www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

REŠEVALKA IZ SOCIALKE - BIG PROBLEM

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Reševalci v zdravstvu v Sloveniji in drugje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tinah

Pridružen/-a: Ned Jan 2009 12:04
Kraj: vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 12:44 pm    Naslov sporočila: REŠEVALKA IZ SOCIALKE - BIG PROBLEM Odgovori s citatom

Haj! Imam en veeeelik problem in sicer, kako postati reševalka, glede na to, da je edini pogoj opravljena SZŠ, ni pa možnosti nobenih tečajev, glede na to, da imam srednjo šolo že opravljeno in bi bilo nesmiselno še enkrat v srednjo za nadaljnja 4 leta. Poleg tega imam še VII. stopnjo izobrazbe.

Naj povem, da sem sprva bila 1 leto na sred.zdr.šoli (laborantka) vendar sem jo morala na svojo veliko žalost odpustiti zaradi osebnih razlogov. Moja pot se je nadaljevala na srednji upravni in nato fakulteti za socialno delo. Ker sem že v obeh izkusila delo, mi če dalje bolj po glavi hodi poklic reševalca (zdr.tehnik), katerega sem tako zafurala, da se nisem šla usposabljati. Vedno me je vleklo k reševanju ljudem in živali (doma smo imeli pravo malo zavetišče), in sedaj pri 30-ih, ugotavljam, da sem fuuul skrenila s poti in da bi rada delala v zdravstvu.

Ko pa sem brala pogoje, me je zaskrbelo, saj kot sem rekla, moraš imeti končano SZŠ - a naj še enkrat delam izpite iz ang.j. in nemščine ter matematike, ko pa imam končano že za faks predmete?!!

Pripravljena bi bila delati z nižjo izobrazbo in tudi časovno veliko izobraževanja (četudi 5 let prakse), vendar ne celo srednjo šolo.

Ali res ni druge varjante dobiti poklicne usposobljenosti za ljudi, ki kasneje spoznajo, kaj je njihova sanjska služba? Četudi bi se odločila za še eno srednjo šolo, kdo me bo vzel (zaposlil) pri 35-ih letih????

Lep pozdrav! Tina K.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Basulja

Pridružen/-a: Pet Okt 2006 15:39

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 2:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sploh ti ni treba hodt v sr. šolo za 4 leta, ampak tukaj v Ljubljani na SZŠ nudijo tudi program prekvalifikacije, kar pomeni, da v 2 letih opraviš vse strokovne predmete + prakso, ter si pridobiš naziv zdr. tehnik/med.sestra, ter si tako popolnoma na istem, kot redni dijaki po končanem šolanju.
Verjemi, saj jaz z istim namenom kot ti obiskujem ta program... Wink Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aljaž G.

Pridružen/-a: Sob Nov 2003 17:51
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 3:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali pa se vpišeš / prekvalificiraš na Visoko zdr. šolo in iščeš službo kot dipl.m.s.. Tega kadra je po reševalnih službah čedalje več.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
13-pgd cerklje

Pridružen/-a: Pet Jun 2005 14:53
Kraj: cerklje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2009 9:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo izven teme ampak vseno vprašam. Basulja kateri letnik pa si, sva mogoče sošolca?

LP! Jan
Nazaj na vrh
tinah

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2009 2:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HVALA VSEM ZA INFORMACIJE!!!!

SPOROČAM, DA SEM KONTAKTIRALA VŠZ IN ČAKAM NA ODGOVOR.

POZDRAVČEK - TINA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Basulja

Pridružen/-a: Pet Okt 2006 15:39

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2009 9:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jan: Sem 1/2 TZN. Pa ti?? Wink Smile
Nazaj na vrh
13-pgd cerklje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2009 10:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="Basulja"]Jan: Sem 1/2 TZN. Pa ti?? Wink Smile[/quote]

Jest sem pa 3/4 TZN

LP! Jan
Nazaj na vrh
tinah

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 20, 2009 8:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a lohk mal povesta kaj pomeni tzn in 1/2 ter 3/4 Wink
Nazaj na vrh
13-pgd cerklje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 20, 2009 10:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="tinah"] a lohk mal povesta kaj pomeni tzn in 1/2 ter 3/4 Wink [/quote]

Ko delaš prekvalifikacijo na srednji zdravstveni šoli jo lahko narediš v 2 letih v prvem šolskem letu pa imaš naziv tzn(tehnik zdravstvene nege) 1/2(prvi in drugi letnik skupaj) v drugem šolskem letu pa delaš tretji in četrti letnik in imaš naziv tzn 3/4. Tako kot je bilo v osnovni šoli 1A, 2B... Embarassed Very Happy

LP! Jan
Nazaj na vrh
tinah

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 20, 2009 10:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HVALA Very Happy/
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Reševalci v zdravstvu v Sloveniji in drugje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu