www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Klicni znaki

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Tehnologija na področju našega poklica
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Mitja.K

Pridružen/-a: Sob Nov 2003 18:00
Kraj: Kranjska Gora

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 17, 2004 5:35 pm    Naslov sporočila: Klicni znaki Odgovori s citatom

Zdravo
Mene pa zanima kako imate po posameznih RP urejeno z klicnimi znaki za UKV zveze. Ali imate npr. avto 1, avto 2....
Pri nas v praksi zgleda to tako, da ima klicni znak samo dispečer Razz , nas pa kliče po imenih. Confused
lp Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 17, 2004 5:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar po priimkih ...
šoferjev ...
Nazaj na vrh
Erik
Administrator foruma

Pridružen/-a: Ned Avg 2003 11:34
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 17, 2004 6:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, to so po večini reševalnih postaj ostali ostanki "socializma" (beri starih časov)...Jože, mi smo prpravlen, požen !

Vse lepo in prav dokler ne vidiš kako lepo imajo nekateri to urejeno!
Nekatere reševalne službe so si omislile npr. avto 1, 2 itd., nekateri so še vedno Franclni in Matevži! Zakaj to pišem?

Tudi jaz sem eden tistih, ki kdaj primaknejo uho na frekvenco kakšnega OKC-ja policijske uprave. Če to bere kakšen od policajev, da ne bo mislil da temu sledi kakšno okoriščanje z kakšnimi podatki, saj tako ali tako je vse po šifrah. Nasprotno; občudujem sistem pozivnih znakov in medsebojnega komuniciranja, ki ga imajo.
Dobra lastnost je to, da imenik pozivnih znakov velja na področju cele Slovenije. Sprva se sliši zakomplicirano, vendar ni. V nekaterih primerih je zelo posrečeno. Pozivni znak je sestavljen iz besede (4-ih črk) in tromestne številke.

Zelo praktično bi bilo, če bi si v Sloveniji ustvarili enoten imenik pozivnih znakov za nenujna in nujna reševalna vozila. To žepno izdajo imenika, bi lahko imelo vsako reš. vozilo in vsi centri 112. Tako, da ko jaz kličem na ReCO v Ljubljani (recimo da sem tam) in rečem npr. kliče PRIM205 ta takoj ve da sem rešilec z primorske in katere reš. postaje... Ne pa da pol ure tupim kdo sploh sem in potem se lahko zmenimo.

Ne pa... ja tu Gvido iz gornjega Loga in potrebujem .....

Upajmo, da bomo kdaj imeli tako urejeno. Rolling Eyes
Drugače smo pa tudi mi še vedno Jožeti in Franclni Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Aljaž G.

Pridružen/-a: Sob Nov 2003 17:51
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 17, 2004 7:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi smo pa mal zakompliciral. Na istem območju se slišijo 4 reševalne postaje in Trboveljska bolnica, tako da bi bila lahko zmeda popolna.
V osnovi gre nekako takole.
V imeniku ZARE je ima naš ZD pozivni znak XXXXX (ga ne bi pisal) in dodano številko 10, reševalna vozila 11, urgentni zdravnik pa 13. Tako se tudi kličemo kadar govorimo z Centrom za obveščanje. Ko pa govorimo med sabo (na svoje frekvenci) pa izpustimo klicni znak in veselo po domače (torej v mojem primeru 11 Aljaž, požen' mi smo prpravljen Razz ). Številka pa ostane, tako da se ne pomešamo z sosedi. Bolnica je pa preprosto bolnica.

Podobno je tudi pri sosedih.

Upam da nisem preveč naložil in da je vsaj za silo razumljivo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
teh.reševalec

Pridružen/-a: Sob Okt 2004 20:19
Kraj: ljutomer

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 06, 2004 12:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nas gasilcih je približno isto...

ljutomer 10 (centrala)
poveljniško vozilo ljutomer 20
in tako naprej do tovornjakov ki so: lj 40, lj 41, lj 42....

Poveljnik lj. 1. podpoveljnik lj 2, 3, 4...

Klicni znak z reševalno enoto : REŠEVALCI 10( centrala pri njih, GASILCI 10 ( dežurna soba GD.)

Lp iz Ljutomera
Nazaj na vrh
QUOTA

Pridružen/-a: Pon Nov 2003 13:39
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 06, 2004 11:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse lepo in prav. Vsak ima orgnizirano zadevo, kot mu dopuščajo tehnične možnosti in pogoji. Ampak mislim da klicanje po imenih in priimkih nikakor ni primerno za uporabo. Če ne drugače, samo spomnite se kako vam govorijo povsod o varovanju osebnih podatkov. Prav je tudi, da varujete svoje osebne podatke pred ostalimi. Nikoli ne veste, "koliko ušes" je na zvezi, ki pogovor samo pasivno poslušajo.
Iz naše prakse vam lahko povem kako smo uredili zadevo pri nas. Ker nikoli ni nikjer pravilo da boš vedno v istem vozilu, smo uvedli sistem številk. Številka ena pripada dispečerju in centrali, vsak zaposlen ima svojo klicno številko. S tem dobiš na zvezo točno željeno osebo, ki ji predaš informacijo. Če sedita v avtu dva ali trije, odvisno od ekipe, se bo javil tisti, ki mu je klic namenjen.
Če gremo še v podrobnosti pa lahko izvedete selektivni klic, ki vam ga postaje omogočajo ( odvisno od proizvajalca in programa ), ampak to sedaj ni toliko pomembno.
Sistem z osebnimi številkami ne zahteva nobene velike znanosti, morda nekaj minut premisleka in dogovor, ki se ga morajo ostali držati.
mad_milkman

Pridružen/-a: Čet Mar 2007 10:51
Kraj: ZAGORJE OB SAVI

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 13, 2013 1:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od uvedbe nove frekvence "xxxxyyy" je nastala cela zmešnjava in komunikacijski mrk,ki se že kaže v slabi medsebojni komunikaciji na intervencijah,uporaba gsm-ja namesto UKV! Kot bi vsak uporabljal čisto xy kanal ali pa bi se šli monologe... Naj odgovorni to čimprej spravijo v normalno stanje !!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Tehnologija na področju našega poklica Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu