www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Dežurstva izven delovnega časa
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Reševalci v zdravstvu v Sloveniji in drugje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bartol

Pridružen/-a: Sre Feb 2004 11:23
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 21, 2004 4:31 pm    Naslov sporočila: dezurstvo Odgovori s citatom

Tale prejsniji prispevek je res lep. Mislim ,da bi pa mogoce nasi Mariborski kolegi lahko povedali kako jim je to uspelo. Wink
Vidim ,da imamo v vecini podobna stalisca do dezurstev in ce nam vsem skupaj ne bo enkrat uspelo resit tega perecega problema, pol pa Sad .
V slogi je moc . v begu pa resitev!
V boju proti tragedijam na prireditvah za narodov blagor in urejeno ,koordinirano in ucinkovito dezurstvo. Razz

Robert
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 24, 2004 10:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No naj poudarim... neimam natancnih podatkov je pa po mojih Mariborski nacin pristopa zagotavljanju ekip na pripreditvah edini dodelan...

In se opravicujem vsem tistim, ki morda imate enako dodelan sistem pa vas nisem omenil (nimam pac podatka)... Gelde natancnega nacina zagotavljanja "medical supporta" pa sem v mojem prejsnjem pisanju zgolj napisal, kar vem iz pogovorov... Kak kolega iz MB bo to bolj tocno lahko opisal in me s tem seveda popravil.

Bistvo je, da oni imajo tako poslihtano, da glede na obliko prireditve in pricakovano stevilo ljudi povedo, koliko je vozil potrebnih in kje bodo kako velike ekipe satcionirane... Organizator pa, ce zeli dobiti papirje, da lahko pripreditev izpelje mora imeti zaogotvljeno med drugim tudi njihovo prisotnost - pravila igre dolocajo oni.

Povod za to pa je menda bila ena poskodba (menda kar huda), ki je bila pripeljana na bol. MB iz ene prireditve. Pripeljalo se je vozilo podjetja, ki je tam dezuralo, pacient pa je bil menda oskrbljen tako, da je lezal na nosilih (brez spremstva) v sluzbi je pa bil en kirurg, ki le zletel do stropa, ko je to videl in je ratala "........." od tu dlaje so organizatorju dobili po nosu nasi kolegi pa skarje in platno v roke.

Sicer pa imam jaz ze marskiaj razdelanega za stevilne zadeve ne le dezurstva... sam komu naj v tej nasi dezelici posljem kaj, da bo to vzeto v postev in ustrezno obravnavano... Confused

lp i

Stupidity isn't punishable by death.
If it was, there would be a hell of a population drop.

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gost

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 24, 2004 1:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

veliko slabe volje na račun dežurstva se poraja v naši majhni domovini, večina zato, ker je področje tako neurejeno ... pred časom sem prisostvoval sestanku, kjer je predstavnica uprav za notranje zadeve oziroma upravnih enot, ki izdajajo dovoljenja za javne prireditve izjavila, da jih pri izdajanju dovoljenj omejuje s področja zdravstva le 26. člen
pravilnika o nujni medicinski pmoči (objavljen 28.12.1996)

26. člen

Zagotavljanje in financiranje NMP oziroma zdravstvenega varstva ob športnih in drugih prireditvah ter drugih občasnih ali lokalnih aktivnostih se ureja s potrebnim dogovorom med organizatorjem prireditve in zdravstvenimi zavodi, ki imajo organizirane ekipe nujne medicinske pomoči v skladu s tem pravilnikom.

... člen si oni razlago po svoje, in ker še vedno nismo prerezali popkovnice s socializmom, vse urejamo ad hook in roka roko umije ter podobne fore, se dovoljenja izdajajo z zadržkom, da mora organizator o prireditvi obvestiti lokalno službo NMP ... ?? ... kaj to pomeni .. ?? .. da jih sploh ne zanima, kdo bo skrbel za zdravstveno varstvo, kljub temu, da je meni (verjetno tudi vam) sporočilo tega člena nedvoumno - torej ekipe NMP, ki so organizirane v skladu s pravilnikom o nujni medicinski pomoči ... predlagali smo upravnim enotam, da prijavitelj prinese ob vlogi za izdajo dovoljenja tudi pisno soglasje lokalne enote PHE, kjer je določena ekipa (samo tehnik, voznik in zdravnik, cela ekipa in podobno), ki jo potem prireditelj naroči oziroma najame pri enem od izvajalcev, ki so v mreži NMP Slovenije (PHE, 1B in 1A enote) ... s tem bi poenotili kvaliteto ekip, ki zagotavljajo zdravstveno varstvo, kar se mi zdi trenutno večji problem kot plačilo, takoj nato, pa bi morali Think urediti oziroma poenotiti še finančni pristop vseh k dežurstvu Brick wall

kar se pa tiče dnarja ... pa tolk ne mormo nikol zaslužt kot dohtarji .. pa saj tud ne rabmo tolk, saj itak ne znamo z velikmo dnarjam delat - vse zapravmo .. no šalo nastran ... tarife so ponekod napisan, drugje dogovorjene .. za Gorenjsko je po sklepu kolegija direktorjev je na primer cena ene ure zdravtsvenega tehnika za naročnika 7680 sit (cca 3500 neto), zdravnika 12288 sit (cca 5600 neto), vozilo pa stane 50 evrov na prireited plus kilometrina po ceni za nenujni prevoz .... tarifa ni slaba, rekel bi kar dobra, vendar je zelo malo prireditev, na katere nas povabijo (beri najamejo) ... tudi mislim, da je prav, da se cenik razlikuje med humanitarnimi ali nizkoproračunskimi prireditvami (na primer kolesarsko rekreativni izlet upokojencev) in dobičkonosnimi proreditvami kot so razni koncerti in športne prireditve

... na primer država (ministrstvo za zdravje) plača dežurstvo na velikih prireditvah in protokolu po ceni 3200 sit za ZT na uro (na gorenjskem, kjer nam še firma odtrga 20% obračunskih stroškov pride cca 1400 neto) in 9200 sit (cca 4100 neto) za zdravnike .. njihova obrazložitev je, da smo zavezani s tem, ko smo v sistemu NMP zdravtsveno varovati nekatere državno pomembne prireditve (protokol, papeži in planica), razmerje med honorarjem ZT - zdravnik, ki je 1:2,9 so izračunali na ministrstvu za zdravje glede na povprečno plačo ZT in zdravnika v urgenci ..??.. Boo hoo! Brick wall ..??.. na gornejskem smo si izborili razmerje 1:1,6, pa ne govorite naokoli, da nam ne bodo še to vzeli

... lokalne službe NMP bi se morale zavzemati za pokrivanje zdravstvenega zavarovanja prireditev na njihovem področju, saj bi tako lažje uskladili delovanje redne službe (kot če ti dežurajo tuji izvajalci, ki samo dodatno obemenijo redno službo - ko pođškodovance vozijo v najbližjo dežurno ambulanto) ... pogodba se sklene med izvajalcem NMP in prirediteljem, določeni bi morali biti finančni okviri (vsaj zgornji in spodnji limit), katerih bi se morali držati vsi dežurajoči!!
Nazaj na vrh
jozep

Pridružen/-a: Ned Nov 2003 1:09
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 24, 2004 1:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... se opravičujem ... avtor zgornjega prispevka sem jaz, ki mi je očitno (ker sem predolgo pisal...) pretekla prijava
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 25, 2004 9:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pri nas dobimo za dezurstvo na motokrosu ( od 10 - 18h) sofer 15.000, tehnik 18.000, zdravnik 25.000 + 2x malica ... + 5000 za štartnino avtomobila ...
s tem da si šoferji in tehniki delimo 50:50 torej dobis za priblizno 8 ur 16.500 sit ... "na roko" ...
in mislimda je to kar dobra tarifa ... in se borimo da bi za vsa dezurstva dobili vsaj/priblizno enako ...
ceprav se ji veliko "putuhne" ko jim na prosnjo za volantersko dezurstvo, odgovorimo da bo za placat ...
Nazaj na vrh
janezk

Pridružen/-a: Sre Nov 2003 22:26
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 04, 2004 6:22 pm    Naslov sporočila: DEŽURSTVA Odgovori s citatom

Tudi v Velenju imamo podoben sistem kot v Kranju. Pri nas je cena za ZT 3000 SIT, voznik 2750, zdravnik 6000. Torej je razmerje do zdravnikov zelo Laughing ugodno. Prireditev je zato plačanih manj, veliko več pa je sponzorskih prireditev, ki so plačane kot nadure.
Kako so nekateri organizatorji iznajdljivi, naj pove tale zgodba.
Skakalni klub Velenje vsako leto organizira mednarodno tekmo na kateri so vsi svetovno znani skakalci - skok za rudarsko svetilko. No, letos so za tako odmevno in tudi nevarno disciplino imeli Slovensko vojsko- tovornjak+ 2 bolničarja, podatek preverjen, ker sem se sam z vojakinjo- bolničarko pogovarjal. Imeli pa so tudi našo telefonsko številko.....

VIP šoto je bil pol.... Cool
umetna_bradavicka
Moderator foruma

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 20, 2004 9:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lahko pa si pogledate tale "vzorno" narejen cenik ...nasih kolegov gasilcev ...

http://peter.g-kabel.si/PGD_Zabreznica/cenik.html
Nazaj na vrh
umetna_bradavicka
Moderator foruma

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2005 7:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kaj pa druge resevalne ... ?
PHE Celje, Slovenske Konjice, Slovenska Bitrica .... ?

dajte kolegi .. sodelujte
Erik
Administrator foruma

Pridružen/-a: Ned Avg 2003 11:34
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2005 8:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nas pa smo z upravno enoto dosegli to, da dokler organizator prireditve ne prinese našega potrdila, da je za zdr. varstvo poskrbljeno tako kot je treba (popolna ekipa, časovna uskladitev z prireditvijo, ...), le-ta ne izda dovoljenja za prireditev.
Ker kaj se je dogajalo?
Prireditelj je naročil "reševalca in vozilo" do 24. ure da je bila birokracija potešena in da je on večji del denarja dal v žep. Govorim o prireditvi 1-2.000 ljudi in po metodologiji "žur do jutranjih ur". Ko je dežurstvo prenehalo je pa začela kalvarija z redno ekipo NMP; vsake pol ure intervencija.
Organizatorji še vedno mislijo da je reševalno vozilo na prireditvi bolj maskota kot potreba. Sploh pa mora zdr. služba določiti koliko ekip bo dežuralo in kdaj in kje. Tega se ne more izmisliti sam organizator, ker mi vemo kaj potrebujemo za naše delo na določeno št. ljudi, ki fešto obiščejo.
O tarifah naslednjič, ker točno ne vem iz glave...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
igor
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 05, 2005 10:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot je iz mojih prejsnjih postov razvidno sem izjemno naklonjem k temu, da bi enota, ki zagotavlja zdr. skluzbo postavila organizatorju dolocene pogoje in sele po dosezenem soglasju izdala potrdilo, ki bi bilo podlaga da organizator sploh dobi dovoljenje za organizacijo prireditve.

Je pa res, da do sedaj konkretnega elaborata se nisem spisal in dostavil. Razlog pa tici v temu, da se mi nekako zdi skoda mojega casa saj sem do danes oddal kar nekaj zelo konkretnih in skoraj do konca izdelanih stvari pa so bile vecinoma spravljene v predal.

Zal je nekako tako, da so take ideje pogosto nezazeljene avtorji pa oznaceni za "troubelmakerje". Se posebej ce predlog zajema spremembo trenutnega nacina dela ali je morda celo tako zastavljen da je vse skupaj bolj transparentno.

Na samo temo dezurstva na prireditvah pa sem nekoc dobil odgovor: "Ne kompliciraj, ki ce ne gremo mi bo pa sel kdo drugi pa bomo zgubili se to kar imamo..." No ja, res strokovno podprt odgovor.

Sicer pa cestitke kolegom iz Tolmina. Veliko ste naredili zase in za ljudi, ki prireditve obiskujejo.

lp, i

Stupidity isn't punishable by death.
If it was, there would be a hell of a population drop.

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
umetna_bradavicka
Moderator foruma

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2007 10:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

skodaj 2 leti po zadnji objavi ... me zanima ce se je kaj spremenilo ... ??
kaksni konkretni linki do zakonodaje... z cimer bi lahko nekaj ljubi postavil ob zid...

lep dan...
igor
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 11, 2008 5:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bradavicka; da bi jaz vedel nic bistvenega...

Spodaj post od Bukija in Zrkov odgvoor, ki sodita bolj sem...

Buki je napisal/a:
... ... seveda nam vodstvo obračuna naduro, če gremo dežurat na kakšno prireditev,športi dogodek,.....( čeprav najbrž vsi vemo, koliko dobi ZD plačano dežurstvo prireditve, "delavci" pa naduro
Twisted Evil ).

No tu se pa meni poraja eno dobro vprašanje:
Ali je reševalec [b]dolžan
opravljati poleg rednega dela in dežurstev še dežurstva med vikendi na raznih prireditvah, sejmih,.... če tako hoče delodajalec (ZD).
In ali ima pravico odklonit??????[/b] Rolling Eyes

zrko je napisal/a:

Ce imas mesecno kvoto ur izpolnjeno (recimo 174ur) lahko zavrnes nadure, dezurstva, izredne voznje... Skratka vse. Pod pogojem da nisi nkaksnih izjav podpisoval, kjer dovoljujes in se strinjas z opravljanjem nadur...

Nadura je placana 150% plus vsi dodatki (vsaj pri nas). Dezurstva na prireditvah pa so placana po pogodbi - okrog 10EUR netto.

LP
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Reševalci v zdravstvu v Sloveniji in drugje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu