www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

VPRAŠANJE (se malo o poklicu resevalca)

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Reševalci v zdravstvu v Sloveniji in drugje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
arharmeister

Pridružen/-a: Čet Jan 2007 22:27

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 25, 2007 10:39 pm    Naslov sporočila: VPRAŠANJE (se malo o poklicu resevalca) Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

Vem, da moje vprašanje verjetno spada v temo "Kako postati reševalec", ampak nisem bil ravno prepričan, zato sem se odločil, da odprem novo temo!

Sem dijak 4.letnika Srednje zdravstvene šole in imam željo nekoč postati reševalec! Po mojih informacijah je potrebno za zaposlitev v zdravstvu prej opraviti pripravništvo, zanima pa me, če se pripravnišvo lahko opravlja na reševalnih postajah? Kako je s tem, ali imate na vaših postajah to omogočeno,....

Prav tako pa imam še eno vprašanje!Moje informacije glede prijav na razpis za prosto delovno mesto so deljene, zato bi rad izvedel, koliko prijav ponavadi dobite, kako težko je pravzaprav do službe priti (če izpolnjuješ pogoje seveda)!!!

Vsem se za odgovor že vnaprej prav lepo zahvaljujem!

Lep pozdrav,
ANDRAŽ ARHAR
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2007 3:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojla,

ma glih tuhtal sem, ce bi odprli se eno pod rubriko z naslovom "zaposlimo"... Morda bi lahk celo posrednistvo imeli pa svetovalno sluzbo Very Happy ...

Torej kot sam ugotavljas je o tvojem vprasanju bilo debatirano ze vec kot enkrat in prav zato mi je prislo na pamet zgoraj opisano. Pa ceprav je nova tema morda malo nepotrebna jo bom pustil pa dodal se odgovor na se eno skoraj istocasno naceto vprasanje v drugi temi.

Skratka odgovori na tvoja vprasanj (in se vec kot le odgovori) so v naslednjih temah:

Kdo so reševalci oz. kako postati reševalec
Zdravstveni reševalec
Profili na reševalnih službah po Sloveniji
Naše delo!!!
Reševalke
VPRAŠANJE - kako iz drugega poklica med resevalce?
Usposobljenost resevalcev, kljuc do zivljenja (Projekt)

Glede konkretnih podvprasanj pa takole:

- Pred zaposlitvijo v zdravstvu je pripravnistvo nujno in seveda je obvezen strokovni izpit, ki se opravi ob koncu pripravnistva - vse informacije dobis, ko se zaposlis kot pripravnik od neposrednega mentorja.

- Pripravnistva ni mogoce opravljati samo na resevalnih postajah. Program pripravnistva je namrec predpisala Zbornica zdravstvene nege (nasa krovna institucija - kot si namrec opazil je to stran sekcije resevalcev in to je le ena od strokovnih sekcij, ki so sestavni del Zbornice).

- Pripravnistvo poteka; del v primarnem zdravsvenem varstvu (zdravstveni domovi) del pa v sekundarnem (bolnisnice). V casu prirpavnistva se krozi po ambulantah oz. oddelkih, ko si v bolnici. Ce si pripravnik nekega zdravstvenega doma bos torej dolocen cas pripravnistva gost v bolnici, ce si pa pripravnik neke bolnice bos del pripravnistva gost v nekem ZD.

- Ce ima ta ZD resevalno sluzbo obstaja moznost, da bos nekaj dni tudi na resevalni - kar ni nujno. Konkretno v ZD Izola v casu krozenja po ambulantah imas v programu predvidenih 40 ur na resevalni kjer si razporejen po programu 1 oz. 2 izmeni s prvo urgentno ekipo, 1 izmeno si na transportih (skupno 36 ur) in en dan si 4 ure z dispecerjem na toplem. Program imas v naprej pripravljen in po njemu se dela... Skratka razporejen si na urnik z neposrednim mentorjem in praviloma ti ni dolgcas.

- Glede prijav na razpis za prosta delovna mesta pa bi bolj ugibal...
naceloma je zelo razlicno in seveda odvisno od pogojev... Torej od zavoda do zavoda razlicno. Odgovore bos morda dobil, ce je med uporabniki Foruma kdo, ki te podatke ima za enoto v kateri je zaposlen.

lp, i

Nazadnje urejal/a igor Pon Feb 12, 2007 1:56 am; skupaj popravljeno 5 krat
Nazaj na vrh
igor
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2007 4:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In dejmo sem premestit se tole vprasanje, da ne bo ista debata tekla po celem forumu...

Se bom pa res ne dan lotil (al pa bi se morda lahko kdo, ki ima kaj protstega casa) zbrat vse teme, ki obravnavajo temo zaposlitve, jih precistit ter spravit vse v eno edino objavo...

Spiritus je napisal/a:
mene tole delo zlo zanima in bi se tudi zaposlil če bi se dalo sam niti malo nevem kam se nej obrnem...imam eno leto delovne dobe v splošni ambulanti...sem tehnik zdravstvene nege,pripravništvo valda mam:)
sem pa še študent visoke zdravstvene šole 2.letnik...zanima me delo na področju celja(recimo privatne službe-nenujni prevozi) rešilca nebi vozil ker moraš poznat lokacije,mesta,me zanima bol standardna pot-relacija recimo,lahko tudi v mariboru...nevem katere so te službe pa bi lepo proso za kake naslove,telefonske,namige ker bi rad to delo opravljal izpit B kategorije pa tut že mam 5 let...

Hvala za vsak info če bo!
¸

Torej definitivno bo treba poslat kaksne prosnje...

Spet apeliram na kolege, da ti na zasebna sporocila posljejo naslov in telefonsko stevilko Zdravstvenih domov iz stajerskega konca v sklopu katerih funkcionirajo resevalne sluzbe.

Konkretno imajo tako ZD Celje kot ZD Maribor resevalno sluzbo njihove naslove pa je precej enostavno dobiti v imeniku. Za ostale ZD v tistem predelu pa bi moral pogledat na en seznam, ki ga trenutno ne najdem. Se bo pa morda naselse kak uporabnik, ki ti bo povedal kateri ZD-ji imajo resevalno sluzbo.

Za zaposlitev pri zasebnikih pa bo skoraj zagotovo treba prijeti tudi za volan saj je "kruh" zasebnikov prav opravljanje nenujnih prevozov in praviloma so to prevozi v Ljubljano (vec kilometrov, vec tolarckov)... Torej za delo izkljucno kot spremljevalec (torej dejansko opravljanje tvojega poklica) so bolj primerne resevalne sluzbe Zdravstvenih domov pa tudi dva vecja ljubljanska zasebna podjetja imajo veliko ekip voznik + zdr. tehnik za stajerski konec pa bi ugibal torej prepuscam odgovr komu od kolegov.

In ker so na Forumu aktivni tudi kolegi iz konca, ki te zanima lahko le pocakas, da se bo se kdo iz zgoraj omenjenih enot obrnil nate z konkretnimi odgovori glede moznosti za zaposlitev oz, kako drugo uporabno informacijo... Je pa treba bit mal potrpezljiv saj nas veliko obisce forum, ko to cas dovoljuje.

lp, i

Stupidity isn't punishable by death.
If it was, there would be a hell of a population drop.

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
arharmeister

Pridružen/-a: Čet Jan 2007 22:27

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2007 4:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Igor, hvala lepa za vse informacije, mislim, da si ponudil še zelo veliko koristnih informacij, ki bi mi utegnile nekoč koristiti!
Sicer nisem s štajeskrega konca, temveč z gorenjskega, ampak vseeno hvala za željene informacije glede zaposlovanja v ZD!

Samo do željenega poklica je pa še dolga pot, matura, VZŠ,...... Confused Very Happy

ANDRAŽ
Nazaj na vrh
Spiritus

Pridružen/-a: Čet Jan 2007 22:33

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2007 12:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

no hvala za odgovore,upam da se najde kdo ki bo znal kaj svetovat...ja zanimajo me predvsem prevozi zasebnikov dolge ture ena in ista relacija...
Nazaj na vrh
igor
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2007 1:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

življenje je napisal/a:
Pozdravljeni!
Zanima me kako do tečajev, ki jih mora imeti bodoči reševalec (če je sprejet na delavno mesto), tečaji porodništva, reanimacije, zanima me če se to dela interno ali pa te tečaje opravljaš na svoje stroške kje drugje , zanima me tudi starostna omejitev zdravstvenega tehnika reševalca. Rolling Eyes

Ker sprasujes stvari o katerih smo ze govorili, le prebrati je treba forum malo bolj podrobno, sem novo temo obrisal (se le ponavlja) in objavo premestil sem.

Le 4 odgovore visje v tej temi pa je seznam tem kjer se govori o nasem poklicu in odgovarja na vsa do sedaj ze zastavljena vprasanja.

Le, ce preberes prvo temo ti bo jasno da ne obstajajo tecaji, ki jih mora imeti bodoci resevalec. Za zaposlitev je trenutno potrebna srednja zdr. sola oz. VSZ morda pa kje vzamejo celo se voznike.

Poklicna kvalifikacija za katero je skoraj vse potrebno ze pripravljeno in se bo s casom uveljavila pa bo zahtevala od resevalcev preizkus s katerim bodo dokazali, da imajo dolocena specificna znanja. Vec (oz. kar vse o temu) pa v drugi in v zadnji temi na zgornjem seznamu. V zadnji temi je celo link na borsuro, ki je polna zanimivih informacij.

Med drugim sem ti tudi velike tiskane crke spremenil v male... tako, da drugic le izklopi "Caps lock".

lp, i
Nazaj na vrh
deja

Pridružen/-a: Sob Maj 2008 20:27
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 25, 2008 8:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Sem študentka Medicine v Mariboru, in sem sicer prebrala vse zgoraj in v drugih temah objavljene odgovore na vprašanje kako postati reševalec, ipd... Kljub temu pa noben odgovor ni v skladu s mojim vprašanjem, zato me zanima ali je možno (sedaj v prihajajočem poletnem času) kakršnokoli delo v tej smeri? Delala bi tudi prostovoljno, kajti po končanem faksu razmišljam o specializaciji urgenten medicine, čeprav pa me do končanja faksa čaka še kar nekaj let študija :/

Hvala za odgovor
lp
Tadeja
Nazaj na vrh
igor
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 25, 2008 9:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojla Deja

Tudi na to temo smo ze odgovarjali... Sam ker nisem bil preprican sem le malo poklikal po iskalniku... in nasel. Naslov teme je "VPRAŠANJE - kako iz drugega poklica med resevalce?" link najdes malo visje.

Na drugi strani omenjene teme je 8 objava uporabnice, ki jo je zanimalo podbno in je dobila iskane informacije.

Marmemačka je napisal/a:

... ... Tudi sama imam vprašanje. Sem študentka medicine in bi letos, ko pavziram, z veseljem delala kot recimo spremljevalka v reševalnem vozilu, če je kaj takega mogoče. ... ... ...
... ... ...
... Če bi mi znal kdo kaj več o tem povedati, bom zelo hvaležna. Aja, imam opravljen izpit na Medicinski fakulteti iz nujne medicinske pomoči ... mislite, da bi me lahko kako ponucali? Smile

In seveda sledijo odgovori (povzeto le bistveno)

igor je napisal/a:

ce me spomin ne vara je kar nekaj studentov medicine (ne spominjam se tocno od katerega letnika naprej) delalo pri pacientu po pogodbi.

Sicer pa bo verjetno Andrej ... ... ... povedal kako je z Ljubljansko resevalno in moznostmi.

Definitivno pa je tovrstna "zaposlitev" stvar enote na kateri bi se zelela zaposliti in je najbolj smiseln klic na upravo enote, ki te zanima. Tam bos dobila konkreten odgovor.

andrejf je napisal/a:

Na RPKC imamo utečeno prakso dela preko študentskega servisa (spremljevalec v reševalnem vozilu). Pogoji za takšno delo so: končana srednja zdravstvena šola ali študent visoke šole za zdravstvo ali medicinske fakultete ter uspešno opravljeno interno usposabljanje za delo na RPKC (interna licenca). ... ... ... ... ... ... ...

Torej definitivno je mozno (vsaj v LJ je bilo) in verjetno nekih bistvenih sprememeb ni.

Seveda pa, ce ti je LJ dalec ali bi preprosto raje bila drugje je najbolje, kot sem ze napisal, iti na enoto, ki ti je najblizje oz. na enoto kjer bi rada opravljala "kakrsnokoli delo" in vprasat ali je to pri njih mozno ter kaki so pogoji...

lp, i
Nazaj na vrh
deja

Pridružen/-a: Sob Maj 2008 20:27
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 15, 2008 5:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo

Najprej še enkrat hvala za odgovor na zgoraj zastavljeno vprašanje
Smile Kot naslednje pa bi zgolj rada omenila, da je vaše delo res fenomenalno. Vse čestitke Very Happy
Kot sva s sošolcem te dni ugotavljala (ki sva jih zgolj kot opazovalca preživela v rešilcu) bi teh 6 let in še nekaj malega specializacije kar preskočila, ampak žal te opcije ni na voljo. Je pa super spodbuda, če so se ti sedaj v izpitnem obdobju "izpraznile baterije". Very Happy

Super ste
lp
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Reševalci v zdravstvu v Sloveniji in drugje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu