www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

hmmm...... (80 urni tecaj PP)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Izobraževanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
orfej

Pridružen/-a: Ned Maj 2005 22:23
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 26, 2005 10:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hej jest bom cisto kratek Smile

po moje da nista enaka izpita oz.predavanja nisem pa siguren.

drugace pa najbolje je da ti tu fantje povejo kako pa kaj-po moje da bi to najbolje vedel igor SmileSmile

pa lep pozdrav
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 28, 2005 9:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj sem ze zgoraj vse napisal, pa se enkrat na kratko.

80 urni tecaj PP je eden in edini. Pravijo mu tudi tecaj za bolnicarja v nekaterih dlovnih organizacijah dobis celo tak naziv, gre pa vedno za isti tecaj.

Poklicni bolnicarji pa so tisti, ki so se med obiskovanjem srednje zdravstvene sole odlocili nehati iti v solo in koncalo v drugem ali tretjem letniku (odvisno od leta, ko se je to dogajalo) oz. nekaja let vem, da so bili celo programi na srednjih zdravstvenih solah za bolnicarje (poklicna sola).

80 urni tecaj pa se naceloma zahteva za voznike resevalnega vozila ob ostalih pogojih (kategorije, sola in podobno). Torej vsi vozniki na resevalnih sluzbah, ki pac niso zdr. tehnik naj bi imeli 80 urni tecaj PP.

Ostalo pa berite visje...

lp, i

Stupidity isn't punishable by death.
If it was, there would be a hell of a population drop.

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orfej

Pridružen/-a: Ned Maj 2005 22:23
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 31, 2005 9:45 pm    Naslov sporočila: igor Odgovori s citatom

ja po moje da je prebral vse zgoraj opisane zadeve in upam da mu je jasno.

sicer je pa tako da za voznika reševalnega vozila moraš!! imeti vsaj V. stopnjo izobrazbe (tehnik zdravstvene nege) ali vec nekateri so mi celo rekli da moras imeti visjo solo ?? mozno zakaj ne saj mora biti zelo visoko usposobljen kader.

to so informacije ki sem jih dobil med pogovori z raznimi delavci v zdravstvu in se nekaterimi ki delajo v tem poklicu,tako da hmmm z tecejem ali pa z bolnicarjem imas kaj malo moznosti za to delo.

najbolje je da se gre v solo in da se naredi V.stonja potem pa ze imas nekaj moznosti.

kaj se tice pa tecaja so mi pa rekli da ce ga gres delat preko civilne zascite se ne pomeni da lahko delas kot bolnicar v neki ustanovi ker ti dajo potrdilo da si usposobljen ne dajo pa ti izobrazbe se pravi spricevala kateri pove da inmas zakljuceno IV.stopnjo izobrazbe-to pa je sola ki ti ga da.

ok malo komplicirano je vse skupaj jaz sem se odlocil da grem kar v solo za tehnika in to je to bomo pol videli kje bom pristal hehehe ali v resevalnem vozilu ali kje drugje na kakem zdravstvenem oddelku v kaki bolnici hehehe

no pa srecno na cesti:)Smile
Uporabnik001

Pridružen/-a: Sob Mar 2004 15:08
Kraj: Ljubljana-Podutik

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 01, 2005 5:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo se zahvaljujem za vse informacije o omenjenem tečaju... Kljub temu, da se omenjenega tečaja zelo veselim vem, da z enim tečajem ne moreš pridobiti ustreznega znanja za delo v zdravstvu bom pa pridobil zelo dobro osnovo, katero upam da bom s pridom dopolnjeval oziroma nadgrajeval. No pri nadgrajevanju pa se mi postavi to vprašanje...Kje se to nadgrajuje, kako..? Mislim, da če enkrat sediš 80 ur na enem tečaju je to škoda časa če se pri tem ustavi...Kaj pa vi mislite na to?

Vprašanje sem postavil zgolj iz "firbca" ker mi je vsak, ki se "spozna" na to povedal drugo informacijo...No in hvala bogu, da obstaja forum resevalci.org, kjer sem prišel zadevi do dna.. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
saxtenor3

Pridružen/-a: Pet Maj 2005 22:27
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 03, 2005 5:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sice ne vem koliko si star in kakšne namene imaš s tem 80-urnim tečajem, samo kolikor vidim te zadeva zanima!!! Če je tako pa je najboljše (vsaj po mojem) da se vpišeš v srednjo zdravstveno šolo in potem naprej Exclamation Exclamation

Mislim da še obstaja varianta srednja zdravstvena šola ob delu, nisem pa ziher Exclamation
Takšno je moje mnenje pač!!!!Ne vem pa če te zanima zgolj prva pomoč al kompletna nega Question Question

Lp
Roko

Pridružen/-a: Sre Mar 2007 21:43
Kraj: Rovte city

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 9:58 pm    Naslov sporočila: ojla Odgovori s citatom

Mene pa zanima ali jaz če hočem delati na reševalni postaji moram sam financirati 80 urni tečaj prve pomoči, in še dodatne spacializacije iz reanimacije in porodništva, ki pa je potrebeno v veliko primerih za zaposlitev na reševalni postaji(sem pripravnik zdravstevni tehnik v KCju).
hvala vam!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2007 10:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce preberes se 1x kar je napisano v tej temi bos nasel odgovor na del tvojega vprasanja... 80 urni tecaj je torej navadno predpogoj za zaposlitev za tisti kader, ki ga pac potrebuje (vozniki).

Glede na to, da si zdr. tehnik (tao si navedel v profilu) pa ta tecaj nima veze s tabo. Ostala interna usposabljanja pa opravljas znotraj resevalne sluzbe KC Lj... Mislim, da za svoje zaposlene izpeljejo program brez financnih obveznosti, za njih. Ti bo pa detaljno na to odgovoril Tone, ko opazi tale post. Sicer pa mislim, da je tudi o temu ze bilo govora na forumu... sam poiskat je treba.

lp, i

Stupidity isn't punishable by death.
If it was, there would be a hell of a population drop.

Laurell K. Hamilton
Nazaj na vrh
Basulja

Pridružen/-a: Pet Okt 2006 15:39

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 10, 2007 8:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V teh dneh MOL ponovno organizira 80 urni tečaj NMP za vsa prostovoljna društva, in kot član skavtske organizacije sem se ga udeležil tudi sam! Sedaj smo predelali celotno teorijo, čaka nas le še praksa ter zaključni izpit! Nadaljevalo pa se bo konec meseca. Rad pa bi se zahvalil g. Posavec Antonu z RPKC, da si je vzel čas, in nam pripravil tako poučen, strokoven in nadvse priročen seminar. Prepričan sem, da se bo ta tečaj čez čas ponovil, zato vsem toplo priporočam, da se ga udeležite in se tako malo bolj poučite o nudenju NMP.( za vse laike...)
Tudi za v naprej razmišljam šolanje v tej smeri; med drugim sem vpisal tudi VŠZ smer Zdravstvena nega in bi mi tole znanje zagotovo prišlo prav! Če se izkaže, da se podam v zdravstvene vode, bom strmel k temu, da postanem reševalec, saj si to tudi želim!

Skratka, Tone, Vi ste res car! Smile

LP
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Izobraževanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu