www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zaščitne obleke
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Tehnologija na področju našega poklica
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Pri nas smo oblečeni v:
Moder pulover, modre hlače
7%
 7%  [ 3 ]
Moder pulover, bele hlače
21%
 21%  [ 8 ]
Moder pulover, rdeče hlače
0%
 0%  [ 0 ]
Rdeč pulover, modre hlače
2%
 2%  [ 1 ]
Rdeč pulover, bele hlače
13%
 13%  [ 5 ]
Rdeč pulover, rdeče hlače
44%
 44%  [ 17 ]
Drugo
10%
 10%  [ 4 ]
Skupaj glasov : 38

Avtor Sporočilo
Aljaž G.

Pridružen/-a: Sob Nov 2003 17:51
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 13, 2008 9:21 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zagorjeni smo bolj kot ne florescentno rdeči, vsaj pozimi, kar je kar v redu, le takoj se umažeš, sploh hlače. So plusi (vidnost) in minusi (pogosto pranje-izpiranje, cena).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 04, 2008 5:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja no, ne vem zakaj bi mogli gledat na konkurencnost.. gasilci imajo, koliko vem enaka oblacila, policija tud... tak da naj gre konkurencnost...pac, sej je veliko dobrih tekstilnih firm, ki so na robu propada. Poznam tekstilno fabriko, ki je sivala za NASO, torej ... ja bil pa bi ze napredek ce bi se vsaj lokalno enako oblacil. Sej je izbira oblek vec ali manj v pristojnosti zapolsenih, torej ce bi vecje (phe) enote apelirala na manjse ... dajmo se skup obleci... Smile
kledo

Pridružen/-a: Pet Jul 2005 11:49
Kraj: Savinjska regija

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 22, 2010 4:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta tema se je pisala leta 2003. Takrat je nekdo omenil, da se pripravlja zakon, pospešeno ki naj bi urejal tudi področje zaščitne obleke za reševalce.
No, sam sem se letos zaposlil na eni od RP, dobil nove čevlje, podedoval pa 2 hlače in 2 majici ter eno bundo ki mi je prevelika, pa še ta je braz napisa reševalec in mojega imena...
Kaj bo ko pride zima? Hlače namreč za takrat niso primerne.
Pred kratkim sem dobil tudi polover, rabljen s prekratkimi rokavi...

Žalostno da imajo vse državne službe boljše obleke/uniforme kot mi, še prostovoljni gasilci dobijo vse... mi si moramo pa kupovati sami če želimo nekaj kakovostnega...

Žalostno!

No ja in na koncu, tudi 7. let od nastanka tega posta so reševalne službe še vedno bolj pisane kot sama mavrica
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
supersonic

Pridružen/-a: Tor Jun 2007 17:11
Kraj: štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 22, 2010 2:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja to je največja žalost- sramota za nas reševalce!!!
Mislim da veliko krivico za to nosi sekcija sama, ter vzvišanost vodij reševalnih postaj. Saj se ne morejo zedinit glede barv, kje so šele modeli uniforme!!!
Ter sam naziv reševalec; ima ga vsak taxist ki prevaža paciente....

Vsaka regija je na svojem bregu!!! Nekateri bi bili rdeči, drugi oranžni, tretji modri, črni beli.....
Sramotno!!!!!
Mislim da so vodilni ter sekcija v tem segmentu prepoznavnosti ter uveljavitvi reševalca kot takšnega popolnoma zatajili!!!!

Na naši postaji samo zaradi te nedorečene stvari ( oblačila - barva) nabavljamo posamične kose oblačil, samo kar je nujno potrebno- češ da ne bo prevelikega stroška če bo potrebno menjat celotno uniformo, ko bo prišel standard iz vrha!!!!
itd..... ne bom več nakladal o tem ker nimam volje pisati o tej temi, ki pa tako ali tako nima zakjučnega epiloga!!!!

Apeliram pa na vse vodje da bi bil že skrajni čas da sedete ter te stvari dorečete!!!!!!!!
boštjančk

Pridružen/-a: Sre Feb 2005 11:27
Kraj: povžarija

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 22, 2010 9:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja očitno vsepovsod poteka tako, kot na RP LJ - NIKAKOR Evil or Very Mad
Sicer pa, prej se sprijazniš, manj boli Exclamation , čeprav pozim mal zebe, ampak ne porajtej
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Tehnologija na področju našega poklica Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu