www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Vaja "POŽAR 2007"

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Izobraževanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Igor_R.

Pridružen/-a: Sob Okt 2005 22:11
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 30, 2007 10:01 pm    Naslov sporočila: Vaja "POŽAR 2007" Odgovori s citatom

Konec tedna je bila v Kopru izvedena vaja "Požar 2007". Tu je novica MOK: Uspešno izpeljali vajo "POŽAR 2007"
Upam, da bom uspel jutri dati gor še kakšno slikico.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 30, 2007 10:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

imeli smo vajo EVAKUACIJA doma starejsih obcanov ... "dom upokojencev" po domace ... glede da je bilo vse vnaprej splanirano vaja bp... vsaj z mojega vidika, le problem je bil na pozarnih stopnicah ... ki pac niso najbolj prakticna pri nosenji z nosili... Smile
Igor_R.

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 30, 2007 11:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Shocked
Nazaj na vrh
Igor_R.

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2007 5:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tu je par slikic iz vaje! Very Happy

Začelo se je s predstavitvijo vaje:

Še zadnje usklajevanje pred začetkom vaje:

Vaja na bencinskem servisu OMV:

Postavitev enot na Lami:

Pogled na delovišče zdravstvene oskrbe - triaža 1 na desni se ne vidi:

Delo na delovišču zdravstvene oskrbe na Lami:

In prvi odvozi z Lame:

Na koncu pa seveda še prva (delna) analiza:
Nazaj na vrh
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2007 5:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mal sem "premetal" slike in "dopolnil" opis nekaterih... Upam, da moj soimenjak ne bo jezen.

Sicer sem pa v casu vaje bil zadrzan tako, da komaj cakam slike in posnetke ter izsledke analize... Pa morda se sam kaj povem. Bi pa lahko kaj dopisali tudi tisti, ki so na vaji Pozar 2007 sodelovali.

Pa zanima me tudi kako so se imeli kolegi, ki so bili na Igu. Tema v zvezi z Ig-om je ze naceta le dopisovati je treba

lp, i
Nazaj na vrh
Igor_R.

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2007 6:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ti kar popravi. Smile Sem popravil še zadnjo sliko, tako da zdaj dela.

Jaz sem bil na OMV-ju, tako da nisem videl potekanja na Lami. Osnutek DVD-ja s posnetkom vaje naj bi bil pripravljen v začetku naslednjega tedna in komaj čakam, da vidim tudi kaj se je dogajalo na Lami. Sicer se nekaj da razumeti iz slik, vendar iz videa bodo stvari bolj jasne.

Na OMV-ju je šlo itak za precej enostavno zadevo, tako da ni bilo tako problematično glede izvedbe intevencije. Sicer so (predvidevam vabljeni od OMV-ja) parkirali ravno med mestom za gledalce in mestom kjer se je glavnina dogajala, tako da nisem dobro videl vsega dogajanja. Tudi tu bo dobrodošel videoposnetek.

Bolj je bila zadeva zakomplicirana na Lami. Po prvih pričanjih z delne intervencije je očitno da vse ni teklo optimalno. Pač posamezni vodje so vajeni na manjše zadeve in ko pride nekaj večjega lahko škripa. Mislim, da je ena glavnih točk, kjer je šepalo koordinacija med vodji posameznih intervencij (nisem zasledil, da bi bilo ustrezno uspostavljeno neko vodstvo). Kot rečeno vodjem posameznih služb manjka izkušenj glede vodenja takih zadev in nedvomno bo tu dobrodošel načrt/protokol za ukrepanje v takšnih primerih, kjer bodo stvari dorečene.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Izobraževanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu