www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kaj uporabljate ob prisilnih hospitalizacijah

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Vaše in naše izkušnje iz prakse
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Aljaž G.

Pridružen/-a: Sob Nov 2003 17:51
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 24, 2008 6:52 am    Naslov sporočila: Kaj uporabljate ob prisilnih hospitalizacijah Odgovori s citatom

Za prisilno hospitalizacijo smo uporabljali precej star prisilni jopič, ki pa je končno šel "rakom žvižgat", pa me zanima kakšne pripomočke uporabljate v drugih enotah pri agresivnih pacientih in kje ste jih nabavili.
Hvala vsem ki boste odgovorili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 24, 2008 7:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam se v principu zelo redko posluzujem prislnih sredstev... V 16 letni karieri mislim, da le 3x pa se to, ker so me policisti prehiteli ali so se "zbali" za mojo varnost... Glede na to, da moram takega pacienta imeti v avtu vec kot 1 uro in, da tezko dobimo policista za spremstvo zdravnik pa pogosto pride pusti papirje in gre ob nasem prihodu. Sem se navadil si vzeti cas in se s pacientom "dogovoriti"...

Sicer smo pri nas smo se na jopicih... Ceprav sem ze konec leta 2005 predlagal (pisno z obrazlozitvijo), da bi se nabavilo trakove z magnetnimi kljuci se to do danes se ni zgodilo. Dobro, da si me spomnil bom kar takoj napisal se en mail... Predlog pa je izoblikovan po posvetu s kolegicami v psihiatricni bolnici.

Trakovi so bolj "prijazni" do pacienta, lazje jih je uporabiti in po temu kar vem jih ni mozno sneti... Pri jopicu so dodatni pasovi skoraj nujni, vecja je moznost poskodb in se en kup nevsecnosti je, ki so res odvec ob dobri uri trajajocemu transportu.

Izgleda pa, da bomo pasove le dobili tako, da si bomo sami uredili sponzorje in bova placilo le teh oddelala jaz pa kolega v svojem prostem casu. Na p.m. imas komercialno ime pripomocka in dobavitelja...

lp, i
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aljaž G.

Pridružen/-a: Sob Nov 2003 17:51
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 24, 2008 7:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala. Sem ti že pisal na PM, še preden sem videl ta post.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
supersonic

Pridružen/-a: Tor Jun 2007 17:11
Kraj: štajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 24, 2008 7:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj! Pri nas se imamo jopiče, vendar jih skoraj da ne uporabljamo... kot je napisal Igor- nevarnost poškodb.. težka namestitev...
Če imaš kakšnega močnega pacienta je dokaj oteškočeno namestiti jopič.. Tudi prinas gremo na pogovor.. ITD
Smo pa tudi mi imeli predloge za mag. trakove...
saxtenor3

Pridružen/-a: Pet Maj 2005 22:27
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 25, 2008 10:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nas ne uporabljamo ne enega in ne drugega.... Do nedavnega še ni bilo nekih problemov z asistenco policije, tudi v lisice so jih včasih vklenili in smo jih tak peljali na psihiatrijo.
Zdaj pa je to baje postal problem, da niti policija ne sme asistirat pri prisilni hospitalizaciji, kaj šele da bi ga uklenili in sedeli poleg v rešilcu. Bom moral to preverit na policiji če imajo to kako zakonsko urejeno ali je to samo kakšen dogovor......

Glede magnetnih pasov pa tako. V svoji 3,5 letni karieri dela na zaprtem moškem odd. za psihiatrijo sem te pasove uporabljal skoraj vsakodnevno. In ko jih enkrat obladaš je to ena izmed najboljših variant za fiksacijo pacienta. Uporaljaš jih lahko na več načinov tak da glede tega sploh ni problema.
In če imate možnost jih nabavit jih vsekakor priporočam. Kako je pa z njihovo uporabo na terenu in kdaj jih lahko uporabljamo pa žal nevem....
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Vaše in naše izkušnje iz prakse Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu