www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Prometna RV v Kranju

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Vaše in naše izkušnje iz prakse
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
saxtenor3

Pridružen/-a: Pet Maj 2005 22:27
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 08, 2008 2:09 pm    Naslov sporočila: Prometna RV v Kranju Odgovori s citatom

A mogoče ve kaj je bil vzrok te prometne nesreče?

http://24ur.com/novice/crna-kronika/prevrnjen-resilec-ustavil-promet.html
Matej_

Pridružen/-a: Sre Feb 2004 22:55

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 08, 2008 3:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

preberite še komentarje Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
13-pgd cerklje

Pridružen/-a: Pet Jun 2005 14:53
Kraj: cerklje

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 09, 2008 9:27 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prilagam en link od te nesreče in bolj kot to berem, mi nekako ne gre v glavo kako lahko pišejo, da vozilo nima 4x4 pogona, če ima že pri vratih napisano 4x4. Mogoče bi bilo najbolje, da na to odgovori nekdo iz RP Kranj.

http://www.gorenjskiglas.si/novice/kronika/index.php?action=clanek&id=19622

LP! Jan[/list]
Nazaj na vrh
zrko

Pridružen/-a: Čet Apr 2008 19:45

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 10, 2008 9:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce prav vem ga je zacelo nesti ven, obrnil je volan in ko so gume prijele ga je obrnilo.

Vedno govorim da bi morali imeti treninge varne voznje, da nam take stvari pridejo v kri - reakcije namrec.

LP
Nazaj na vrh
tomy

Pridružen/-a: Pet Nov 2003 23:13
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 11, 2008 2:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje mnenje je, da glede na število urg. voženj in kako se udeleženci obnašajo do nas je nesreč v bistvu nič. Hvala bogu da se ni nikomur nič zgodilo. Je pa ta naša zakonodaja čist u p*****, da nas res ne more vsaj mal zaščitit, glede na to, da nosimo glave na prodaj na vsaki urgenci.
zrko

Pridružen/-a: Čet Apr 2008 19:45

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 11, 2008 3:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je res, sploh ce drzi pisanje v gorenjskem glasu da je voznik dobil kazen zaradi napacne smeri voznje?????

Sramota, ce bo slo tako naprej bom zacel z sireno voziti po omejitvah pa zaradi mene ce me osebni prehitevajo pri tem Brick wall
Nazaj na vrh
kokla

Pridružen/-a: Pet Apr 2008 13:51

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 11, 2008 6:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Reševalec bi moral biti krit za take stvari z nekim dodatnim zavarovanjem, ne pa da kazen pokasiraš in plačaš sam čeprav si bil na nujni vožnji. Zdravniki imajo to seveda pošlihtano, mi pa Question Pa baje da je bila povrh vsega še nepotrebna intervencija koikor vem (nekdo ležal pod avtom- verjetno je kaj popravljal Rolling Eyes ) Baje.
Nazaj na vrh
tomy

Pridružen/-a: Pet Nov 2003 23:13
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 11, 2008 7:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja to bo to. Firma bo nam!?! kaj plačala, saj nismo dohtrji...[/b]
saxtenor3

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 12, 2008 8:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zrko je napisal/a:

Vedno govorim da bi morali imeti treninge varne voznje, da nam take stvari pridejo v kri - reakcije namrec.
LP

Če si že bil kdaj na treningu varne vožnje bi moral vedet da ti ta obisk nič kaj dosti ne prinese.Po mojem mnenju bi moral kar nekaj časa obiskovat ta tečaj da bi nekaj odnesel od njega..... Rolling Eyes Tisti en obisk na leto pa...... Rolling Eyes Nevem no, po mojem dosti več odneseš od izkušenj na terenu!!!

Citiram:
Sramota, ce bo slo tako naprej bom zacel z sireno voziti po omejitvah pa zaradi mene ce me osebni prehitevajo pri tem

Tudi če voziš s sireno moraš vedet da si komplet vse sam odgovoren.... Pa tudi če voziš pod nujno po omejitvah!! Vse kar boš dosegel so novi posmehi.....

Citiram:
Pa baje da je bila povrh vsega še nepotrebna intervencija koikor vem (nekdo ležal pod avtom- verjetno je kaj popravljal ) Baje.

Pa baje se je tud sosed zgrudil in nehal dihat....Pa ko smo prišli tja je bil samo komatozno pijan.... Če me razumeš kaj ti hočem povedat!!! Intervencija je intervencija, ne glede na to na kaj se gre!!!

Lp
boštjančk

Pridružen/-a: Sre Feb 2005 11:27
Kraj: povžarija

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 15, 2008 10:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej upam, da fanta, ki sta bila v RV nista utrpela nobenih poškodb - ne fizičnih, ne psihičnih najmanj pa kakšnih finančnih Exclamation Wink

Druga stvar, komentarji na nesrečo so brez predmetni, ker za natančne vzroke vesta ali pa ve le voznik - ali pa še ta ne natančno Exclamation

Tretja stvar ob katero se bom dregnil pa je komentar kolega saxtenor3, glede treninga varne vožnje. Z njim se osebno ne bi strinjal. Od treninga (ne)varne vožnje odneseš, toliko kot si sam pripravljen. Če si tam zato, ker pač moraš biti in so te delodajalci poslali, je bolje da si doma - sicer je pa tudi dnevnica nekaj Wink ; če pa imaš vsaj malo interesa poslušanja in opravljanja nalog na terenu, kot zahteva inštruktor, pa lahko odneseš kaj konkretnega. To se ti lahko pokaže predvsem na nujnih vožnjah, lahko pa tudi v osebnem avtu. Jaz mislim, da smo bili pri nas bolj kot ne vsi zadovoljni in sem prepričan, da bi bilo dobro ponavljati 1x letno, ali pa vsaj 1x na 2 leti. Je pa razlika med treningom varne vožnje Braneta Küzmiča in AMZS.

Kot pa vem, bo letos na Vranskem odprt poligon za tovrstne treninge od AMZS in bo zelo podoben temu v Avstriji, samo z malce izboljšavami, ki pa se jih vidi sedaj v Nemčiji.
saxtenor3

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 15, 2008 10:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer nevem kako je izgledal vaš trening varne vožnje, ampak pri nas je vse skupaj šlo prehitro.
Malo si me narobe razumel - jaz absolutno podpiram taka izobraževanja, ampak vsaj enkrat ali pa 2x letno. In če boš rekel da ti je tistih nekaj krogov prineslo toliko izkušenj da si jih lahko uporabil na terenu, potem pa kapo dol.
Kot sem že prej napisal da izkušnje nabiramo na cesti - žal. Na treningu greš na ful, nimaš se kam zaletet, če te odnese ni nič narobe,tak da...

Je pa stvar zanimivo probat.
jozep

Pridružen/-a: Ned Nov 2003 1:09
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 12:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... verjetno sem spregledal temo, še posebej, ker ste želeli, da bi kdo iz Kranja komentiral nesrečo--

.. zgodilo se je pri nizki hirosti (okoli 40 - 50 km/h), ker je bila nesreča 100 metov iz križišča, vozilo je v blagem levem ovinku začelo zanašati v levo, proti robu cestišča, ki se je po zaščitni ograji strmo spuščalo proti železniški progi - da ne bi zdrveli v brezno, je voznik močno odvil v desno, ko so gume zgrabile s podlago, je vozilo samo še vrglo v betonsko škarpo in se počasi prevrnilo na bok!! IN TO JE VSE

.. vse ostale govorice o kazni, nedovoljeni smeri vožnje in neprijaznih policjih in zakonu v k... so neutemeljene govorice, nihle ni nastradal ali bil kakorkoli pod pritiskom! Okoli nesreče drži samo še to, da se je notranjost vozila (bolniški porstor) sesul in da na srečo ni bil nihče poškodovan..

... kot je običaj, je bilo vozilo namenjeno na "lažni klic", ko je nekdo klical, da oseba leži pod vozilom in rabi pomoč, je ta v resnici popravljal avto!!

še varna vožnja - je super izkušnja, vsem toplo priporočam, tudi stari mački pred penzijo s tisočimi nujnimi vožnjami so bili navdušeni - v varnem okolju simuliraš nevarne situacije, ki ti lahko kasneje pirdejo pošteno prav na cseti, čeprav se tam vse odvija bistveno hitreje kot na poligonu, sicer pa pamet v roko, odgovornost je vedno na tisetemu, ki dela, ne komentira
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Vaše in naše izkušnje iz prakse Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu