www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

BLS/AED Provider&Instructor

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Izobraževanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Tomsy

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:31

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 30, 2007 1:06 pm    Naslov sporočila: BLS/AED Provider&Instructor Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

ali se kjerkoli v "vesoljni Sloveniji" izvajajo tečaji za ERC BLS/AED Providerje in Instruktorje??

Hvala za info!
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 30, 2007 7:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce si malo pogledas Forum najdes oglasno desko kjer je se vedno objava za Tečaj začetnih postopkov oživljanja (ZPO), ki je bil nekoc tu objavljen.

V temi je navedena tudi povezava na SZUM, ki izvaja v vesoljni Sloveniji ERC tečaje že kar nekaj let. Obisces njihovo speltno stran in tam kliknes na kaksno povezavo ali pogledas za kako telefonsko povezavo ter se pozanimas ali je razpisan kak termin v bliznji prihodnosti oz. koliko bi neko skupino zainteresiranih stal tak tecaj (kolikor vem so mozni razlicni dogovori).

lp, i
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomsy

Pridružen/-a: Pet Nov 2007 8:31

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2007 9:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo Igor,

Hvala za link!
To sem videl že pred nekaj časa, a je ta tečaj deklariran kot ILS (pogoj zdr. ali med. izobrazba).

Dr. Vajd mi je rekel da SZUM tečajev za laike še ni organiziral!

Da malo pojasnim:

vrsto let se aktivno ukvarjam z vodnimi, obvodnimi in podvodnimi aktivnostmi (šport, rekreacija in delo), ter sem aktiven v več društvih, kjer skrbim za tehniko, varnost, reševanje in izobraževanje. Ker na večini nacionalnih panožnih Zvez primanjkuje izobraževanja v tej smeri, se poskušamo sami organizirati in si nekako pomagati.

Kjer delujem, poskušam dvignit zavest o pomembnosti obvladanja vsaj osnovnih tehnik oživljanja ter postopkov ob nesrečah.

Ker sem dosti ob/na/v vodi, sem že nekajkrat bil v vlogi reševalca, od tega enkrat, ko je res šlo "za dlako"... Vem, da Vi to delate vsak dan, ampak osebno sem se šele takrat zavedal kako pomembno je to znanje tudi za nas "obične"...

Nimam zdravstvene/medicinske izobrazbe, me pa stvari zanimajo in ker pač delujem na tem področju bi želel opraviti vsaj neke osnovne tečaje iz tega področja, da bi lahko to znanje nekako prenesel dalje!

To je bistvo mojega pisanja. Pogovarjal sem se s kolegi v Srbiji in recimo ERC tečaje BLS, ILS, AED, etc. šibajo skoraj na vsakih 14 dni, torej sploh ni problem pristopiti k BLSu....

Bom pa pogledal še na RK, saj bii naj tudi oni delali tečaje... akcija "Pomagam prvi!!" ipd.

Hvala!

Sicer pa vso spoštovanje Vašemu delu!
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2007 11:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No v sklopu RK se res odvijajo tecaji na vsakih nekaj mesecev v sklopu projekta, ki si ga omenil. Podobno se odvija tudi v sklopu projekta Za zivljenje.

Kot laik mislim, da lahko pristopis le k tecajem za izvajalce. Ce moji podatki niso napacni instruktorskim tecajem lahko v Sloveniji pristopijo le zdravstveni delavci pa se to ne vsi vsem.

Glede tecajev v Srbiji pa se organizirajo glede na interes (kot pri nas), BLS/AED modul, ki je kar pogosto na programu (bil do konca novembra) je misljen kot tecaje za profesionalce... torej zdravstvene delavce. Samostojni BLS tecaj in AED - ta je verjetno misljen za laike pa se je izvedel letos 6x.

lp, i
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Izobraževanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu