www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Razlika med NMP in PHE?

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kruspe14

Pridružen/-a: Pet Mar 2009 22:50

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 18, 2009 9:55 pm    Naslov sporočila: Razlika med NMP in PHE? Odgovori s citatom

Živjo

Upam da ta tema še ne obstaja, drugače se pa opravičujem Embarassed
No mene zanima kakšna je razlika med nujno medicinsko pomočjo-NMP in prehospitalno enoto-PHE? Nekje sem slišal, da NMP deluje v okviru zdravstvenega doma PHE pa se dobi na 112. Samo tukaj mi ni ravno veliko jasno zato prosim če bi mi kdo lahko bolj podrobno razložil? Potemtakem ima PHE krajši odzivni čas kot NMP, saj deluje v okviru centra za obveščanje?
Hvala za odgovore
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
supersonic

Pridružen/-a: Tor Jun 2007 17:11
Kraj: štajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 19, 2009 9:07 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo si narobe razlagaš oz. so ti narobe razložili...
NMP (nujna medicinska pomoč) zajema vse kar ti bom zdaj napisal!
Klic 112 je razdeljen na sektorje centrov za obveščanje.. Ljubljana, Celje, Maribor... ITD... Ti pa tvoj klic vežejo na reševalno postajo oz. zdr. dom ki pokriva to področje..
Tako da ni to odvisno od dostopnega časa enot NMP...
Reševalne postaje oz. zdr. domovi so pa razporejeni v razrede po kapaciteti ekip oz. zaposlenih ...
1.- PHE - prehospitalne enote (velika mesta, vedno 2 ekipi na razpolago 24 ur na dan...)
2.- 1C- postaje ki ima čez dan 2 ekipi, ponoči pa eno- en zdravnik....
3.- 1B okrepljena - 1 ekipa čez dan + rezerva ki se vzpostavi z ambulantnim zdravnikom ter reševalci...
4.-1B - ena ekipa čez dan in ponoči...
5.-1A - Zdravnik+ zdr. tehnik...
kruspe14

Pridružen/-a: Pet Mar 2009 22:50

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 19, 2009 3:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sepravi potem je PHE ekipa reševalcev oziroma dveh ekip, ki so v okviru nujne medicinske pomoči, če sem prav razumel Smile mene je tudi to malo zmedlo, ker na nekaterih rečevalnih vozilih piše nujna medicinska pomoč na nekaterih, bolj na novejših (vsaj v kranju) pa prehospitalna enota
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu