovor začet lansko leto na Igu.
Nazaj na vrh
sfeder

Pridružen/-a: Ned Dec 2003 11:31
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 07, 2003 5:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res ne vem, zakaj bi bilo slabo se dobit enkrat na leto, pa če tudi v obliki novoletne zabave. Premalo se družimo.Vrjetno je za letos prepozno.Prihajamo iz vse Slovenije, zato bi se lahko dobili vsako leto drugje. Lep pozdrav vsem.
kr eden
Gost

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2003 10:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se popolnoma strinjm!!
Dejte kej za rajo nardit ne oa sam za svoje žepe! Exclamation Exclamation Mr. Green
Misli da ideja da se ob koncu leta vsi mal dobimo sploh ni slaba!(če pa še mal popapcamo pa popupcamo pa tud ne bo konc sveta !bomo pa sami plačal če sekcija nima dnarja)

POWER TO THE PEOPLE! Confused Shocked
Nazaj na vrh
igor
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2003 11:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja pa so nas odkrili, res je clani izvrsnega odbora sekcije dobimo v uporabo, za cas trajanja mandata, po izbiri zadnji model BMW-ja, Volva, Mercedesa ali z dolpacilom 1k SIT na mesec Porscheja za sportne duse. Vlecemo nekaj cez 500.000 sit mesecno ... plus stroski in ostalo. Da niti ne omenjam ugodnosti in enormne kolicine denarja, ki sva pokasirala z Erikom, da bi lahko par neregistriranih uporabnikov dalo duska svojim nepotesenim impulzom...

Zakaj torej se vednoa delamo seje IO na seminarjih je se vedno skrivnost saj takarat prihajamo vsi na lastne sotroske in nam nic ni povrnjeno, morda smo pa le mal butasti.

Kakorkoli ze... organizacija druzabnih dogodkov je lahko pod okriljem sekcije a ostaja v domeni posameznikov oz. ustanov. Ce se na teh druzabnih dogodkih uredi se kaj v zvezi s stroko so pristopi lahko drugacni... In to bi lahko skoraj vsak odrasel posameznik lahko dojel.

Osebno imam v planu en dogodek, ki ga nisem se dokoncno sformuliral zato se nahaja le se v moji mozganovini. Garantiram pa, da mi se na konec pameti ne pride organizirat pijanke za novo leto - mam dovolj drugega dela.

Ste pa vsi uporabniki Foruma, ki ste na besedah ocitno zelo mocni in cist ta pravi "gancioti" vabljeni v rubriki "OSTALO" odpreti novo temo in objaviti vabilo za neko prednovoletno srecanje oz kar za novoletno zurko. Kot posamenziki lahko organizirate marsikaj, zadeva naj ne bo dobickonosna saj boste v nasprotnem priemru imeli tezave z davcno. Forum pa vam je na razpolago da se dogovorite o lokaciji prijavah in podbno, vsi registrirani uporabniki si pa itak izmenjujete zasebna sporocila in se tako pescica organizatorjhev lahko dogovarja med sabo.

Ostaja seveda poudariti, da sekcija ali Forum s tem nima nic, nudimo pa prostor kolegom, ki bi se med sabo radi spoznali, da se dogovorijo preko skupnega medija... Saj nas veze poklic.

Cez cca leto dni (morda celo prej) pa bom jaz osebno poskrbel, da se naredi srecanje uporabnikov Foruma (taka je pac praksa nekako na vseh Forumih) in tisto spet ne bo imelo veze s sekcijo temvec bo zadeva, ki se tice le Forumovcev, ki obiskujejo Forum.

lp

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
sfeder

Pridružen/-a: Ned Dec 2003 11:31
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2003 11:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oprosti če si mislil, da to pritiskamo na IO sekcije. Malo perostro poštartaš na žogo, vsi vemo, da ne dobite niti potnih stroškov povrnjenih za vaša srečanja, vem, da izkoriščate seminarje, da se dobite in podebaterate zadeve. Nam se gre za druženje, če se bo organiziralo srečanje forumovcev hvala bogu, lahko bi bilo tudi tekmovanje NMP.
Druženje in ne popivanje
Hvala
neznanec
Gost

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2003 11:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Igor zdej si to tako napisao k da vse delate prostovoljno!
Sej nismo po župci prplavavl!Sem pa ke si pa nakažete kak honorar!Če se motim me popravi(razni članki pa to sej poznamo razmere!
Nazaj na vrh
igor
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 11, 2003 7:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sfeder;

Oprosti za ostrino, a sem le odgovoril na predhodne objave, ki so pa itak vsem na oceh.

Kot omenjeno je druzenje doborodoslo, organizira ga lahko kdorkoli in Forum je prav vsakemu pobudniku na razpolago za "media support" - in ze to je velika pomoc, da ni treba morebitnemu organizatorju nekega druzenja klicati vsako resevalno v SLO in iskat kontaktno osebo in imet stroskov kot v pravljici...

Glede srecanja Forumovcev sem napisal zgoraj; to bo obletnica, ali nek drug dogodek in bom verjetno osebno poskrbel da se zgodi in ta moj post si lahko shranite in mi ga pomolite pod nos, ce zamocim. Je pa na Forumu se bistveno premalo uprabnikov za kaj takega.

Glede nekega bolj uradnega srecanja pa kot zgoraj napisano nekaj premlevam in nisem se zapekel zadeve do konca torejne bom preuranjen.

Lahko pa vsem povem, da je danes organizacija kakrsnegakoli dogodka kar zahtevna zadeva se posebej ce zelis, da bodo vsi zadovoljni. Imam veliko izkusenj tako v stroki, kot v zasebnem zivljenju. Organiziral sem namrec ze marsikako zadevo, tudi tako kjer je bilo vec prisotnih kot bo ta forum kadarkoli imel uporabnikov, in ni enostavno zagotovo ne. Najkrajsi mozni rok, za organizacijo cesarkoli uradnega je najmanj 4 mesece, neuradne zadeve pa vsaj 4 - 6 tednov.

neznanec;

Ta odgovor je namenjen vsem, ki mislijo, da si mi delimo lep denar, ti si namrec napisal, da se ti tako dozdeva in naj te popravim... Sem pa ze marsikaj slisal v zadnjih dveh letih na nas racun tako, da bomkar malo izkoristil to objavo.

Da bi jaz vedel, se nobenemu članu IO predsednik ni nakazal nicesar. Vcasih se pokrijejo stroski kakega del. telesa, ki zaseda - pa se ti se ze dolgo dobivajo predvsem na seminarjih. In prav cim nizji stroski delovanja je en od razlogov da obstaja ta Forum. Delovan telesa in clani IO imajo tu notri posebne rubrike. Tako, da se jim ni treba dobivat in si delat stroske, marsikaj se da zmenit online.

Odkar sem v sekciji sem dobil eno dnevnico in v bistvu najvec kar imam (in vsi ostali enako) je to, da clani IO lahko brezplacno sodelujemo na seminarjih sekcije, kar pomeni da sem v teh zadnjih letih prisparal 4 kotizacije,pri enem seminarju pa sme bil celo v organizaciji (tudi brezplacno) - na dvodnevnem seminarju si spanje palcujemo sami ali pa se vozimo.

Predsednik dobi nek znesek od zbornice za kritje stroskov mobilnega telefona, verjemi, da mu ne znese niti za klicat mene, ki sem na drugem omrezju kaj sele, da bi si kril vse stroske... Ine se nekaj; vsako izplacilo sekcije mora IO dobrit na seji, torej ni tu igre in izplacevanja tja v en dan.

Glede tega Foruma in portala pa sva z Erikom dobre pol leta posteno pljuvala kri; od regsitracije domene, pridobivanje streznika z vso podporo, ustvarajanja strani do objave. Kar nekaj osebnih poznanstev poklical in osebne veze porabil, da lahko sedaj tipkamo tja v en dan - in mi ne bi bilo treba. Sekciji smo prisparali najem streznika, ki bi letno lahko znesel tudi cez 100.000 SIT - zaradi tega na vrhu strani tece reklama.

Lahko pa povem priblizno koliko je drugace moja ura oz, cena moje storitve - izven stroke (ni malo), isto lahko napise Erik. Sekciji nisva obracunala niti tolarja, ob narejenemu seveda pristej se vse ure na internetu in za racunalnikom, telefona je slo precej, enako tudi benzina. Ta stran je mene stala priblizno 300 ur dela (naredil sem pa le casopis, vse uvodne tekste na portalu in forumu ter pravilnik, ki smo ga sprejeli na zadnji seji) + sestanki in dogovori za domeno in streznik. Erik je pa naredil portal in ta Forum - ne upam si niti pomislit koliko je sele casa on porabil, da ta php tece...

Sicer pa, ze dejstvo, da sekcija deluje znotraj zbornice pove, da se ne da kar tja v en dan razpolagat z denarjem in si ga delit. Ze logicno lahko torej sklepamo, da izplacevanje honorarjev ni nekaj tako enostavnega.

Kakorkoli ze, se dobro da v nasem poklicu obstajajo entuziasti, saj le zahvaljujoc njim stvari tecejo in se taki projekti izpeljejo, ce bi vsi delali za denar bi stvari bile bistveno manj kvalitetne ali pa jih spolh ne bi bilo.

lp

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
andrejf
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Sep 2003 14:32
Kraj: Ljubljana (Litija)

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 11, 2003 3:39 pm    Naslov sporočila: Honorarji da te kap Odgovori s citatom

Kot član iniciativnega odbora za ustanovitev te sekcije in kot dvakratni (bivši) predsednik IO sekcije se moram oglasiti kritiziranim kolegom v oporo. Od same ustanovitve dalje si člani IO za naše delo nismo izplačevali hjonorarjev, celo odpovedovali smo se avtorskim honorarjem za predavanja na seminarjih, ki jih je organizirala sekcija. Vse bivše in sedanje člane IO pri delu "poganja" veselje do tega kar počnemo vsak dan in želja po ureditvi neurejenih stvari (znanje, oprema, standardi, pooblastila, izobraževanje.......). Poleg odpovedovanja legalnim povračilom stroškov oz. izplačilom honorarjev smo za sekcijo investirali ogromno prostega časa in energije, česar se ne da obračunati. Skupen rezultat vložka predhodnikov in današnjega IO je viden. Med drugim tudi v tem forumu in objavljenih temah.

Malce sem razočaran, da pa še vedno nismo dosegli zrelosti za argumentirano javno debato. Delo vseh organov sekcije je javno. K delu v teh organih ste bili vsi kolegi povabljeni. Odziv je bil vsaj z nekaterih delov SLO medel in ga še danes ni. Če ima kdo vprašanje ali pripombo nas delom IO sekcije ali drugih organov naj izkoristi formalno (legalno) pot in se v pisni obliki z vrpašanjem (komentarjem) obrne na predsednika sekcije ali se celo osebno udeleži ene izmed sej IO. Druga pot je, da svojo vprašanja na forumu zastavi javno brez skrivanja za vzdevkom in kot gost. Kolegom bom preldagal, da bomo takšne modele enostavno vrgli ven iz foruma Evil or Very Mad .

Žal ne moremo iz dobre SLO kože, ko ob vidnih rezultatih pričen goreti (beri boleti) zavist. Vedite, da imate vsi enake možnosti za delo. Dela je dovolj za vse, pokazati je potrebno samo interes.

Pa brez zamere, če sem komu stopil na žulj
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Sekcija reševalcev v zdravstvu Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu