www.resevalci.org Seznam forumov www.resevalci.org
.: forum reševalcev v zdravstvu Slovenije :.

Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Usposobljenost resevalcev, kljuc do zivljenja (Projekt)

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Izobraževanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
igor
Administrator foruma

Pridružen/-a: Pon Avg 2003 0:43
Kraj: RS slovenske Istre - Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 12, 2006 10:34 am    Naslov sporočila: Usposobljenost resevalcev, kljuc do zivljenja (Projekt) Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

po dobrih 8 mesecih dela je projekt, ki ga je Spolosna bolnica Izola kot nosilec prijavila na razpis EU (po programu Phare 2003 za pripravo projektnih predlogov na slovensko-hrvaskem obmocju) koncno prisel do zakljucka. Pri projektu so kot partnerji sodelovali Resevalna sluzba slovenske Istre (ZD Izola), PHE Obala (ZD Koper), Dom zdravlja Porec (Istarski domovi Zdravlja) in Fakulteta za management (UP). Projekt so podprli in pri dolocenih delih tudi aktivno sodelovali kolegi iz Resevalnih sluzb Sezana in Ilirska Bistrica.

Cilj projekta je bil analizirati trenutno stanje usposobljenosti in pripraviti izhodišča za pomoč pri izboljsevanju usposobljenosti za nudenje nujne medicinske pomoči. Predvsem je slo tu za proucitev moznosti in primernosti uporabe najbolj aktualnih izobrazevalnih trendov: usposabljanje na daljavo (e-usposabljanje) in priloznostno (neformalno) usposabljanje (usposabljanje na delovnem mestu in samoizobrazevanje). Vec o projektu si lahko preberete na izjavah za javnost, ki so bile objavljene na spletnem portalu nasega dolgoletnega gostitelja Obala.net, ki jih najdete na spodnjih povezavah:

- Izjava za javnost (01. 02. 2006)
- Izjava za javnost (11. 07. 2006)

Ob zakljucku projekta smo kot predvideno v pogodbi z EU poskrbeli tudi za seznanitev strokovne javnosti. Tako se je 03. 06. 2006 v Strunjanu odvil simpozij kjer smo predstavili svoje delo in izdali tudi zbornik. Zadnji korak je tisk boršure, ki jo v teh dneh posiljamo vsem resevalnim sluzbam v Sloveniji. Vsaka enota dobi toliko brosur kolikor so nam po telefonu povedali, da imajo zaposlenih (oz. toliko kolikor jih lahko posredujemo glede na stevilo natisnjenih). Vseeno pa smo se zaradi moznosti, da bi brošsur zmanjkalo odlocili objaviti tu tudi elektronsko verzijo, ki ji dobite na povezavi:

(P)ostati zdravstveni resevalec - BROSURA

V kratkem bomo pripravili tudi elektronsko obliko zbornika predavanj iz Strunjana, ki bo prav tako na razpolago za prenos na vase racunalnike. V prihajajoci stevilki casopisa Resevalec pa bo objavljen prispevek vodje projekta, ki bo povzel bistvene elemente in zakljucke nasega dela.

Kolegom najzanimivejsi del projekta pa je e-ucilnica. Za tehnicno izvedbo te je bila zadolzena Fakulteta za management kjer se ze vrsto let ukvarjajo s formalnim izobrazevanjem na daljavo. Ker glede na prijavo na razpis cilj projekta ni bil usposabljanje temvec proucitev moznosti je e-ucilnica postavljena le kot ogrodje, ki ima predvsem demonstrativni namen. Za ta namen smo v e-ucilnico vkljucili dve vsebini, ki prikazujejo kako naj bi ta delovala. Vsebinsko smo sicer po postavitvi imeli se nekaj idej kaj vse bi lahko dodali a se zaradi zgoraj navedenih razlogov in pomankanja casa tega nismo lotili. Prav tako lahko ob prebiranju vsebin srecate predvidene linke, ki imajo predvsem namen prikazati vse moznosti take oblike usposabljanja.

Prijetno branje...

lp, i

Nazadnje urejal/a igor Pon Feb 12, 2007 2:07 am; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Uporabnik001

Pridružen/-a: Sob Mar 2004 15:08
Kraj: Ljubljana-Podutik

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 12, 2006 1:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

odlično zastavljen in izpeljan projekt. Malce za hec sem se povezal na e-učilnico in prišel do spoznanja, da je lahko ta portal uporaben ne le za "poklicne" reševalce temveč tudi za nas, "laične" reševalce. Mislim, da je to projekt, ki ima še veliko možnosti razširjanja v vse smeri. Verjamem, da bi lahko v ta projekt vljučili tudi reševalce iz vode, gasilce, policiste,... Upam si trditi, da je to projekt h kateremu bodo po končani analizi z veseljem pristopili tudi drugi akterji.

Resnično vse pohvale in čestitke vsem sodelujočim pri tem pilotskem projektu, ki je bil sofinanciran s strani EU.

Ali se pripravlja še kakšen projekt v nujni medicinski pomoči, ki bo sofinanciran iz strani EU? Zanima me ali je bilo težko pridobiti finančno pomoč iz sredstev EU?

Lep pozdrav,
Aljaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
igor
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 12, 2006 9:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen Aljaz in ful sorry za pozen odgovor. Sem sicer prebral tvoj post kmalu po objavi ampak sem potem preprosto pozabil odgovoriti.

Torej, ce se se kak projekt pripravlja ne vem saj lahko vsaka pravna oseba v Sloveniji pripravi in prijavi projekt, ce seveda ustreza razpisnim pogojem. Namen ekipe, ki je delal na zgorja opisanem proejktu je seveda ta, da se v prihajajocem obdobju prirpavi in prijavi naslednji projekt vsebino katerega se nimamo doreceno saj je zelo odvisna od razpisnih pogojev EU - torej ni sploh nujno, da bo en nasldnjih razpisov predvidel take aktivnosti, da se bo mozno prijaviti.

Pridobiti pomoc je relativno enostavno - prirpavis vso zahtevano dokumentacijo in das vlogo. Nekaj tisoc krat tezje pa je prirpaviti dokumentacijo.

EU razpisuje programe (npr.: InterReg, Phare, ipd...) do lani je bila za posredovanje tovrstnih razpisov in za izvedbo le teh zadolzena Agencija RS za regionalni razvoj. Sedaj je to prevzela Sluzba vlade RS za lokalno samuopravo in regionalno politiko.

http://www.svlsrp.gov.si/

Razpis na katerega smo se mi prijavili je bil torej regionalne narave. Nisem pa seznanjen ali obstajajo tudi taki razpisi, ki bi imeli drugacna izhodisca in jih morda razpisuje kaka druga sluzba v okviru kakega ministrstva in na podoben nacin omogoca dodelitev denarja EU.

Skratka osnova za prijavo je v nasem primeru bil program, ki je ustrezal razpisnim pogojem (vec pogojev pokrijes vec tock dobis) in seveda mednarodna (bilateralna) povezanost oz. delovanje z notraj ene regije v sodeluvanju z drugo na oni strani meje.

Treba je torej narediti oceno dogajanaj v tvoji regiji, videti prihajajoce razpise (spletna stran zgoraj) najti partnerje, narediti nacrt in zaceti delati na razpsini doekumentaciji, ki je zelo obsezna.

To kar sem napisal je zelo kratek povzetek. Razpisna dokumentacija namrec steje nekaj 100 strani in zahteva kar obsezno in natanacno pripravo dokumentacije s predvidenim delokrogom, stroski, dokazili o izpolnjevanju pogojev prijavitelja, itd, itd, ... .

Med samim projektom pa je treba sprotu voditi natancno evidenco vsega dela, stroskov, dokazil, prilog, porocil, zapisnikov, ... ... Vse navedeno je sestavni del koncnega porocila, ki obsega za cel fascikel papirjev... Trenutno se mi ukvarjamo s tem.

Upam, da nisem prevec zamotal vse skupaj.

lp, i
Nazaj na vrh
igor
Administrator foruma

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 12, 2006 9:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No pa sem se malo pobrskal in nasel tole...

http://www.gov.si/euskladi/

link se sicer nahaja kar na zgoraj navedeni strani.

Zelo uproabna stran kjer so vi skladi in dokaj razumljivo ter ne predolgo pojasnilo o temu cemu je kateri sklad namenjen.

Za vsak sklad posebej pa je na razpolago seznam aktualnih razpisov. Kar veliko zanimivega branja in seveda moznosti tudi izven tega kar sem zgoraj napisal. Torej razpisi niso nujno mednarodni in ne zahtevajo nujno vec partnerjev. Lahko se prijavijo tudi posamezne pravne osebe ali druge pravnoformalne oblike predvidene po nasih predpisih (drustva, klubi, ...) je pa razlika (ce sem prav opazil) v visini zneska, ki je namenjen posameznim razpisom. Torej gre za predvideni obseg projektov in se druge dejavnike, ki vplivajo na to koliko EU zeli nameniti posameznim projektom, ki se lahko prijavijo.

lp, i
Nazaj na vrh
Uporabnik001

Pridružen/-a: Sob Mar 2004 15:08
Kraj: Ljubljana-Podutik

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 12, 2006 11:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo Igor,

naj te pozni odgovor ne skrbi:) Važno je, da je bil odgovor izčrpen in lahko razumljiv:)

Bom malo, ko bom imel več časa, preletel internetne strani ki si jih napisal.

Lep dan še naprej,
Aljaž

p.s. Bodo kaj kmalu slike reševalne postaje?Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
umetna_bradavicka
Moderator foruma

Pridružen/-a: Pet Jan 2004 13:08
Kraj: stajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 22, 2006 11:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bolj ko berem manj mi je jasno .. Sad
ko pa druge poslusam pa mi itk vsak po svoje kaj razlozi ...

bom napisal vprasanja .. sam zdele .. ne ... ker nimam cajta ..

sam tolk da povem ... Smile
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    www.resevalci.org Seznam forumov -> Izobraževanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu