www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Reševalci in stres

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Vaše in naše izkušnje iz prakse
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
boštjančk

Pridružen/-a: Sre Feb 2005 11:27
Kraj: povžarija

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2007 5:50 pm    Naslov sporočila: Reševalci in stres Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Nikjer nisem zasledil, da bi ta tema že bila odprta, če pa je, pa prosim, da me opozorite!

Namreč zanima me kako in kje, če sploh se ukvarjate s tem problemom, ki nas vsakodnevno spremlja. Vsi vemo, da je v naših primerih bolj malo lepih stvari, ki bi si jih človek z veseljem zapomnil, in veliko, ki pustijo takšne ali drugačne posledice s katerimi se največkrat srečujemo sami. Mislim, da nam je ponavadi ob kakšni neprijetni izkušnji najbližja "spovednica" prav kolega v avtu Evil or Very Mad kar sicer sam ne smatram za slabo, vendar se vedno bolj pojavlja povpraševanje po strokovni plati, glede tega - pa ne mislim prave spovednice Twisted Evil .

Zanima me, kaj si mislite in kakšno je vaše mnenje o tem, da bi k delnemu zmanjševanju stresa prispevale tudi povratne informacije o našem delu, ker v večini primerov tega ni - vsaj pri nas (RPLJ) in pa kako se vi soočate s tem problemom.

Naj samo povem, da kolikor mi je znano, so bili pri nas na pogovor k psihologu napoteni vsi, ki so sodelovali v prometni nesreči na Celovški, kjer je izgubilo življenje nekaj mladih atletov. Če je bil še kakšen primer, bo to povedal Andrej ali kdo od udeleženih. Vem pa, da so bili vsi zadovoljni s tem "obiskom".

Torej?
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 27, 2007 7:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Neki malega tu...

http://www.resevalci.org/forum/viewtopic.php?t=53

pa menda se nekje sam se ne spominjam

lp, i
Nazaj na vrh
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 31, 2007 9:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

to bi vsi nucal ... zal pa je vsa organizacija v rokah nasih nadrejenih ... ki vidijo urgenco le od dalec
boštjančk

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 31, 2007 12:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

umetna_bradavicka je napisal/a:
to bi vsi nucal ... zal pa je vsa organizacija v rokah nasih nadrejenih ... ki vidijo urgenco le od dalec

Deloma je že res, vendar se mi zdi, da bi z opominjanjem na ta problem nadrejeni sigurno ukrepali, ali ne Exclamation Question Za vsako stvar ne smemo kriviti nadrejenih, ker če ne opozarjaš na problem, potem ga načeloma ni. Naj samo povem, da so baje moji kolegi imeli po nesreči na Golovcu možnost strokovne pomoči in to v zelo kratkem času.

"baje" sem napisal, ker to nisem izvedel od udeležencev samih, pač pa od tretje osebe, za 100% pa lahko pomoje potrdi Andrej ali kdo ki je sodeloval na nesreči.
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 02, 2007 8:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

opozarjati opozarjati ... vodstveni kader ... mislim da bi se prej kamen zjokal al pa bi priklical dež v puščavi ...
pač... vsi vodstveni kadri niso sposobni...

sem se pa spomnil tele anekdote ...

če si predstavljaš drevo polno opic, te seveda sedijo na vejah od najnižje veje do najvišje... in opice ki so na višjih vejah vidijo pod seboj polno drugih opic v obraze ( seveda več ali manj najsmejane), opice od spodaj (te nasmejane) pa gledajo opice nad seboj in vidijo same riti ...

drugace pa ... opozarjanje na nepravilnost ... ste prebrali novi pravilnik o NMP... če bi pri nas podčrtoval kar ni... bi blo vse rdeče ...

ps: mislite da kdo iz ministrstva bere ta forum.. mgooce nebi iblo slabo da bi komu mal namignili... pa da bi mu kapnilo... mogoce kaki opici tam na vrhu...
andrejf
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Sep 2003 14:32
Kraj: Ljubljana (Litija)

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 02, 2007 9:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja prav imaš. 13 kolegov je v obravnavi. Popravil bi te pa samo v tem, niso v obravnavi samo zaradi zadnje prometne temveč vseh treh prometnih na tisti dan. Za tiste, ki ne poznate okoliščin: RPKC je na isti dan obravnavala tri hude prometne nesreče; dopoldan na AC proti Domžalam - 5 poš.oseb, popolodan Golovec (prva) 6 poškodovanih oseb, zvečer Golovec (druga) 7 poškodvanih oz. mrtvih.

Kar se tiče stresa se že drugo leto borimo za uvedbo standardnega programa preprečevanja/zmanjševanja stresa ter post travmatskega stresnega sindroma. Kar delamo je prej dobra volja posameznikov, kot prijaznost sistema.
boštjančk

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 02, 2007 4:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Andrej hvala za pojasnilo. (bolj za druge)

Dejstvo "umetna bradavička",pa je, da sicer ni izrecno, da te stvari uredijo vodilni. Verjetno se lahko tudi sami poskusite v izvedbi tega "načrta". Kakorkoli veliko sreče!
saxtenor3

Pridružen/-a: Pet Maj 2005 22:27
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 12, 2007 3:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

andrejf je napisal/a:

Kar se tiče stresa se že drugo leto borimo za uvedbo standardnega programa preprečevanja/zmanjševanja stresa ter post travmatskega stresnega sindroma. Kar delamo je prej dobra volja posameznikov, kot prijaznost sistema.

Vse kar lahko rečem je kapo dol !!! Pri nas (in vem da še marsikje) bi veljal za "pizdo" če bi rekel da bi mogoče rabil kakšen pogovor . Ali pa bi ti rekli da če imaš probleme s tem da potem pa že nisi za takšno službo!!

Vsak reševalec bi občasno rabil kako pomoč.Če ne drugega da pove nekomu ki ga bo razumel in znal poslušat. Ni prijetno imeti na prometni enega ali več mrtvih,vkleščenih,razkosanih in potem še vse skupaj v sebi držat. In vsak bi rad pred sodelavci bil "močan" ! Zato bi bilo fajn da bi redno imeli na voljo takšno pomoč in bi mogoče marsikatero prebedeto noč lažje prespali.
Do takrat pa nam ostanejo prijatelji,svojci,sodelavci........
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Vaše in naše izkušnje iz prakse Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu