www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Aplikacija za vodenje in naročanje reševalnih prevozov...
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Informatika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Erik
Administrator foruma

Pridružen/-a: Ned Avg 2003 11:34
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2003 7:47 pm    Naslov sporočila: Aplikacija za vodenje in naročanje reševalnih prevozov... Odgovori s citatom

Kako vaša reševalna služba vodi evidenco reševalnih prevozov ter naročanje - s knjigo ali s kakšnim računalniškim programom ??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
tomy

Pridružen/-a: Pet Nov 2003 23:13
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2003 9:00 pm    Naslov sporočila: Beleženje prevozov Odgovori s citatom

Pri nas beležimo prevoze in naročanje prevozov v knjigo prevozov. Kakšen računalčniški program neki? Pri nas imamo še ta problem, da nimamo dispečerja ampak ima knjigo prevozov ambulanta, ki je tisti dan urgentna, tako da je zelo "zanimivo", ko ti napišejo cel kup prevozov, ker se pač ne spoznajo na to koliko mi pač zmoremo zvoziti.
Erik
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2003 11:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ha, to sem hotel slišati - podobno kot pri nas. Prevoze beleži telefonist in včasih se res preseže kapaciteta. Zato sem spisal program, ki je prav temu namenjen (naročanje in obdelava prevozov z vso statistično podporo in izpisi). Deluje v mreži tako da vsak lahko vidi koliko prevozov je naročenih - lahko postavimo celo omejitev. Bomo videli ko bomo stestirali program. Če bo več "redu" Laughing ... Ali ste v zadnjem času dobili kakšno novo knjigo s strani ZZZS za evidenco prevozov ?
Nazaj na vrh
Aljaž G.

Pridružen/-a: Sob Nov 2003 17:51
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2003 5:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi pri nas še pišemo v knjigo, edino obdelava že izpolnjenega naloga je računalniška. Drugače pa je knjiga vseskozi v urgenci, tako da bi tudi pri nas včasih morali najeti avtobus. Nič pa ne kaže da bi se stvari izboljševale.
Od zavoda pa nismo dobili nič.
Nazaj na vrh
tomy

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2003 8:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, ko bi dobili še kaj drugega kot pa zavrnjene račune, zato ker na nalogu manjka en žig Evil or Very Mad. No sedaj se je pa še vzajemna ločila od zzzs in moramo pošiljati te naloge na 2 konca Mad.
Ne nobene knjige od zzzs nismo dobili, a je še kaj takega v pripravi Shocked ?
Kako je pa s kontrolami nalogov pri vas, a morate vsak mesec pošiljati naloge na zzzs in vzajemno? Mi namreč moramo.
Erik
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 26, 2003 12:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem, zasledil sem da imajo nekatere reševalne nove knjige s strani ZZZS - nimam pojma
Rolling Eyes Tudi mi pošiljamo naloge Confused
Nazaj na vrh
tihi3

Pridružen/-a: Sre Nov 2003 19:17

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 26, 2003 7:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo. Pri nas imamo dispečerja od 7-20 ure, ki sprejema vožnje urgentne, kot tudi nenujne prevoze. Vse skupaj beleži v knjigo. Tako da s tega vidika je to dobro, ampak zgodi se da se ljudje naročajo zelo pozno in potlej presenecčnje ( za cel avtobus ljudi ). In kaj sedaj. Ljudje razburjeni, tečni in ......... Če sem prav razumel naj bi do tega programa imela dostop vsaka ambulanta ki je na mreži. Torej bi sestre v ambulantah naročale prevoz preko tega programa. Sliši se zelo zanimivo vendar ali bi s tem kaj bolje potekalo, poleg tega bi imele sestre še dodatno delo, ki ga bodo neizmerno vesele in pomoje bi prišlo do velikih napak ( če pogledam naše sestre ). Da bi imel prgram omejitev. Kaj to pomeni ( določeno število voženj na dan ) ??
JA tudi mi skačemo za žigi in podpisi in pridno pošiljamo naloge po Sloveniji. Zasledil sem da pošiljate naloge na dva konca, ali to pomeni ZZZS posebej in ADRIATIC posebej a je se kaka novost?
Zanima me kdo pri vas vnaša naloge ( določena oseba ali vsak posameznik ).

Mislim, da je ta forum ena super zadeva in SAMO POHVALA ZA USTANOVITELJE.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mitja.K

Pridružen/-a: Sob Nov 2003 18:00
Kraj: Kranjska Gora

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 26, 2003 8:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nas to dela določena oseba. Tako da gleda tega ni problemov.

lp Wink
Nazaj na vrh
Gost

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 26, 2003 11:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nas delam to jaz, se pravi določena oseba. Da naloge pošiljamo na dva konca, na ZZZS in na VZAJEMNO (se je tudi fizično začela ločevati od ZZZS-ja), ADRIATIC je nekaj hotel vendar jih imamo tako malo, da jim sploh ne pošiljam nalogov (zaenkrat se še niso nič zbunli Very Happy), tako da imam zdaj dvojno delo konec meseca Mad.
Aha, da pohvalim tole našo novo stran in forum, res je super, da smo prišli do tukaj, upam, da bo zadeva dobro delovala.
Nazaj na vrh
tomy

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 26, 2003 11:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prejle sem se pozabil registrirati Embarassed

Tomaž
Aljaž G.

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2003 4:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V manjših reševalnih službah bi bilo najbolj pošteno, če bi vsak vnašal svoje naloge, ker pa to ni vedno mogoče (starejši se težje naučijo dela z računalnikom), vsaj pri nas, prevzameva vse delo "ta mlada" dva. Very Happy
Nazaj na vrh
tomy

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2003 6:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No tudi pri nas sem prevzel vnašanje nalogov jaz, se pravi "tamlad". Ker so malce starejši vozniki bolj slabi za računalniško tehnologijo.
Aljaž G.

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 28, 2003 6:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali je točno določeno do katerega dne v novem mesecu je potrebno poslati naloge ali njihov izpisek za prejšnji mesec?
Nazaj na vrh
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 28, 2003 8:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda bi le priporocil, da se tema glede nalogov za prevoz (ki bo po mojem mnenju zanimala slehernega resevelca) odpre na novo v temi "Resevalci v zdravsvtu v Sloveniji" in sicer tu:

http://www.resevalci.org/forum/viewforum.php?f=2

Sam naslov te teme v kateri pisete, vabi bralce, ki so zainteresiarani za racunalniski program za vodenje in evidentiranje prevozov, in se vodi pod temo INFORMATIKA. - Ko boste temo naceli bom te odgovore, ki so usmerjeni v naloge premestil tja.

Debata o nalogih, njihovih posiljanjih in podobno pa je res svojstven problem in kot omenjeno gre za stvar na katero bo marsikdo marsikaj napisal (jaz pa upam, da bodo teoretiki iz ZZZS-ja prebrali)...

Osebno bi res zelel, da vsi novi uporabniki preucite forum in skusate uokvirjati svoje odgovore v zacete teme. In ce vam v toku pisanja odgovora sine v glavo nova tema ali vprasanje pogumno odprite novo temo v za to doloceni rubriki. Tako se bo namrec forum bogatil in predvsem bo pregleden enkrat, ko se bo nabilo sem gor cez 1000 sporocil - glavni problem forumov je namrec ne-preglednost, saj se ljudje kar izgubljajo v debatah, ki so ze strokrat mimo prve objave v neki temi.

lp, Igor

(hvala za pohvale glede Foruma - a ne pozabit, da je njegov obstoj odvisen prav od vas)
Nazaj na vrh
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 25, 2004 12:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

knjiga, administratorka oz popoldan dezurna sestra ...

bilo pa bi zanimivo dobiti kaksen ta program v "testiranje" katerega omenjate ... v kolikor pac ne bi bil kateri od spostovanih kolegov oskodovan za avtorske pravice ...

zakon je zato da se krsi !
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Informatika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu