www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

novi pravilnik o izvajanju nnmp( v pripravi) (26.11.2010)

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Reševalci v zdravstvu v Sloveniji in drugje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
supersonic

Pridružen/-a: Tor Jun 2007 17:11
Kraj: štajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 13, 2010 10:52 am    Naslov sporočila: novi pravilnik o izvajanju nnmp( v pripravi) (26.11.2010) Odgovori s citatom

Pozdrav!! Nisem še zasledil te teme... Danes sem ga prebral... brez komantarja - vračamo se v kameno dobo!!!
Me pa zanima kje je sedaj tista komisija - nadzor nmp enot, ki meri čas izvoza cca 2min Laughing Laughing Laughing Laughing
Ha ha ha
Sedaj pa g. Marušič piše o pripravljenosti, ter da imaš 15- 30 min( različno od obremenjenosti) časa da prideš na delovno mesto (urgenco in izvoziš).
Ne vem čemu bi še imeli signalizacijo(luči in sirene ) na urgentnih vozilih....

Po eni strani bodimo doma in se pripeljimo do delovnega mesta po cpp (cestno prometnih predpisih) potem pa lučke in gas .... Ha ha ha
Upam da pravilnik ne bo sprejet....

Če se pa to zgodi, pa srčno želim da se g. Marušič resno poškoduje na najbolj oddaljeni točki neke regije, kjer bo ekipa doma ter da čaka v mukah in bolečinah več kot eno uro na prihod nmp!!
Pa lep dan vsem...
Aljaž G.

Pridružen/-a: Sob Nov 2003 17:51
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 14, 2010 9:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam. Mislim pa da je pravilnik že sprejet, ker je bil že objavljen v UL.

Se pa vidi da papir prenese veliko, v realnosti pa to vedno ne gre "skoz".

Medtem ko v tujini pošiljajo reševalce med ljudi (npr.: v Avstriji tudi po oddaljenih vaseh, po večjih mestih pa na razne točke mesta), z namenom da bi skrajšali odzivni čas, ga mi daljšamo. Ups.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
tomy

Pridružen/-a: Pet Nov 2003 23:13
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 14, 2010 6:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja tole je pa res zmagovalna poteza novega ministra. Tako kot ste že napisali KAMENA DOBA HERE WE COME!?! In začeli bomo varčevati pri stvari, ki se ji reče NEPRECENLJIVO, življenje namreč. Človek ostane brez besed. Čudno, da niso mediji še izvohali tega?
benc

Pridružen/-a: Tor Nov 2004 20:33
Kraj: RS Brežice

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 14, 2010 10:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja tale novi pravilnik sem kar nekajkrat prav podrobno prebral in kot sem uspel po svoji domači pameti zadevo razvozlati gre tu predvsem za urejanje NNMP kot so jo po novem poimenovali na sekundarni ravni in ne na primarnem nivoju oz gre za združevanje le teh dveh ravni.

Se je pa že na zadnjem seminarju pod organizacijo SZUM (ko pravilnik še ni bil objavljen) govorilo o nesmiselnosti rušenja sedanjega sistema oz mreže v kateri sedaj delujemo, tako da............

Na zadnjem sestanku na MZ pa se je izkazalo da se pravzaprav niti ne ve kaj točno se je zapisalo oz kaj bi s tem pravilnikom o NZV radi določili in v končni fazi tudi dosegli.

Sicer pa brez panike nobena juha se ne poje tako vroča kot se skuha.

Sem pa mnenja da se bo po "starem" delalo še kar nekaj let Rolling Eyes Rolling Eyes

Sicer pa smo v fazi ko nas bo doletelo še kar nekaj takšnih in drugačnih pravilnikov in je ta o NZV le eden v seriji pravilnikov Embarassed Embarassed
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 15, 2010 2:44 pm    Naslov sporočila: Re: novi pravilnik o izvajanju nnmp( v pripravi) (26.11.201 Odgovori s citatom

supersonic je napisal/a:
Pozdrav!! Nisem še zasledil te teme... Danes sem ga prebral... brez komentarja - vračamo se v kameno dobo!!!

V principu niti ne... bolj kot drugo gremo naprej urejajo se (sicer pocasi) tudi druga podrocja...

Po Praviliku o organizaciji neprekinjenega zdravstvenega varstva je precej jasno in nedovumno napisano, da je

Stalna pripravljenost je posebna oblika dela, s katero se zagotavlja NNMP, pri čemer je zdravstveni delavec stalno dosegljiv izven delovnega mesta zaradi opravljanja NMP, in sicer preko telefona ali s pomočjo drugih telekomunikacijskih sredstev, z namenom, da je zagotovljena možnost svetovanja in po potrebi tudi prihod na delovno mesto.

supersonic je napisal/a:
Me pa zanima kje je sedaj tista komisija - nadzor nmp enot, ki meri čas izvoza cca 2min Laughing Laughing Laughing Laughing
Ha ha ha
Sedaj pa g. Marušič piše o pripravljenosti, ter da imaš 15- 30 min( različno od obremenjenosti) časa da prideš na delovno mesto (urgenco in izvoziš).
Ne vem čemu bi še imeli signalizacijo(luči in sirene ) na urgentnih vozilih....

Torej kot napisano zgoraj bos takrat, ko bos v prirpavljenosti lahko svetoval po telefonu kolegu kako naj priziga lucke Wink oz. z drugimi bedesamo ta določba nima veze s tem kar ti delaš - tvoji nadrejeni te naj ne bi razporedil v pripreavljenost, ce / ko se smatra, da bos ti izvozil na nujno stanje.

Torej je za organizacijo tvojega dela se vedno v veljavi Pravilnik o izvajanju službe NMP, pravilnik, ki ga pa tu obravnavamo je namenjen predvsem urejanju se neurejenih podorcij in ne izkljucuje veljavnih aktov za nase podrocje dela oz. izkljucuje le tiste njihove dele, ki so bilo doslej neustrezno organizirani.

supersonic je napisal/a:
Če se pa to zgodi, pa srčno želim da se g. Marušič resno poškoduje na najbolj oddaljeni točki neke regije, kjer bo ekipa doma ter da čaka v mukah in bolečinah več kot eno uro na prihod nmp!!
Pa lep dan vsem...

Verjamem, da si noben nas kolega "srcno" ne zeli cesa takega... se posebej, ko je vmes nesporazum oz. napacna interpretcija prebranega.

lp, i
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
supersonic

Pridružen/-a: Tor Jun 2007 17:11
Kraj: štajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 16, 2010 8:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če sem si narobe interpretiral se "srčno opravičujem" vendar si je ta pravilnik tako interpretiralo večina naših zdravnikov itd...
No upam da sem samo zagnal prazen nič..
lp
igor
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 17, 2010 4:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No to je pa tisti "drugi par rokavic"... kar pogosto poslusam take in onake zgode o temu kako se nekje pristopa k organziaciji NMP in resevalne sluzbe...

Kolegi prepusceni na milost in nemilost nekega direktorja "kvazi-pravnika", ki "pozna" zakonodajo v nulo... In, da je mera polna, ko ni preprican se obrne za nasvet na zduzenje zdravstvenih zavodov.

Nasvet skupine "profesionalcev", ki je marsikatermeu ZD.ju tako dobro svetovala, da so isti ZD-ji po par letih na delovnih sodiscih zgubili lepe zneske , ko so zaposleni preprosto dvignili roke in vlozili tozbe.

Skratka problem praviloma ni v zakonih ampak v tistih, ki jih berejo. Se posebej, ko/ce gre za vsemogocne direktorje ali njihove svetovalce... Imamo celo primere ko "poslvni sekretarji" (tajnica direktorja) "obvladajo" v nulo. Rolling Eyes

Vsekakor je v priemru tezav na razpolago MZ na katerega bi s ejaz obrnil, ce bi se mi zdelo, da je sluzba organizirana po nekem predpisu a mimo nacel zdrave pameti. A zal tudi to ni recept za uspeh.

lp, i
Nazaj na vrh
benc

Pridružen/-a: Tor Nov 2004 20:33
Kraj: RS Brežice

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2010 8:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

igor je napisal/a:
Skratka problem praviloma ni v zakonih ampak v tistih, ki jih berejo. Se posebej, ko/ce gre za vsemogocne direktorje ali njihove svetovalce... Imamo celo primere ko "poslvni sekretarji" (tajnica direktorja) "obvladajo" v nulo. Rolling Eyes

Tukaj si pa zadel kot bi temu rekli jackpot, saj po omenjenem sistemu delujejo skoraj vsi ZD, vsaj manjši na periferiji Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
boštjančk

Pridružen/-a: Sre Feb 2005 11:27
Kraj: povžarija

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 02, 2011 4:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

igor je napisal/a:

Kolegi prepusceni na milost in nemilost nekega direktorja "kvazi-pravnika", ki "pozna" zakonodajo v nulo... In, da je mera polna, ko ni preprican se obrne za nasvet na zduzenje zdravstvenih zavodov.

lp, i

No ja, lahko ima končano tudi fakulteto za šport, a ne?! Twisted Evil

Sicer pa Supersonic, sem prepričan, da ti je lahko jasno, da se tako imenovani >prašički< nikoli ne poškodujejo ali zbolijo na teritoriju ali pa v trenutku, ko ni na voljo avta in ekipe NMP, tako da se ni za bati, da bi se to zgodilo. Če pa slučajno se, boš pa krivdo nosil sam, ker bo ugotovljeno, da si imel preslab odziven čas, da ne poznaš svojega terena, kot bi ga moral... Vglavnem napak ti lahko poiščejo več, kot ti zmoreš izgovorov Wink
igor
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 02, 2011 8:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

boštjančk je napisal/a:
igor je napisal/a:

lp, i

No ja, lahko ima končano tudi fakulteto za šport, a ne?! Twisted Evil

Ma v bistvu ne... Imel sem v mislih bolj severovzhod, severozahod in zahod Slovenije. Pa verjel ali ne vsi primeri, ki sem jih imel v mislih, ko imajo kolegi probleme (in tudi zelo hude) so direktorji zdravniki... In sedaj, ko sam razmisljam o temu se zavedam koliko je to grozljivo.

Direktor, ki ga omenjas je po temu kar sem ga jaz spoznal zelo dovzeten in tudi zelo prirpavljen na dialog... moje osebno mnenje je, da gre za pozitivnega cloveka, ki se oslanja na komunikacijo kot element vodenja.

Stupidity isn't punishable by death.
If it was, there would be a hell of a population drop.

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Reševalci v zdravstvu v Sloveniji in drugje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu